Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Adevaratul rasism

  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postdan1980_25, on 30 mai 2019 - 16:12, said:

Nu exista om suficient de destept, care sa-i demonsteeze prostului ca e prost.
In rest trecand peste topicul cu rol de  inflamare, am de spus doar atat: treci peste.
Desteptul e impaciuitor si cedeaza primul. Ceilalti vazand ca nu au cu cine, se vor lasa pagubasi pana la urma.
Baga un ochi prin OM sau africa....sa vezi daca se lasa pagubasi
In OM si africa crestinii si albii sunt macelariti zilnic de negri si arabi....asa ca nu poti sa fi impaciuitor cu asemenea rase barbare,singura modalitate e care pe care....

View PostCristi_E, on 30 mai 2019 - 16:14, said:

Astea sunt chestii care pe omul normal din Ro nu-l afecteaza. Cui îi pasă de asa ceva? Si selectia sexuala e tot rasism si nu se mai plange nimeni de asta.


De aia au ucis aproape 15 milioane de indieni americani. Pe unde s-a dus a imprastiat moarte si sclavie.


Nici pe depate nu e cea mai frumoasa. Nicio rasa nu e *mai frumoasa*. Fiecare rasa s-a adaptat optim la mediul in care a trait.
Vezi cate sute de milioane  a ucis islamu...si inca mai ucide...plus alte sute in scalvie,dupa care mai discutam
Singurele popoare care inca mai practica scal;via sunt popoarele africane si cele arabe....daca iti e asa de drag de ei si urat de rasa alba te poftesc sa te muti in OM sau africa....sa vedem cat vei trai acolo

Edited by I2O, 30 May 2019 - 16:17.


#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCristi_E, on 30 mai 2019 - 16:14, said:




Nici pe depate nu e cea mai frumoasa. Nicio rasa nu e *mai frumoasa*. Fiecare rasa s-a adaptat optim la mediul in care a trait.

Ba da e...e ca la ochi...ochii albastri sunt considerati cei mai frumosi...si asta pe buna dreptate :)...eu am ochii caprui, deci sunt obiectiv :)

#21
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View PostI2O, on 30 mai 2019 - 16:16, said:

Vezi cate sute de milioane  a ucis islamu...si inca mai ucide...plus alte sute in scalvie,dupa care mai discutam
Singurele popoare care inca mai practica scal;via sunt popoarele africane si cele arabe....daca iti e asa de drag de ei si urat de rasa alba te poftesc sa te muti in OM sau africa....sa vedem cat vei trai acolo
Si inchizitia a facut fix la fel. Ideea e ca nicio rasa nu e mai sfanta decat alta cand vine vorba de rautate.

View Postjimi91, on 30 mai 2019 - 16:18, said:

Ba da e...e ca la ochi...ochii albastri sunt considerati cei mai frumosi...si asta pe buna dreptate Posted Image...eu am ochii caprui, deci sunt obiectiv Posted Image
Astea nu sunt decat consideratiile dumitale pur subiective.

#22
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostCristi_E, on 30 mai 2019 - 16:26, said:

Si inchizitia a facut fix la fel. Ideea e ca nicio rasa nu e mai sfanta decat alta cand vine vorba de rautate.


Astea nu sunt decat consideratiile dumitale pur subiective.
Chestia e ca albii de sute de ani nu mai fac asemenea lucruri pe cand cei din OM si africa inca o fac si mai mult si-au si potentat tehnicile

#23
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCristi_E, on 30 mai 2019 - 16:26, said:

Si inchizitia a facut fix la fel. Ideea e ca nicio rasa nu e mai sfanta decat alta cand vine vorba de rautate.


Astea nu sunt decat consideratiile dumitale pur subiective.

e si un studiu pe aceasta tema...nu-l gasesc din pacate...rasa alba e considerata cea mai frumoasa...in materie de femei, mi se pare ca cele mai atractive sunt  asiaticele Posted Image

Edited by jimi91, 30 May 2019 - 16:35.


#24
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011

View Posteiffel, on 30 mai 2019 - 15:50, said:


Uite "albul" de bastina din majoritatea articolelor mentionate de tine.
Astia sunt bastinsii din US.
Mi-ai amintit de asta:

Attached File  homelandsecurity.jpg   98.53K   23 downloads

#25
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
De cand am vazut link catre Breitbart  m-am lamurit despre ce e vorba.
     Klu-klux-klan, bereitbart teroristii white supremacists, nazistii au si au avut o ideologie comuna.
      O ideologie pe cat de simplista, pe atat de periculoasa. Daca ajungi sa fii spalat pe creier...

Edited by cspot, 30 May 2019 - 16:55.


#26
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Albii nu sunt teroristi,pana acum campionii terorismului sunt africanii si cei din OM
Cei spalati pe creier sunt aia care spun ca albii sunt teroristi

Edited by I2O, 30 May 2019 - 17:00.


#27
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
ce inseamna OM ? cred ca nimeni de aici nu stie :))

#28
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostI2O, on 30 mai 2019 - 16:57, said:

Albii nu sunt teroristi,pana acum campionii terorismului sunt africanii si cei din OM
Cei spalati pe creier sunt aia care spun ca albii sunt teroristi

     Ce vorbesti ?
     https://en.m.wikiped..._Norway_attacks
     Mai vrei si alte exemple ?
     https://en.m.wikiped...osque_shootings

Edited by cspot, 30 May 2019 - 17:15.


#29
skymoonx

skymoonx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.05.2019
Nu e de negat ca multi  negri  sunt rasisti si detesta albii.
Dar sursele postate sunt indoielnice, de tip fake-news!

Dar ca idee, daca ne uitam pe statistici, in anii 1500-1900, pe perioada imperiilor coloniale,  albii au fost cei care au abuzat si agresat negrii. Iar 90% din sclavii importati de europeni in America erau negri.  
Si in secolul 20 sunt demonstrate cazuri de apartheid, rasism, segregare comise de albi impotriva negrilor, la fel cum sunt demonstrate si ratele de infractionalitate in randul cartierelor afro-americane.  


Care e problema asadar?
Nu a existat si nu  exista comunicare  intre cele doua rase din cauza diferentelor de mentalitati, aspect  si culturi.
Dar sunt numeroase cazuri in occident in care albii si negrii convietuiesc pasnic, deci e posibil!

Legat din nou de surse, nici breitbart si nici CNN nu sunt surse serioase pentru cunoastere si informare precum sursele academice sau institutionale.
Sunt doar doua site-uri de stiri  comerciale  de presa  pentru masele care mananca orice zboara si este usor de digerabil pentru ....nivelul lor intelectual de aprofundare a informatiei.

Edited by skymoonx, 30 May 2019 - 17:16.


#30
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postursuletul68, on 30 mai 2019 - 15:55, said:

Din cand in cand se mai intoarce roata..la ''zarul'' discriminarii a venit randul albilor..randul negrilor a fost acum 50-100+ ani..
NU CHIAR.
Partidele NEO-NAZISTE prind forta in Germania, Danemarca si Suedia.
O sa vina curentul si la noi, si la cata scarba exista pe rromi se gasesc adepti si la noi.
:)) eu abia astept sa vad urnita rasa alba intrata in adormire, ca pe aia colorati care si-n 2019 mananca banane din pom, daca nu-i ajuta albii ii cunosc destul de bine cat de fricosi sunt in realitate.

#31
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011

View Postskymoonx, on 30 mai 2019 - 17:16, said:

Dar ca idee, daca ne uitam pe statistici, in anii 1500-1900, pe perioada imperiilor coloniale,  albii au fost cei care au abuzat si agresat negrii. Iar 90% din sclavii importati de europeni in America erau negri.  

De asta nu suport eu minciuna prin omisiune a neomarxiștilor cu political correctnessul lor cu tot.
Îmi oferă doar o bucată din adevăr și omite celelalte aspecte, ca eu să ajung să mă simt vinovat.

Nimeni nu spune de la cine cumpărau albii sclavi din Africa.
Nu se vorbește de implicarea evreilor în comerțul cu sclavi. Sau a musulmanilor.
Eu abia anul trecut am aflat (aici pe forum) că existau în SUA și negri stăpâni de sclavi.

Ascunderea acestor aspecte e o aberație care nu duce la nimic pozitiv, dimpotrivă.

Edited by Sabinatu, 30 May 2019 - 17:45.


#32
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,199
  • Înscris: 01.10.2009

View Postursuletul68, on 30 mai 2019 - 15:55, said:

Din cand in cand se mai intoarce roata..la ''zarul'' discriminarii a venit randul albilor..randul negrilor a fost acum 50-100+ ani..

Si cand incepem lupta pentru drepturile noastre? Ca nu vad nicaieri demonstratii de protest sau razboaie civile pentru libertatile albilor (cu sprijinul unumitor negri pentru albi).

#33
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Pana si George Washington avea sclavi :)

#34
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View Postxyz_forever, on 30 mai 2019 - 15:41, said:

Adevaratul rasism
Rasa alba e lovita din toate directiile

View PostI2O, on 30 mai 2019 - 15:58, said:

Rasa alba nu o sa piara

View Postjimi91, on 30 mai 2019 - 16:07, said:

rasa alba a fost dintotdeauna considerata cea mai frumoasa Posted Image

View PostI2O, on 30 mai 2019 - 16:11, said:

Rasismul e ceva cu care omu se naste de la natura,

Exact, adevaratul rasism.

#35
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,199
  • Înscris: 01.10.2009

View PostTsunnnami, on 30 mai 2019 - 18:36, said:

Tu cu cine tii?
Ai vazut vreun negru sa acuze un semen de al lui de rasism?

#36
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017

View Postxyz_forever, on 30 mai 2019 - 15:41, said:

rasismul coloratilor si stangistilor si al altor minoritati contra albilor de bastina si normali.

Stai sa vezi ce pupaturi in coor la Pedopapa exact de la acelasi grup: minoritarii, peezdeeficatii, marii anti pupatori-de-moaste. Se vor alinia ca la vizitele lui Kim Ir Sen sa aplaude cel mai pervers papa din istoria recenta, si nu vor avea absolut nici o problema cu milioanele de euro sparte din fonduri publice pe securitate, si inchiderea Bucurestiului.

https://imgur.com/a/NQ6ZbDS

Si marii "dreptaci" de Romania vin sa ne zica ca stai, ca nu are legatura cu Romania si ca la noi nu o sa se intample ce se intampla in UK, Suedia, Germania unde baga oameni la bulau doar pentru un tweet. Suntem la maxim 5 ani distanta de asa ceva,

Sincer sper ca Pedopapa sa-si ia un milkshake pe scufie.

View Postursuletul68, on 30 mai 2019 - 15:55, said:

Din cand in cand se mai intoarce roata..la ''zarul'' discriminarii a venit randul albilor..randul negrilor a fost acum 50-100+ ani..

Ia mai pune matale mana pe o carte de istorie...jumatate de Europa a fost 1200 de ani sub huni, arabi, maghiari, mongoli, turci, tatari, cu turcii "doar" 800 de ani. Pe mine ca Roman ma intereseaza foarte putin ce a facut Marea Britanie in India. Ma intereseaza ce au facut ungurii in Transilvania, turcii in toate principatele, nemtii in WW1 si WW2 (cand ne-au furat la greu cum fac si azi), si sovieticii cominternisti marea majoritate de origine judaica ce au masacrat populatia in anii 50-60. Jumatate de Romanie plange de vai ce au facut imperialistii colonialisti aiurea pe glob, si cum trebuie sa primim noi milioane de canibali desi am fost colonie sute de ani, dar cand aduci vorbe de Moldova de dincolo e istorie trecuta si ii doare in coor.

Chiar azi suntem colonie EU.

Edited by Rookie_2, 30 May 2019 - 19:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate