Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Din nou Viena

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Gallstone

Gallstone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.06.2019
Intentionez sa merg cu trenul. Acum ca este direct. Iau cuseta si dimineata sunt in centrul Vienei.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.
@laurcj, e perfect, la BT am cardul.

View PostAndreysc7, on 25 iunie 2019 - 12:03, said:


2. Poate fara schimbarea lenjeriei pe timpul sederii ... unde ai vazut asta ?


Mda, este hostel. Totusi, "Linen Not Included" Cea ce mi se pare ciudat.
https://www.trivago....e=&offset=0&ra=

Edited by Gallstone, 25 June 2019 - 16:16.


#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Nu e nimic ciudat, am scris si pe pagina cealalta. Nu se ofera decat cadrul de pat si salteaua, restul iti aduci tu, inclusiv lenjerie de pat daca vrei.
Daca nu te satisface, poti cauta si conditii mai bune.

#21
Gallstone

Gallstone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.06.2019
Desigur, voi cauta altceva. Ca doar nu am sa car lenjeria dupa mine. Nu incarc bagajele cu asta.

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Daca spui ce buget ai pentru cazare, nr de persoane si perioada, sigur ti se pot oferi sugestii.

#23
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,547
  • Înscris: 14.04.2008

View PostGallstone, on 25 iunie 2019 - 18:57, said:

Desigur, voi cauta altceva. Ca doar nu am sa car lenjeria dupa mine. Nu incarc bagajele cu asta.
in cazul asta, pt lenjerie se plateste separat, nu e nevoie sa o cari in bagaje. insa pretul va creste. am intalnit in FR, IT, rezidente sau apartamente unde lenjeria vine cu costuri suplimentare, iar la hosteluri, cu atat mai des.

#24
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008

View PostGallstone, on 25 iunie 2019 - 16:26, said:


@laurcj, e perfect, la BT am cardul.

Vezi sa fie cardul  de debit Visa Electron de la BT. Cu alte carduri de la BT eu nu am facut plati in strainatate, dar am inteles ca la cardurile de credit se aplica un curs de conversie valutara mai mare.

#25
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006

View Postpaco rabanne, on 25 iunie 2019 - 12:23, said:

Ajung 500 de euro pt un weekend decent, in doi?
Normal ca da. Si eu aveam/am in plan sa vad Viena, insa la un buget mult sub suma precizata de tine, cam la jumate.

#26
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
exista oameni care se descurca si cu 100eur de persoana pentru 2-3 zile. Conteaza foarte mult cum calatoresti, multi mananca 2 mese mici (sandwich, hotdog, kebab) si o masa la fastfood, altii dorm si la hostel-uri, etc.

#27
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Salut! Intentionam sa vizitam Viena, si as avea nevoie de sugestii pentru cazare. Suntem 4 (2 adulti si 2 copii) si ajungem cu masina, deci asa avea nevoie de parcare. As vrea sa nu folosim masina personala pentru transport local.

Multumesc!

#28
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Perioada, numar de zile de cazare, buget...? Iti pot recomanda Hilton dar s-ar putea sa nu iti placa :)

#29
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
cazare o gasesti pe Booking sau alternativ pe Airbnb. Parcarea ori primesti de la hotel, ori parchezi intr-un Park&Ride.

#30
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006

View PostAlexEn, on 02 iulie 2019 - 12:04, said:

Perioada, numar de zile de cazare, buget...? Iti pot recomanda Hilton dar s-ar putea sa nu iti placa Posted Image

View Postbusiness11, on 02 iulie 2019 - 12:29, said:

cazare o gasesti pe Booking sau alternativ pe Airbnb. Parcarea ori primesti de la hotel, ori parchezi intr-un Park&Ride.
Perioada 14-16 iulie. Stiu sa folosesc Booking si Airbnb, eu intrbam daca aveti vreo sugestie de locatie, poate cev unde ati fost si v-a placut. Buget... redus.

#31
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Redus adica 50 de euro sau 500 de euro?
Dati fratilor si voi niste numere, va e rusine?

#32
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Ok, ok... 100 euro

#33
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Am locatie care mi-a placut dar nu se incadreaza in 100 de euro.
Daca atata e bugetul, adica foarte mic, dai matale o cautare pe airbnb si booking si iti alegi din ce gasesti fiindca nu or sa fie foarte multe sau or sa fie departe de oras.

#34
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Cum.sa fie buget mic 100e doar pt.cazare. ai mâncat ceva stricat? Viena ca și Praga are ditamai transportul in comun ce vine des. E chiar inutil și de prost gust sa te cazezi in centru.

Am avut cazare luna trecută in Praga cu 35 e pe noapte prin Airbnb și era la 30 min de centru cu transport in comun.

Și că să știi și tu locuiesc în Vienna deci nu vorbesc doar așa .

#35
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,547
  • Înscris: 14.04.2008

View PostMagicaSTEAUA, on 02 iulie 2019 - 22:42, said:

Ok, ok... 100 euro
Incearca lanturile hoteliere care accepta 2 copii gratiut (de regula pana in 12 ani). Fa rezervarile direct la ei, inregistreaza- te ca membru si beneficiezi de 5-10% reducere.



#36
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

View PostDeenman, on 03 iulie 2019 - 07:47, said:

Cum.sa fie buget mic 100e doar pt.cazare. ai mâncat ceva stricat? Viena ca și Praga are ditamai transportul in comun ce vine des. E chiar inutil și de prost gust sa te cazezi in centru.

Am avut cazare luna trecută in Praga cu 35 e pe noapte prin Airbnb și era la 30 min de centru cu transport in comun.

Și că să știi și tu locuiesc în Vienna deci nu vorbesc doar așa .

Felicitari ca locuiesti in Viena, nu am zis ca vorbesti doar asa si nici nu am spus ca nu exista. Am spus doar ca vor fi putine aproape de centru in banii aia si in cazul asta poate gasi singur.
In plus nu a spus ce varsta au copiii. Daca sunt mai mari de 12 ani vor fi 'numarati' ca adulti.

Uite o cautare pentru perioada respectiva, la care am pus 2 adulti si cei 2 copii ca 'copii', adica in 2-12 ani. Am pus pret maxim/noapte 250 de lei, ca sa se incadreze in 500 de lei pe interval. Ti se pare ca au multe de ales?

https://www.airbnb.c...2&price_max=250

Edited by AlexEn, 03 July 2019 - 09:22.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate