Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Recomandare Hotel Istanbul

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009

 business11, on 23 iulie 2019 - 10:12, said:

cele fara stele in mare parte sunt hotelapartament sau simple apartamenturi. Vezi ca la hoteluri nu exista stele obligatoriu, multe hoteluri de 5 stele nu isi arata stelele (in primul rand platesti ca sa ti se faca expertiza anuala referitor la stele si in al doilea rand hotelurile de lux sunt cunoscute dupa nume).
Asta știam că din 2010 tot mă cazez la apartamente, dar aici am văzut că sunt hoteluri. Au recepție, sală de mese, etc.

 Postasul666, on 23 iulie 2019 - 08:17, said:

Unde? Pe booking? Poti da cateva exemple?
https://www.booking....tal&type=total
https://www.booking....tal&type=total
https://www.booking....tal&type=total

#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
sunt hoteluri dar nu sunt licentiate, adica nu au cerut expertiza pentru stele (cum am spus se plateste anual).

#21
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009

 Postasul666, on 23 iulie 2019 - 08:17, said:

Unde? Pe booking? Poti da cateva exemple?
Scuze pentru întârziere. Pe booking, apoi am găsit comentarii pentru hoteluri pe un site pe care nu îl pot posta. Îl trimit pe MP.

#22
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009
Am devansat vacanța, așa că trebuie să-mi fac lecțiile cu conștiinciozitate.
Am rezervat pe booking și am prețul pe rezervare în euro. Dacă eu tot plec cu euro de acasă, am întrebat la hotel dacă pot plăti în euro. Mi-au răspuns afirmativ, iar acum mă întreb dacă voi plăti la cursul zilei când fac plata (adică îmi calculează ei câți euro trebuie să dau în transformând lirele șa cursul zilei respective) sau voi plăti cât scrie pe rezervare.

#23
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 iogamac, on 05 august 2019 - 16:57, said:

Am devansat vacanța, așa că trebuie să-mi fac lecțiile cu conștiinciozitate.
Am rezervat pe booking și am prețul pe rezervare în euro. Dacă eu tot plec cu euro de acasă, am întrebat la hotel dacă pot plăti în euro. Mi-au răspuns afirmativ, iar acum mă întreb dacă voi plăti la cursul zilei când fac plata (adică îmi calculează ei câți euro trebuie să dau în transformând lirele șa cursul zilei respective) sau voi plăti cât scrie pe rezervare.
platesti cat scrie pe rezervare , exp total 145 euro

#24
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009

 oztan, on 05 august 2019 - 17:29, said:

platesti cat scrie pe rezervare , exp total 145 euro
MUlțumesc!

#25
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 22.07.2008
Daca stati mai mult de 2-3 zile in Istanbul eu as recomanda cazare in Ortakoy sau chiar Uskudar in partea asiatica. Sunt cartiere f frumoase, turistice, cu preturi mai omenoase la cazare. Si au legaturi excelente de ferry cu Eminonou sau unde aveti treaba

#26
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009

 Deborah77, on 06 august 2019 - 17:56, said:

Daca stati mai mult de 2-3 zile in Istanbul eu as recomanda cazare in Ortakoy sau chiar Uskudar in partea asiatica. Sunt cartiere f frumoase, turistice, cu preturi mai omenoase la cazare. Si au legaturi excelente de ferry cu Eminonou sau unde aveti treaba
Mulțumesc pentru informație. Vom sta o săptămână în scop turistic. Am citit diverse bloguri cu impresii de călătorie, am studiat pe  Tripadvisor etc. Am găsit cazare în Sultanahment. Cu cazarea la Istanbul, am constatat că este cam ca la loterie. Citesc în review-uri și văd că o cameră de 15mp, mulți o consideră mică chiar hotelul nu e de 5 stele. Sau vor ca acsă, dimineața în fiecare zi alte preparate...
Cum timpul ni-l vom petrece pe stradă, ne interesează să avem un pat confortabil și apă caldă pentru duș.

#27
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 iogamac, on 07 august 2019 - 07:12, said:

Mulțumesc pentru informație. Vom sta o săptămână în scop turistic. Am citit diverse bloguri cu impresii de călătorie, am studiat pe  Tripadvisor etc. Am găsit cazare în Sultanahment. Cu cazarea la Istanbul, am constatat că este cam ca la loterie. Citesc în review-uri și văd că o cameră de 15mp, mulți o consideră mică chiar hotelul nu e de 5 stele. Sau vor ca acsă, dimineața în fiecare zi alte preparate...
Cum timpul ni-l vom petrece pe stradă, ne interesează să avem un pat confortabil și apă caldă pentru duș.
pat confortabil și apă caldă pentru duș si mic de jun bun gasesti ori ce  hotel in istanbul. oricum  timpul trece afara  mai mult ...

#28
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 18.02.2016
Daca nu  sunteti pretentiosi,asa este ce spune colegul Oztan,insa daca sunteti cu pretentii si cu fite,cautati hoteluri scumpe,nu de 35 de euro pe noapte.Eu acum sunt in Istambul si sunt cazat la hotel Viva Deluxe,,pe linga mine mai sunt cel putin  6 hoteluri cam de acelsi scor,insa este unu tare de tot lux frate,dar si scump cam 686 ron pe noapte.Deci voi alegeti dupa buget.Daca mai vreti informatii va mai dau cu ce pot si eu.Azi plec in croaziera pe mare,intram in Marea Neagra si dupa in Marea Marmara,cu prinz  4 ore de plimbat 35 euro de persoana vin si ne iau de la hotel cu masina si ne si aduc.

#29
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

 bobyploiesti, on 07 august 2019 - 10:19, said:

...nu de 35 de euro pe noapte.Eu acum sunt in Istambul si sunt cazat la hotel Viva Deluxe.
La hotelul tau, acum o camera este cam 60 euro.Cum ai gasit tu la 35?

#30
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 18.02.2016
Booking cu rezervare.

#31
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

 bobyploiesti, on 07 august 2019 - 23:00, said:

Booking cu rezervare.
Adica exista Booking fara rezervare?

#32
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009

 bobyploiesti, on 07 august 2019 - 10:19, said:

Daca nu  sunteti pretentiosi,asa este ce spune colegul Oztan,insa daca sunteti cu pretentii si cu fite,cautati hoteluri scumpe,nu de 35 de euro pe noapte.Eu acum sunt in Istambul si sunt cazat la hotel Viva Deluxe,,pe linga mine mai sunt cel putin  6 hoteluri cam de acelsi scor,insa este unu tare de tot lux frate,dar si scump cam 686 ron pe noapte.Deci voi alegeti dupa buget.Daca mai vreti informatii va mai dau cu ce pot si eu.Azi plec in croaziera pe mare,intram in Marea Neagra si dupa in Marea Marmara,cu prinz  4 ore de plimbat 35 euro de persoana vin si ne iau de la hotel cu masina si ne si aduc.
Mergem să vizităm, nu să stăm în cameră. Zgomotele nu ne deranjează, pentru la căt vom fi de obosiți vom dormi buștean. Și frigiderul mă întreb de ce mai este în cameră, dacă în momentul în care părăsești camera se întrerupe curentul. Dar în sfârșit. O să ne luăm un prelungitor cu mai multe prize să avem la ce încărca device-urile. Eu sunt utilizatoare de IQOS și la ei nu cred că există. Am și un power bank...

#33
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 22.07.2008
Daca camera miroase urat, o sa te deranjeze. Daca baia nu este cat de cat curata si atarna mototoale de praf si par din aerisire o sa te deranjeze. Daca lenjeria nu pare curata si prosoapele sunt rupe iarasi o sa e deranjeze. Iar la zgomot eu sunt chiar foarte sensibila.

#34
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 05.11.2009

 Deborah77, on 09 august 2019 - 12:02, said:

Daca camera miroase urat, o sa te deranjeze. Daca baia nu este cat de cat curata si atarna mototoale de praf si par din aerisire o sa te deranjeze. Daca lenjeria nu pare curata si prosoapele sunt rupe iarasi o sa e deranjeze. Iar la zgomot eu sunt chiar foarte sensibila.
Întotdeauna mă uit la comentarii și la notele date pentru curățenie. S-au mai văitat de curățenie, dar înainte de renovare. Am găsit pe un blog niște impresii despre hotel și spuneau că în 2017-2018 a fost renovat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate