Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Mai exista filme noi de comedie bune?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Va salut! Deoarece in ultimul timp nu mi-a sarit in ochi absolut nici o comedie noua buna, as dori sa imi recomandati voi niste titluri de comedii noi. Cand zic noi, ma refer la ultimii 2-3 ani sau poate chiar de anul acesta. Inainte erau tone de comedii bune, azi din pacate vad ca sunt numai balarii. Sau cine stie poate am ratat eu vreuna buna. Cand zic comedii bune, ma refer macar sa zambesti daca nu cazi jos de ras.

Edited by gerbil, 26 May 2019 - 09:31.


#2
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Nu mai sunt regizori care sa-i puna in lumina pe actori. De actori nici nu mai vorbesc.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Comediile se orienteaza pe seriale acum nu pe filme. Comedy sitcom.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Da, exista.
Nu ai spus ce comedii iti plac tie.
Este o intrebare total subiectiva, gusturile sint diferite, nu ?!

Mie mi-au placut La Ch'tite Famille, Instant Family, The Mule (nu e 100% comedie), Kokowääh 1&2 (sint mai vechiute nitel), Yucatán

#5
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Dar alea mai vechi ce au ? Stii sigur ca le-ai vazut pe toate ? Dictatorul l-ai vazut ? :)

#6
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Romanesti sau straineze?

Seria cu Jandarmul din Saint-Tropez ai vazut-o?Aia a fost copilaria mea.E cu Louis de Funes.


#7
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Ce inseamna "comedie noua buna"? Da un exemplu, asa, pentru orientare.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi ultimul TAXI.
E mult mai prost fata de cele vechi, dar tot te-apuca rasul cand vezi cascadorii cu Logan-ul...

Sau ultimul Johnny English. ( Strikes Again )

#9
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Booksmart

#10
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005

 Paz, on 26 mai 2019 - 09:52, said:

Dar alea mai vechi ce au ? Stii sigur ca le-ai vazut pe toate ? Dictatorul l-ai vazut ? Posted Image

Da. Pe cele vechi le-am vazut cam pe majoritatea. Cele cu Luis de Funs la fel, Stan si Bran, Norman, The party 1968 etc. Nu conteaza, romanesti, straineze atata timp cat sunt bune.

Multumesc de recomandari. Sunt cateva ce nu le-am vazut, sper sa fie bune, vad ca au note mari. The Mule l-am vazut, un film foarte bun dar nu pot sa zic ca e comedie. Pe ici pe colo comedie daca se poate spune asa dar mai mult drama si in final o lectie de viata.

Edited by gerbil, 26 May 2019 - 13:00.


#11
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005
comedii bune nu prea au aparut in ultimii 2 ani

cred ca ultimul film pe care il pot considera "comedie" buna e Shazam! desi e film cu super-eroi.
anul trecut mi-a placut "The death of Stalin"

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,905
  • Înscris: 07.11.2006

 KLMN, on 26 mai 2019 - 09:44, said:

Nu mai sunt regizori care sa-i puna in lumina pe actori. De actori nici nu mai vorbesc.

Din pacate actorii ajung incet-incet sa fie inlocuiti de calculator.
Talentul uman nu mai face doi bani.Generatia noua sta cu gura cascata la porcariile facute pe calculator.Compara filmele din anii 1990-2000,cam ultimii,unde actori mari,de calitate,au dat masura talentului lor cu gunoiul numit pompos arta,de acum.Cu foarte mici exceptii,noncalitatea este promocata intens de umanoizi noninteligenti si noncapabili.
Cica asta cere publicul.Pe dracu.Publicu' nu cere,ca-i prost,dobitoc si idiot.Publicu' inghite,ca-i prost,dobitoc si idiot

#13
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Cele  mai vechi si de arta  se  considera  ?

De  pilda
I served  the  king of  England  - 2006 - Regia  Jiri  Menzel.....din generatia  lui  Forman...

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai a fost foarte clar:

Quote

Cand zic noi, ma refer la ultimii 2-3 ani sau poate chiar de anul acesta


#15
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007
Nu mai sunt. Perioada anilor 80-90 a constituit apogeul pentru ca vorbim de intervalul de timp in care political corectness s-a batut in arena publica cu non-conformismul. Comedia straluceste mai mereu in conditii tensionate din societate si moare cand concordia si artificialitatea devin dominante.

In plus, banii strica totul. De la viziunea unui scenarist genial s-a ajuns la comedia de comitet - in care se bifeaza cat mai multe elemente necesare pentru a oferi filmului sansa de a-si atinge potentialul financiar. Poti sa simulezi drama si horror-ul, nu poti sa faci comedie proasta si sa te prefaci ca e buna.

#16
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Dar in Romania se mai publica filme din alte tari sau numai SUA ? Numai in Italia imi vin in minte doua comedii bune, unul "Ma las cand vreau", e cu un grup de flacai su multe studii care nu gaseau de munca si au inventat un drog nou si neinterzis devenind aproape bogati pana cand sotia unuia afla si-i denunta, ca mai apoi sa-si gaseasca o sursa de venit facand pe docentul in inchisoare.
Celalalt "Ministrul", e cu apucaturile olitrucilor italieni. Curve, alcool, droguri, bani.

O alta comedie buna, un film francez al carui nume nu mi-l amintesc, e cu un fost corporatist devenit somer care ajunge sa caute anunturile altor someri ca el si sa-i asasineze ca sa nu-i mai faca concurenta la interviuri.

#17
cosmin57

cosmin57

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 13.02.2015
Scenariștii de comedie se orientează în zona serialelor, acele sitcomuri unde câștigă mai mulți bani în timp. Probabil din cauza asta nu au mai apărut filme bune de comedie.

#18
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cum spuneam mai sus, daca nu au aparut in America, nu inseamna ca nu au aparut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate