Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Taxa la facultatea de Sociologie Bucuresti.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Cosminel20

Cosminel20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.07.2019
Salut,am si eu o nelamurire,daca puteti sa ma ajutati! :)
Vad ca pe siteu' Facultatii de Sociologie din cadul Univ. din Bucuresti taxa de inscriere pentru elevii care merg pe taxa este de 500 de lei,insa eu stiam de la un amic ca taxa era de 150-200 de lei.
Am verificat pe siteul Univ. din Bucuresti si am observat ca taxa de inscriere (taxa) este de 150 de lei.
Pana la urma care este?Este cumva cineva student la Sociologie si ma poate ajuta?Ce sa cred?
Va multumesc frumos si succes la facultate! :)

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
bad post

Edited by tioopedi, 09 July 2019 - 10:55.


#3
Cosminel20

Cosminel20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.07.2019

 tioopedi, on 09 iulie 2019 - 10:51, said:

cat te costa abonamentu la telefonul mobil?
nu te intreb de costul lunar, ci de cel anual
destul de mult avand in vedere ca am internet nelimitat :))

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Daca intre timp s-a schimbat costul, ce-i faci colegului care iti da informatia gresita?
Acolo, pe site, nu e si un numar de telefon de la secretariat sau ceva de informatii. Pe ei i-ai sunat, fiind cei mai in masura sa-ti dea un raspuns corect?

#5
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Out of topic:
O intrebare:
Tie iti place sa pierzi vremea? Daca da, de ce tocmai sociologie? Mai bine pierzi vremea in alt mod. Studiaza istorie este mult mai incitant si macar ai sansa sa lucrezi ca profesor (freci menta 18 ore - ce fain fata de privat) si primesti un salar gras. Sau lucreza ca instalator sau pune faianta si zugraveste in Romania si in 4 ani de (pe care o sa ii pierzi la facultate) o sa ai casa jumate platita, masina si barca de 12 metri vechi de doar 3-5 ani, iar prietenul tau o sa fie somer, o sa stea cu parintii, o sa mearga cu autobuzul si o sa inoate la piscina publica in care urineaza toti copiii si uneori si adultii

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Parca si Sociologia era materie de liceu, nu? Aia de ce sa nu fie predata de cineva?
Avem istorie, asta e clar dar pare si ca numarul de nebuni se mareste asa ca va fi o cerere in viitor pentru aia care pot rezolva (buwahahaa) niste probleme.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Taxa de 500 lei e de inscriere la examenul de licenta, nu la admitere.
Citeste atent.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate