Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Cateva produse recomandate pentru reflux

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
pumu

pumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.01.2009
Buna,

A comandat si folosit cineva urmatoarele produse:

1. PRAXID - The 4-in-1 multi supplement of digestion. Provides Natural Heartburn Relief, Enzyme Support, GI Protection and Probiotic Balance
2. Nature's Way DGL, Licorice Flavor, 100 Chewable Tablets
3. Slippery Elm
4. Refluxband - https://refluxband.com/

Ma tenteaza, unii recomanda aceste produse, dar sunt cam scumpe si nu se livreaza in Romania...poate nici nu-s bunePosted Image

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
1. Slabeste daca esti obez.
2. Nexium dimineata si seara
3. Mananca ultima mare cu cateva ore bune inainte de culcare, evita sucurile acide.

#3
pumu

pumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.01.2009
Nu sunt obeza si nu vreau sa folosesc nexium, momentan nu am simptome asa grave.
Am LPR (silent reflux) si caut ceva produse naturale... Sunt mult mai multe recomandari de facut, precum dormitul cu capul ridicat, mese mici si dese, apa alcalina, etc...dar cred ca e off topic.
Multumesc oricum pentru raspuns Posted Image

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Nu inteleg de ce trebuie neaparat sa te complici cu produse indoielnice comandate de pe saituri semi-fantoma.
Eu folosesc cu rezultate exceptionale Gastrocalm de la Dacia Plant (produs 100% romanesc si natural) iar pentru situatii cand stomacul meu o ia razna, folosesc cu rezultate imediate Rennie.
Gastrocalm costa aprox. 25 lei (flacon 60 comprimate) iar Rennie costa aprox. 15~20 lei (cutie 24 comprimate) si se gasesc fara probleme in scumpa noastra patrie.

Recomand cu incredere Posted Image

#5
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
otet de mere

#6
pumu

pumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.01.2009

 Naijax, on 10 mai 2019 - 16:52, said:

Nu inteleg de ce trebuie neaparat sa te complici cu produse indoielnice comandate de pe saituri semi-fantoma.
Eu folosesc cu rezultate exceptionale Gastrocalm de la Dacia Plant (produs 100% romanesc si natural) iar pentru situatii cand stomacul meu o ia razna, folosesc cu rezultate imediate Rennie.
Gastrocalm costa aprox. 25 lei (flacon 60 comprimate) iar Rennie costa aprox. 15~20 lei (cutie 24 comprimate) si se gasesc fara probleme in scumpa noastra patrie.

Recomand cu incredere Posted Image
Multumesc pentru recomandari :)
Ma gandeam sa nu tratez doar simptomele, ci sa rezolv cauza, adica sa-mi refac cumva digestia. Deja tin dieta de cateva luni, iau enzime si probiotice, pare sa ajute, nu ma deranjeaza deloc stomacul, dar inca am probleme cu gatul si trebuie sa evit o gramada de alimente. M-am alaturat unui grup pe FB si acolo spuneau unii ca luand Praxid, acum pot manca orice si ma gandeam sa incercPosted Image Oricum va fi ultima solutie, doar daca produsele de la noi nu dau rezultate :)

 burkina, on 10 mai 2019 - 19:46, said:

otet de mere
Am incercat si otet de mere, o lingurita mica in 100ml apa rece inainte cu 15minute de masa principala, dar ma durea apoi putin stomacul. Poate am gresit ceva, cum il luati?

#7
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Nu iei destul/ce trebuie

https://healthwyze.o...for-indigestion

ia si studiaza

au otet de mere proper in kaufland, e vreo 14 lei sticla, ceva italian cu mother

iei o lingura, nu o lingurita, cand ai nevoie, adica cand ai atac

e ca si vitamina c, daca iei 200 de miligrame e ca si cand nu ai lua deloc

Edited by burkina, 14 May 2019 - 00:20.


#8
pumu

pumu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.01.2009
Multumes mult pentru informatii, am sa incep chiar azi Posted Image  
Recunosc, mi-era cam frica sa iau mai mult, avand probleme cu gatul nu am voie sa beau acidulate, dar voi face gargara cu apa alcalina dupa. Mi-am cumparat mai demult de la un magazin naturist, de la Solaris, am sa incerc deocamdata cu asta sau ati recomanda sa iau mai bine cel din kaufland? Exista vreo diferenta intre cel filtrat si nefiltrat in privinta efectului?

#9
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Nu stiu, dar in principiu n-ar trebui sa existe diferente majore daca e produsul curat. Dupa ce iei o lingura de otet, bei un pahar cu apa, e suficient. Cred ca poti sa bei si diluat in apa.

Articolul ala contine toate informatiile de care ai nevoie.

Edited by burkina, 14 May 2019 - 14:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate