Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Motorola One

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#19
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Dupa ultimele update-uri...bateria tine 2 zile.Posted Image

Attached File  Clipboard01.jpg   43.78K   14 downloads
Daca il folosim doar pentru convorbiri, telefonul atinge 7 zile lejer.

Edited by xmanyacs77, 12 June 2019 - 19:36.


#20
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View Postxcit, on 11 iunie 2019 - 08:47, said:

s-a tot incercat, vezi xda
Ce-i drept are flash in fata....care e notification led pe steroizi Posted Image

#21
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
aia da...

#22
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
10 minute mai tarziu,am reusit sa fac LED-ul ascuns sa functioneze ca si charging status indicator.
Am folosit aplicatia EX Kernel Manager,luata de aici https://apkmos.com/e...el-manager-apk/

Aveti nevoie de root! Odata instalata,permiteti accesul la root,duceti-va la miscellaneous si activati la LED trigger (battery_blink_charge_full_solid). Asa va "blink-ui" cand se incarca si va ramane aprins cand e 100%

#23
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View Postxmanyacs77, on 11 iunie 2019 - 05:15, said:

Attachment P1120183.JPG
Se pare ca Motorola One este capabil dual 4 G.
La voi cum este?
Am avut și eu, temporar, între niște actualizări, însă nu am mai găsit apoi la aprozar.
Bucură-te, cât mai rezistă, că am o vagă impresie că la schimbarea SIM-ului de date…Posted Image
Apropo, ce setare are la *#*#4636#*#* -> Phone Information -> Set preferred network type?
[ https://i0.wp.com/editorsean.com/wp-content/uploads/2015/07/Hidden-network-types.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Uhhh?Attached File  Screenshot_20190614-112025.png   170.55K   41 downloadsAttached File  Screenshot_20190614-112032.png   123.1K   35 downloads

#25
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Atenție, ai pus și date sub incidența GDPR! Posted Image

La Digi are VoLTE/VoWiFi?

#26
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostGif2D, on 14 iunie 2019 - 10:37, said:

Atenție, ai pus și date sub incidența GDPR! Posted Image

La Digi are VoLTE/VoWiFi?
Pe telefonul asta nu merge,dar pe telefonul mamei merg ambele.(tot Digi)
Legat de datele alea,va puteți șterge la fund cu ele,toti cititorii ăștia neavizați și avizați de aici. Dacă mă sunați,nu închideți. Mai stam la o vorbă,două :)
O sa va cer vouă IMEI-ul,dacă îmi pierd telefonul. Mă bazez pe voi.

#27
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Nu a fost cu reproș! Eu le-am scăpat odată, pentru un interval scurt. Am primit apeluri la ore…nepotrivite.

Nici dacă SIM-ul a fost introdus anterior într-un terminal agreat de Digi?

#28
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View PostGif2D, on 14 iunie 2019 - 10:45, said:

Nu a fost cu reproș! Eu le-am scăpat odată, pentru un interval scurt. Am primit apeluri la ore…nepotrivite.

Nici dacă SIM-ul a fost introdus anterior Ă®ntr-un terminal agreat de Digi?
Nu ma refeream la Dvs. când am zis "va puteți șterge la fund cu ele" . Asta era un mesaj adresat tuturor cu prea mult timp liber,doritori de conversații in toiul nopții :)

Asta cu SIM-ul pus intr-un dispozitiv agreat de Digi,nu am incercat. O voi face azi!

Edited by AstroNoot, 14 June 2019 - 11:34.


#29
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Nup,nu merge. Nu s-a activat pe Motorola One,desi pe un Xiaomi Pocophone F1 mergea,cu cartela mea.

#30
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostAstroNoot, on 14 iunie 2019 - 19:23, said:

Nup,nu merge. Nu s-a activat pe Motorola One,desi pe un Xiaomi Pocophone F1 mergea,cu cartela mea.
Rusine celor de la Digi si Orange ca nu dau drumul la semnalul Volte si Wowifi pe toate terminalele Motorola ce au implementate din fabrica suport pentru cele doua servicii ! Posted Image

*Am primit un email oficial de la Motorola Support, in care acestia au ramas consternati de faptul ca telefonul Motorola One nu are active inca serviciile Volte si  Wowifi de la providerii din Romania.

Quote

Subject

VoLte and WoWifi -Digi Romania
Response By Email (Gabor) (10/06/2019 07.24 AM)

Your Customer Reference Number: 190608-008165


Hi there ,

Thank you for contacting Moto & Lenovo customer support.
First of all I would like to inform you that we could continue the discuss in Romanian if you prefer.
  
The Motorola One devices supports both functions, VoLTE and VoWifi, but the network provider has to include the models of the devices which are compatible with this functions.   
Unfortunately we contacted them a few times before regarding this issue, but we didn´t get any reply from them.  
The only thing we can suggest for you is to contact your network provider directly with this issue.
Thank you very much,

Once I have taken care of your query and solved your case in our system, an automated e-mail will be sent with a short survey. I would really appreciate if you could take a couple of minutes to score the quality of my assistance. Any feedback is welcome as I always strive to do my best.
However if you consider your issue as not being solved upon receiving our survey, I invite you to reach out to us again, so we can try to make things right.

For any further assistance or information feel free to contact us, quoting your Customer Reference Number. We are reachable on 0312295467 to discuss the matter further with one of our experienced customer service agents. You can also contact us via chat: https://support.moto....com/uk/en/Chat
Please contact us any time between the hours of 9:00am and 6:00pm from Monday to Friday.

Kind regards,
Gabor
Moto & Lenovo Customer Support,
www.motorola.co.uk

Customer By Web (xmanyacs) (08/06/2019 03.37 AM)
My family have 3 device Motorola One but no have support for VoLte and WoWifi in Romania...
Please contact Digi Romania for details:
https://www.digiroma...istenta/contact
Thank you for support!
  

Edited by xmanyacs77, 14 June 2019 - 20:52.


#31
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Attached File  IMG_20190617_195612086_HDR.jpg   524.56K   2 downloads

Motorola One a primit deja update la Android 9.0 Pie. Posted Image

*Dar serviciile VoLte si WoWifi nu sunt activate inca de catre providerii de telefonie mobila din Romania...

Edited by xmanyacs77, 17 June 2019 - 19:06.


#32
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Are Android 9 de cateva saptamani, cel putin pe cele cumparate la liber din Altex/MG.
L-ai cumparat cumva de la operator? Ca la astia de obicei vin actualizarile mai tarziu.

#33
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Al meu are Android Pie din 21 noiembrie 2018. A fost motivul principal pentru care căutam Android One™, altfel…
Bine, are și revers Android One (sau gama Pixel): pare a fi motivul pentru care operatorii refuză implementarea VoLTE/VoWiFi. ;)

#34
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Dacă e de la un operator, strica toată chestia cu Android One. Eu am avut 8.1 in cutie, actualizare imediata la 9,May Security Patch. Eu am primit și June Security Patch,acum 3 zile. Dar nu-l pot instala,am Root :) O sa fac actualizarea când apare cel din Iulie. Apoi nu mai fac niciuna,că în Octombrie vine Android Q,pe astea cu Android One :)

Sun eu astăzi la Digi și fac sesizare. Vă anunț dacă iese ceva.

#35
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
La Nokia actualizarile sunt mult mai rapide. Din lipsa de Pixel 3a, oficial, pe piata noastra as fi vrut din nou un Motorola, pentru urmatorul telefon, dar ....

#36
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
@AstroNoot: Cum este în utilizare Nokia 8.1 raportat la Motorola One?
Mă bătea gândul să trec la un procesor mai bun (QSD 710) și un suport tehnic (eventual) mai bun pentru DualLTE, VoLTE, VoWiFi…

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate