Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Taxe drum Bucuresti-Istanbul?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vladarges

vladarges

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.03.2009
Peste vreo 2 saptamani intentionez sa plec in Istanbul cu masina personala din Bucuresti.In afara de vigneta din BG imi puteti spune,va rog,ce alte taxe de drum se mai aplica pana in Istanbul?Precizez ca voi folosi masina doar pentru calatoria propriu-zisa,dus-intors,prin oras voi incerca sa calatoresc cu mijloacele de transport in comun.Din ce am inteles traficul este haotic,si imi doresc sa nu-mi fac nervi din pricina asta macar in concediu.Multumesc!

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
https://www.google.c...89!2d41.0082376
Avrupa Otoyolu/O-3/E80
Dai click pe fiecare segment, in lista din stinga.
Asta e penultimul.

Daca dai la optiuni fara Tolls, se modifica vizibil prima parte (Romania si Buglaria - ca sa evite taxa de la Giurgiu), dar si nitel spre final, exact unde era taxa de autostrada.
Google Maps nu stie separat taxa pod si taxa autostrada, deci....
Faci prima parte de la primul link, apoi ultima parte de la al doilea.

Sau incearca aceeasi manevra pe Waze, fara Highway Tolls.

Sau astepti de la cineva care se pricepe mai bine.... ;)

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 11.08.2003
Mai e si varianta asta: https://forum.softpe...ri-turcia-2019/
Cu altceva nu pot ajuta. :)

#4
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 15.10.2010
Fa-ti traseul pe via Michelin la https://www.viamichelin.com/ si o sa iti spuna acolo cam cat o sa fie taxele pe traseul pe care te hotarasti sa pleci...
Iti spune si cam cat dai pe combustibil si alte informatii...

#5
Johnson01

Johnson01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.01.2015

 vladarges, on 06 iulie 2019 - 15:49, said:

Peste vreo 2 saptamani intentionez sa plec in Istanbul cu masina personala din Bucuresti.In afara de vigneta din BG imi puteti spune,va rog,ce alte taxe de drum se mai aplica pana in Istanbul?Precizez ca voi folosi masina doar pentru calatoria propriu-zisa,dus-intors,prin oras voi incerca sa calatoresc cu mijloacele de transport in comun.Din ce am inteles traficul este haotic,si imi doresc sa nu-mi fac nervi din pricina asta macar in concediu.Multumesc!

Depinde pe la ce vama vrei sa intri in Turcia. Daca intri pe la Hamzabeyli, o sa mergi vreo 45 km pe national pana sa intri pe autostrada care duce catre Istanbul. Cand ai intrat pe autostrada o sa ajungi la o poarta care are semafor, opresti undeva pe dreapta si te duci la un punct PTT care o sa fie pe partea stanga, iti iei un stick HGS care il lipesti de parbriz, Sa ai la tine talonul, vreo 30 lire ca sa il incarci.
Nu stiu cat de indicat sa circuli cu masina personala in Istanbul. Se circula foarte haotic, iti taie fata, nici nu dau semnal... Daca ajungi intr-un sens giratoriu, chiar daca ei au cedeaza, tot se baga in fata ta. Trebuie mare grija la condus. Sa ai 3euro la intoarcere, pentru dezinsectie la bulgari.
Concediu placut si fara incidente!

#6
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Prea mult stres cu masina.
https://www.cfrcalat...lkali-istanbul/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate