Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

ATOM RPG

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Am scris titlul cu majuscule pentru că este un acronim. L-am terminat, a fost foarte interesant. Vei putea avea încă trei coechipieri. Majoritatea deciziilor morale sînt gri, deseori fiind nevoit să alegi un rău mai mic. De exemplu, un cuib de semi-bandiți cere taxă de protecție de la un orășel. Poți să cedezi primului impuls și să-i razi pe toți, sau poți să le cîștigi încrederea prin misiuni date de ei care nu-s chiar negative. Chestia e că acei bandiți sînt răul cel mai mic, fără ei orășelul fiind distrus de către alții mai tîrziu. Lupta este pe ture, gen Fallout 1 și 2. Am mîncat în joc ”mamalyga” (există în limba engleză), făcută desigur din porumb, așa, ca fapt divers. Poți face tabără oriunde între locații, o găsești cu tot cu foc și ceaun de gătit cînd apeși butonul de tabără, pentru a-ți astîmpăra foamea și a te vindeca (nu prin somn).

- Descrierile obiectelor sînt amuzante sau nostalgice. Poți să-ți manufacturezi arme și dispozitive, de exemplu, dinamită+fire+baterie+ceas=bombă temporizată (trebuie lăsată ”drop” după amorsare). Pe la jumătatea jocului vei avea acces la o mașină pe care o vei putea repara. Am făcut (în joc) sex de mai multe ori, am luat și o boală venerică pentru că odată nu am folosit prezervativ. Greutatea e o problemă (pînă la mașină), dar găsești sau îți faci rucsace care mai cresc capacitatea. Poți în schimb să depozitezi surplusul în orice container (cred), nu dispare. Se așteaptă o continuare, probabil numită ”Trudograd”, pe la toamnă (sînt multiple referiri în joc la acest oraș). Îl recomand călduros, iar dacă veți avea întrebări vă voi mai îndruma.

Project ATOM is a post-apocalyptic indie game, inspired by classic CRPGs: Fallout, System Shock, Deus Ex, Baldur's Gate and many others.
In 1986, both the Soviet Union and the Western Bloc were destroyed in mutual nuclear bombings. You are one of the survivors of the nuclear Holocaust. Your mission - to explore the wild and wondrous world of the Soviet Wasteland, to earn your place under the sun, and to investigate a shadowy conspiracy aimed at destroying all that is left of life on Earth.
You are a member of the secret society called ATOM. You are sent out on a mission to find out what happened to a search party that went mysteriously missing.”

Edited by silverflower, 06 June 2019 - 12:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate