Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Viteza oribila

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View PostNeaceasca85, on 19 iunie 2019 - 08:42, said:

Unii iubesc mult Telekom Romeinia pentru netul "nelimitat" de pe mobil.
Aici sunt

#20
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005

View PostNeaceasca85, on 19 iunie 2019 - 08:42, said:

Unii iubesc mult Telekom Romeinia pentru netul "nelimitat" de pe mobil.

What's not to love? Chiar e nelimitat, nu scade dupa nush ce limita de trafic, acoperirea e foarte ok. Ca si client business cel putin, n-am asteptat vreodata mai mult de 20 de secunde dupa un operator, daca sunam pentru vreo chestie si daca aparea vreo problema se rezolva foarte rapid. De fapt am sunat doar de 2 ori in total: ca sa imi schimb routerul Sagemcom cu un Huawei (ca sa il pot trece in bridge) si ca sa intreb de niste tarife de roaming mobil in afara EU. Routerul nou a venit a doua zi si trecerea in mod bridge a durat 15 minute.

PS: Viteza oribila? Am verificat odata pe fast.com si aveam ceva gen 500Mbps down/250Mbps up pe FTTH, m-am speriat ca a picat Telekomul :D
PS2: Am si o linie gigabit de la Digi pentru failover, astia care se inchina la zeul RCS&RDS ar putea sa ia o pauza si sa verifice si Telekom, Digi nu mai e demult ce a fost acum cativa ani.

#21
eldatar

eldatar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 19.03.2019

View PostAWE, on 27 iunie 2019 - 20:13, said:



What's not to love? Chiar e nelimitat, nu scade dupa nush ce limita de trafic, acoperirea e foarte ok. Ca si client business cel putin, n-am asteptat vreodata mai mult de 20 de secunde dupa un operator, daca sunam pentru vreo chestie si daca aparea vreo problema se rezolva foarte rapid. De fapt am sunat doar de 2 ori in total: ca sa imi schimb routerul Sagemcom cu un Huawei (ca sa il pot trece in bridge) si ca sa intreb de niste tarife de roaming mobil in afara EU. Routerul nou a venit a doua zi si trecerea in mod bridge a durat 15 minute.

PS: Viteza oribila? Am verificat odata pe fast.com si aveam ceva gen 500Mbps down/250Mbps up pe FTTH, m-am speriat ca a picat Telekomul :D
PS2: Am si o linie gigabit de la Digi pentru failover, astia care se inchina la zeul RCS&RDS ar putea sa ia o pauza si sa verifice si Telekom, Digi nu mai e demult ce a fost acum cativa ani.
Când vine vorba de netul nelimitat la mobil și fibra optica Telekom sunt cele mai bun din tara . Fata de digi, upc... Upload-ul este mult mai bun, viteza este constanta și peeringul mult mai bun deci latente implicite ceva mai bune. Cu ce anume ma confrunt eu acum e stabilitate, deși în prima jumătate a anului a mers perfect. Ceea ce nu îmi place e pachetul slab de televiziune, beneficiile de pe fix (chiar dacă voipul de la Telekom pare mai calitativ decât cel upc) și costumer service-ul puțin încet și uneori rude dar bănuiesc ca asta preceda din fosila Romtelecom.

Edited by eldatar, 27 June 2019 - 21:14.


#22
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005
@eldatar: Vezi ca probleme mai pot sa apara din setari aiurea in router sau pur si simplu o mufa optica sau un cablu cu probleme. Chiar mi-a povestit cineva de la Telekom ca inainte foloseau mufe 3M (bune dar scumpe, adica 1.6 euro fata de vreo 5 centi cat costa astea pe care le folosesc acum) iar acum iau ce gasesc mai ieftin pe la chinezi. Daca ai probleme cu stabilitatea, da un telefon la call center si spune-le.

Despre Digi... eu inca am si o linie de la ei, nu ma bazez pe un singur provider pentru ca lucrez de acasa, net picat inseamna ca nu pot lucra (sau trebuie sa ma impachetez si sa ma duc la birou in ziua aia) deci am nevoie de o linie separata pentru orice eventualitate. La cum merge Digi mai nou (fluctuatii de viteza mari) tin linia Telekom ca principala. La Digi e foarte enervant si suportul, daca suni treci automat prin seria de intrebari cretine gen ati dat restart sau ce Windows aveti... Aaa, Win 7? Pai de aia nu merge, trebuie Win 10! Cand le spun ca am si Win 7 si Win 10 si chiar MacOS Mojave pe diferite device-uri (si merge la fel de prost pe toate) o baga pe aia cu " la noi nu apare nicio problema la Dvs. in zona"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate