Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Interpretare date SPSS

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
yulyk666

yulyk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.01.2013
In proiect se afla apx 140 de companii, cu numar de locatii, cifra de afaceri si numar de angajati si daca sunt clienti sau nu ai unei firme X sa zicem. Ca si concluzie, trebuie sa imi dau seama daca numarul de angajati, locatii sau cifra de afaceri influenteaza potentialul de a deveni client sau nu al firmei X. Problema e ca am facut in facultate SPSS, doar ca nu am facut functia asta. Proful mi-a zis sa folosest Independent T test sample pentru asta, doar ca nu stiu cum sa interpretez datele si, respectiv, daca exista o conexiune intre numarul de locatii spre exemplu si faptul ca e client sau nu la firma X.

La sfatul unei colege, am incercat si in excel sa fac asta cu functia correl, doar ca la toate 3 mi-a dat apx 0,43 ceea ce arata o mica spre medie relatie. O sa va las niste poze cu ce am facut in SPSS si m-as bucura daca m-ati putea ajuta sa imi dau seama daca am facut bine sau nu si cum pot interpreta datele.

Multumesc mult!

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate