Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Van Damme revine in forta

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Aveti trailer-ul mai jos. O revenire spectaculoasa cu un film de super actiune 'tras' in Romania asta vara.
Locurile si imobilele or sa va para cunoscute  :P
Second in command (2006)

Ce parere aveti? Big come back or not?
Un lucru ciudat e, ca desi e filmat la noi, actiunea fimului, conform trailer-ului, se petrece in Moldavia ?!?

Plot summary de pe Wikipedia:

"Sam Keenan (Van Damme) is a government official whos just been appointed second-in-command for an American embassy in a turbulent Eastern European nation. When a group of insurgents attempt a coup, the president takes refuge inside the embassy, which is infiltrated by the terrorists, who then assasinate the ambassador. It is then up to Keenan, leading the small band of marines stationed there to eliminate the insurgents."

Edited by Masterboy, 10 March 2006 - 05:04.


#2
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Hooray! De abia aștept să îl văd. Van Damme a fost întotdeauna unul dintre actorii mei preferați (cred că am văzut Blood Sports de vreo 10 ori). :)

Am văzut anul trecut "In hell" și mi s-a părut unul dintre cele mai bune filme ale sale. :OK:

Go Van Damme! ;)

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
parerea mea e ca van damme e fumat de mult, a avut perioada lui de glorie la inceputul protv-ului sau pe perioada casetelor.

#4
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Poate ca nu e expirat Van Damme, dar e expirat genul de filme in care a avut el succes, gen Blood Sport si Kickboxing, in alt gen de filme nu prea a excelat.

#5
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,727
  • Înscris: 03.12.2005
am vazut pe la stiri fragmente din filmari si povestea filmului, si parea interesant. ramane de vazut cum se achita bucatarul de rol.

#6
paulache

paulache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 10.03.2006
Imi cer scuze daca jigneesc pe cineva, dar eu nu cred ca Van Damme e un actor. Poate un bataus talentat, dar atat. Ca in toate filmele cu batausi, e saracie mare de actori.

#7
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postpaulache, on Mar 10 2006, 13:17, said:

Imi cer scuze daca jigneesc pe cineva, dar eu nu cred ca Van Damme e un actor. Poate un bataus talentat, dar atat. Ca in toate filmele cu batausi, e saracie mare de actori.


da ...cel mai bataus :)
a luat-o in nara in romania de vreo 2 ori pana acum , deci mai are de invatat . la fel ca ceilalti 50% din "marii actori" de peste ocean , a ajuns in aceasta industrie din intamplare si a avut noroc cu carul  :).

#8
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View PostSergiu_Q, on Mar 10 2006, 14:28, said:

da ...cel mai bataus :)
a luat-o in nara in romania de vreo 2 ori pana acum , deci mai are de invatat . la fel ca ceilalti 50% din "marii actori" de peste ocean , a ajuns in aceasta industrie din intamplare si a avut noroc cu carul  :).

Ei a luat-o in nara.  Le-a dat el citeva picioare la ceafa la vreo doi malaci prin nu stiu ce club din Buc asta vara. Bine, ca si el era 'afumat' bine dupa citeva beri....  :D

#9
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostMasterboy, on Mar 10 2006, 20:49, said:

Ei a luat-o in nara.  Le-a dat el citeva picioare la ceafa la vreo doi malaci prin nu stiu ce club din Buc asta vara. Bine, ca si el era 'afumat' bine dupa citeva beri....  :D
Cienva chiar se poate mandri ca l-a batut pe Vandam ?


In fine, revenind la subiect...
Ma indoiesc ca va fii vreun "great come-back", pentru ca genul de filme in care juca Van Damme a fost exploatat la maxim, si nu cred ca exista scenaristul care sa aduca ceva nou intr-un film de gen... In schimb, daca se reprofileaza pe comedii... mai stii?

#10
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postrashid, on Mar 12 2006, 19:32, said:

Ma indoiesc ca va fii vreun "great come-back", pentru ca genul de filme in care juca Van Damme a fost exploatat la maxim, si nu cred ca exista scenaristul care sa aduca ceva nou intr-un film de gen... In schimb, daca se reprofileaza pe comedii... mai stii?

Important e ca joaca bine in rolurile sale. Eu nu mi-as putea inchipui sa-l vad pe Van Damme intr-o comedie de ex. Parca nu ar mai fi el  <_<

#11
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Nici in cele cu lupta parca nu e el...
E doar alt bataus plin de muschi de la hollywood gen Sly, Arnold si mai sunt...si nu vad de ce vreo unu din filmele lor trebuie mentionate...
Mai ales Van Dame care e un actor de mana a doua care a ajuns cunoscut doar pentru ca stie sa faca spagata si ceva arte maritale...
Vremea muschiulosilor de la hollywood a trecut de mult...si cu siguranta nu trebuie sa ii inviem doar pentru ca au facut un film in tara noastra...

Edited by M0n0, 14 March 2006 - 13:42.


#12
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostMasterboy, on Mar 14 2006, 07:06, said:

Important e ca joaca bine in rolurile sale. Eu nu mi-as putea inchipui sa-l vad pe Van Damme intr-o comedie de ex. Parca nu ar mai fi el  <_<

Cum adica joaca bine rolurile lui? Are maxim 4 replici/film...

#13
radu6000

radu6000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 29.10.2004
Tocmai l-am vz. Parerea mea?  It suck's  :death:

#14
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postradu6000, on May 5 2006, 09:28, said:

Tocmai l-am vz. Parerea mea?  It suck's  :death:

In Anglia a fost primit bine filmul. A aparut si in RO pe DVD?
Ce actori romani ati recunoscut in film?

Mi-au placut scenele de lupt cu tab-urile romanesti.

PS Apropo, ambasada americana din film are idee cineva ce cladire din Bucuresti e?

Edited by Masterboy, 04 June 2006 - 07:28.


#15
colt31a

colt31a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2006
Vremea lui Van Damme sa dus.Aceasi vrajeala in toate filmele.

#16
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postcolt31a, on Jun 11 2006, 16:32, said:

Vremea lui Van Damme sa dus.Aceasi vrajeala in toate filmele.

Atunci vremea cui mai e acum?

#17
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
aaaahem, parca si gov. Californiei, nenea Arnold era musculos, totusi asta nu l-a impiedicat sa joace intr-o comedie cu Danny de Vito, parca Twins.

Dar tipul asta, Van Damn... (apropo' stie cineva daca e ruda cu unu Van Ghele de la Galati?) conform titlului de topic cica revine in forta!?!
Poate cineva sa ma lumineze si pe mine, de unde revine? A fost pe Marte? A fost candva actorul cel mai bine platit si cel mai cautat al Hollywood-ului si nu mai stim noi?
Cand vad un film cu el, mereu ma intreb, "ce poate fi mai prost?"
acum stiu: un film cu doi Van Damn!

#18
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Mi s-a parut cel mai prost film in care a jucat Van Damme.

Edited by Inginerul, 13 June 2006 - 05:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate