Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Monitor standard vs. All in One

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salutare, am si eu niste intrebari daca sunteti buni sa ma ajutati. Am un Packard Bell OneTwo L5351, de la care as dori sa folosesc doar monitorul la o unitate centrala, dar as mai dori la acea unitate sa mai leg si un monitor normal. Iar in cazul in care nu se poate, dintre monitorul de la Packard Bell OneTwo L5351 si un monitor Philips Led 243 V si un TV smart Samsung LE26R81BX LCD, pentru filme si jocuri, care are cea mai buna calitate? Mersi

#2
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
all in one inseamna ca are tot pc-ul in el...  de ce ai vrea sa-l folosesti pe post de monitor in loc sa-l vinzi si sa-ti iei un monitor normal?

View Postshmu, on 29 mai 2019 - 15:27, said:

all in one inseamna ca are tot pc-ul in el...  de ce ai vrea sa-l folosesti pe post de monitor in loc sa-l vinzi si sa-ti iei un monitor normal?


pentru jocuri, clar monitorul philips

pt filme, incearca si tu..

oricum all in one nu cred ca il poti folosi pe post de monitor, si chiar daca ai putea, nu iti recomand

#3
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View Postshmu, on 29 mai 2019 - 15:30, said:

all in one inseamna ca are tot pc-ul in el...  de ce ai vrea sa-l folosesti pe post de monitor in loc sa-l vinzi si sa-ti iei un monitor normal?




pentru jocuri, clar monitorul philips

pt filme, incearca si tu..

oricum all in one nu cred ca il poti folosi pe post de monitor, si chiar daca ai putea, nu iti recomand
Multumesc de raspuns, da ma gandeam sa il vand, dar pana il vand ... Ma gandeam sa il folosesc ca si monitor, ca doresc pe unitate sa am doua monitoare, imi trebuie pentru munca. Deci intre monitorul de la Packard Bell si Philips, este mai mult Philips pentru media, jocuri. Dar despre Samsungul ce il am, ce spui? Sa leg la unitate Samsungul si sa pun si acel Philiips ?

Edited by eiffel, 29 May 2019 - 15:57.
quote la post ascuns


#4
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
All In One este ceea ce se vrea sa fie. Deci are cate putin din toate dar nimic de performanta inalta.
Nu se compara cu un iMac care este tot all in one.
E util dar atat, nu trebuie sa te astepti la mare lucru.

Edited by altuser09, 29 May 2019 - 16:00.


#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ori vrei inventii (monitor all in one pina-l vinzi), ori vrei calitate.
Pune-le cum e cel mai usor si cel mai rapid.
Oricum, este doar o solutie temporara, vrezi sa-l vinzi pe ala.
Deci, mai lasa calitatea si mergi pe rapiditate.

#6
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View Postaltuser09, on 29 mai 2019 - 15:59, said:

All In One este ceea ce se vrea sa fie. Deci are cate putin din toate dar nimic de performanta inalta.
Nu se compara cu un iMac care este tot all in one.
E util dar atat, nu trebuie sa te astepti la mare lucru.
Da, ai dreptate, este slabut insa ecranul are culori toare frumoase, la acest model ma refer, cand ma uit la filme ca are totusi o placa dedicata de 512 si merg filmele hd foarte bine, de aceea am tinut sa il folosesc sau sa il combin cumva, dar cred ca este greu.

View Postbuyonevideo, on 29 mai 2019 - 16:03, said:

Ori vrei inventii (monitor all in one pina-l vinzi), ori vrei calitate.
Pune-le cum e cel mai usor si cel mai rapid.
Oricum, este doar o solutie temporara, vrezi sa-l vinzi pe ala.
Deci, mai lasa calitatea si mergi pe rapiditate.
Nu vreau all in one, asta e ideea ca vreau de la el sa folosesc doar monitorul, am unitate care cat de cat este buna, componentele de pe All in one sunt slabute, ma interesa doar monitorul/ displayul, apoi mai am acel samsung, este bun pentru jocuri, filme? Deci trebuie sa leg sa am doua ecrane :)

#7
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 28.12.2006

View Postaltuser09, on 29 mai 2019 - 15:59, said:

All In One este ceea ce se vrea sa fie. Deci are cate putin din toate dar nimic de performanta inalta.
Nu se compara cu un iMac care este tot all in one.
E util dar atat, nu trebuie sa te astepti la mare lucru.

tind sa te contrazic. Cauta Lenovo Y910-27ISH si mai discutam.
in afara de ecran, sterge pe jos chiar si cu imac pro

Edited by zeroice, 29 May 2019 - 17:53.


#8
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postremus43, on 29 mai 2019 - 17:12, said:

Nu vreau all in one, asta e ideea ca vreau de la el sa folosesc doar monitorul, am unitate care cat de cat este buna, componentele de pe All in one sunt slabute, ma interesa doar monitorul/ displayul, apoi mai am acel samsung, este bun pentru jocuri, filme? Deci trebuie sa leg sa am doua ecrane
le ai in casa... de ce nu INCERCI in loc sa scrii aici asa aiurea?

oricum, nu vad nimic de input pe video (cum e si normal, nu face nici dreaq input pt un AIO)

Attached File  ScreenHunter 1530.jpg   35.89K   6 downloads

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postremus43, on 29 mai 2019 - 17:12, said:

Nu vreau all in one, asta e ideea ca vreau de la el sa folosesc doar monitorul, am unitate care cat de cat este buna, componentele de pe All in one sunt slabute, ma interesa doar monitorul/ displayul, apoi mai am acel samsung, este bun pentru jocuri, filme? Deci trebuie sa leg sa am doua ecrane Posted Image
Am inteles din prima ca vrei doar monitorul de la acel all-in-one, stai tu linistit....
Dar, cum zice si colegul mai sus: are mufe de input ?
Poti sa conectezi USOR si RAPID vreun cablu video ?
Ca daca e nevoie de desfacut si alte interventii... nu mai e deloc usor, e chiar chin.
Deci, tu vrei usor, ieftin, rapid, simplu, corect ?
Nu exista ce vrei tu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate