Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Adevaratul rasism

  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#91
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View Postjimi91, on 01 iunie 2019 - 14:13, said:

vrei sa spui ca rasa alba are si alte origini (mai ai putin negru, putin asiatic)...ca ne-am combinat in mii de feluri...da, asa e. Adica, nu am ce sa combat, astea sunt datele Posted Image


Eu am spus doar ca, indiferent de origini, tot albul e considerat mai frumos...
Daca e vorba de albul latin sau est european, da, se poate sa fie asa. Oricum, e dubios studiul ala, ca nu stim pe ce esantion s-a facut, nu stim cum aratau indivizii care au fost inclusi in studiu. Ca daca ar fi pus poze cu nordici din aia cum am pus eu mai sus, fii sigur ca rasa alba n-ar mai fi fost considerata cea mai frumoasa.

#92
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCristi_E, on 01 iunie 2019 - 14:18, said:

Daca e vorba de albul latin sau est european, da, se poate sa fie asa. Oricum, e dubios studiul ala, ca nu stim pe ce esantion s-a facut, nu stim cum aratau indivizii care au fost inclusi in studiu. Ca daca ar fi pus poze cu nordici din aia cum am pus eu mai sus, fii sigur ca rasa alba n-ar mai fi fost considerata cea mai frumoasa.

au spus ca au analizat 2.4 milioane de interactiuni intre oameni hetero, care erau inclusi intr-o aplicatie de dating. Are sens ce au spus in acel clip. De exemplu, oamenii tind sa-si pastreze rasa, in afara de negrii, ei cauta alte rase. Femeile negre sunt cel mai putin dorite  .....la fel si barbatii negrii ( sunt imediat dupa sud asiatici, astia sunt cei mai nepopulari)

Edited by jimi91, 01 June 2019 - 14:54.


#93
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Deviati discutia intr-o directie nepotructiva. Nu e nevoie ca rasa alba sa fie cea mai frumoasa si nici cea mai inteligenta, ci doar sa supravietuiasca, asa cum au dreptul toate rasele.

Problema este ca in momentul de fata propaganda marxista ataca strict rasa alba, motiv pentru care noi suntem sub asediu, nu altii. Tragedia este ca multi dintre cei care doresc ca noi sa disparem sunt tot albi, cel putin in aparenta. Ca unii dintre ei au nume de Strul, este o alta discutie.

Solutia este sa ai un stat ca Japonia. In momentul de fata acela este modelul meu de tara, din punct de vedere al implementarii politicilor social-rasiale. Aia daca au nevoie de mai multa forta de munca, stimuleaza cetatenii (japonezi) sa faca mai multi copii.

Edited by razor01, 01 June 2019 - 14:58.


#94
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View Postrazor01, on 01 iunie 2019 - 14:55, said:

Problema este ca in momentul de fata propaganda marxista ataca strict rasa alba,
Nu cred ca ataca rasa alba ci pe populatiile din vestul Europei, care au facut si inca mai fac rau oamenilor.
Pe noi, pe bulgari, pe sarbi, pe cehi, pe polonezi, nu ne ataca nimeni. Posted Image

Edited by Cristi_E, 01 June 2019 - 15:07.


#95
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostCristi_E, on 01 iunie 2019 - 15:06, said:

Pe noi, pe bulgari, pe sarbi, pe cehi, pe polonezi, nu ne ataca nimeni. Posted Image

Nu realizezi tu dar noi suntem atacati chiar de mai mult timp si cu un succes destul de ridicat.

Nu o sa intru acum in detalii dar grandeste-te doar cum au distrus muzica traditionala, prin amestec cu ti ganisme si orientalisme, din care a iesit un mare rahat (ETNO). De asemenea partidul comunist a avut o politica activa de integrare a t iganilor in structurile statului, in special in cele de forta (militia si securitatea). Politica respectiva a continuat cu si mai mare interes dupa 1990, cand posturile de televiziune au fost invadate cu t iganisme si manelizare.

Treaba asta s-a intamplat in toate statele ocupate de sovietici dar aici a fost mai intensa.

Aia care au venit in 44 calare pe tancurile sovietice stiau ca nu vor putea ocupa definitiv aceasta tara doar prin ocupatie militara si politica. Era necesar sa ne distruga si pe noi.

Aici n-au adus baietii hoarde africane din simplul motiv ca nu era necesar. Aveau deja cu cine sa ne corceasca.

Edited by razor01, 01 June 2019 - 15:16.


#96
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostCristi_E, on 01 iunie 2019 - 12:17, said:

Pai da, nu sunt albi in sensul de rasă albă. Si oricum, ăia nu reprezinta nici 1% din populatia tarii.
Cum si de unde au aparut atatea tipologii umane, avand in vedere ca savantii evolutionisti spun ca toti oamenii se trag dintr-o populatie de maxim trei mii de indivizi?
da tu cum iti explici ca din cateva exemplare de lup domesticite avem sute de rase de caini?  hint: se cheama evolutie.

#97
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Rasele de caini sunt rezultatul imperecherii deliberate a unor exemplare canine cu anumite trasaturi. Sunt rase de laborator, ca sa le spun asa, nu au aparut pe cale naturala.

#98
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postjimi91, on 01 iunie 2019 - 13:36, said:

am totusi o intrebare....poate stie cineva raspunsul, din punct de vedere genetic, oare albul castiga ? orice rasa combinata cu rasa alba, ne da ceva mai alb ? Ii includ aici si pe asiatici (ma refer la ochii lor)...li se deschid ochii mai mult Posted Image), se pierde in timp aceasta trasatura ?

Nu, este exact invers:  slaba pigmentatie supravietuieste, pe termen lung, doar acolo unde radiatia u.v. nu reprezinta un factor de selectie important.

#99
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Avem raspunsul la aceasta intrebare in populatiile din America Centrala si partial America de Sud (desi in America de Sud, din motive foarte curioase, nu s-au corcit asa tare). Cel mai interesant caz mi se pare Brazilia, unde nu au existat niciodata politici active de segregare rasiala. Cu toate aceastea, jumatate din populatia acelei tari are destul ADN ca sa fie considerata populatie alba (caucaziana).

Edited by razor01, 01 June 2019 - 15:30.


#100
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postrazor01, on 01 iunie 2019 - 15:18, said:

Rasele de caini sunt rezultatul imperecherii deliberate a unor exemplare canine cu anumite trasaturi. Sunt rase de laborator, ca sa le spun asa, nu au aparut pe cale naturala.

Rasele primitive au aparut pe cale naturala, selectia "stiintifica" e veche de doar 200 ani, cainele exista de cel putin 40000 ani.

#101
skymoonx

skymoonx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.05.2019

View PostSabinatu, on 30 mai 2019 - 17:41, said:



Nimeni nu spune de la cine cumpărau albii sclavi din Africa.
Nu se vorbește de implicarea evreilor în comerțul cu sclavi. Sau a musulmanilor.


Stim de unde cumparau sclavi negri, de la vanzatori otomani sau arabi.
Se fac la fel de vinovati precum europenii.


Daca observam, de-a lungul istoriei, atat europenii si orientalii , a caror civilizatii au fost cele mai dezvoltate, au provocat cele mai multe razboaie!

#102
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View Postbullterrorist, on 01 iunie 2019 - 15:16, said:


din cateva exemplare de lup domesticite avem sute de rase de caini?  hint: se cheama evolutie.
Da-mi, te rog, cateva exemple de factori evolutivi care au dus la aparitia unor noi rase de caini. :)

#103
skymoonx

skymoonx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.05.2019

View Postjimi91, on 01 iunie 2019 - 12:33, said:

eu stiu ca sunt 4 mari rase pe pamant...albi, negri(africani), rosii (indieni americani) si galbeni (asiatici). Nu stiu daca cei mai maro au ei rasa lor
Sunt 6 rase antropologice:
  • Australoid -Australia/Oceania
  • Caucasoid -Europa si America de Nord
  • Mongoloid -Asia
  • Amerindian - America Centrala si de Sud
  • Negroid - Africa
  • Capoid - care sunt tot negroizi din Africa, dar cu ochi obligi

Dupa culoare:
  • Negri - negroid
  • Rosii- amerindienii
  • Albii-caucazienii
  • Galbenii - mongoloizii
Biblic,sunt trei:
Semitii - evreii, arabii, mandeenii, asirienii, persii
Hamitii-egiptenii, cusitii, somalezii, berberii, libienii , tuaregii si nubienii
Iafitii-  caucazienii, anatolienii, grecii, italicii, celtii, adica indo-europenii

#104
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View Postskymoonx, on 01 iunie 2019 - 15:56, said:

Caucasoid -Europa si America de Nord

Trebuie sa amintim aici si America de Sud. Conform Wikipedia traiesc aproximativ 180 de milioane de albi (caucazieni) aici, in conditiile in care intreaga America de Sud are cam 400 de milioane de locuitori.

P.S. pentru cine nimereste din greseala pe acest topic, cand spunem albi, ne referim la urmasii populatiilor stravechi europene. Nu ne referim strict la culoarea tenului, sunt multe caracteristici fizice cand clasifici o persoana. Si japonezii au tenul alb dar asta nu inseamna ca sunt rasa alba.

Edited by razor01, 01 June 2019 - 20:07.


#105
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View PostCristi_E, on 01 iunie 2019 - 10:08, said:

Problema e ca ori de cate ori se discuta despre rase, se invoca superioritatea rasei albe nordice.
Esti in eroroare. Evolutia nu este superioara sau inferioara, evolutia este de la simplu la complex. Rasa alba din Europa a creat civilizatii mai complexe decat alte rase.

#106
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu exista notiunea  de ,,rasa alba nordica''. Neamurile germanice si sunt doar o ramura a rasei albe. In plus, la scara istorica, nu acestea au creat cele mai avansate civilizatii ci albii din zona Meditaranei.

Prosperitatea civilizatiei nord-europene este ceva relativ recent la scara istorica.

Edited by razor01, 01 June 2019 - 20:28.


#107
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View Postomuspan, on 01 iunie 2019 - 20:16, said:


Esti in eroroare. Evolutia nu este superioara sau inferioara, evolutia este de la simplu la complex. Rasa alba din Europa a creat civilizatii mai complexe decat alte rase.
Nu eu sint in eroare ci cei care promoveaza superioritatea anumitor rase.
Ce anume intelegi prin civilizatii complexe? Civilizatia nipona este una mai simpla sau cum?
Nu toate populatiile din Europa au creat civilizatii.

#108
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostCristi_E, on 01 iunie 2019 - 15:54, said:

Da-mi, te rog, cateva exemple de factori evolutivi care au dus la aparitia unor noi rase de caini. Posted Image

Clima, vegetatia, prada pe care o vaneaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate