Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Pastele pe facebook!

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Nici eu, daia imi pare ciudat ca fac ei mare chestie ca nu stau pe facebook sau ca bla bla bla.
Facebook este parte din societate, social media, forum, youtube, internetul este parte din viata noastra.

#20
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
bine ca avem facebook :) se mai lauda si romanu ca are miel de paste si porc de craciun, altfel, cum l-ar invidia "dujmanii" ?

#21
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Tot citesc si nu pricep, dar intreb si io : ce dracu e ala feisbuc ?

Edited by Baxon, 26 April 2019 - 10:15.


#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View PostBaxon, on 26 aprilie 2019 - 10:15, said:

Tot citesc si nu pricep, dar intreb si io : ce dracu e ala feisbuc ?
Pfff. O chestie misto. Dar nu e pentru toti ...

Poti citi lucruri interesante ca de exemplu:

Odată, am văzut un şarpe negru pe moarte, în foc, şi am decis să-l salvez, dar când l-am scos de acolo, şarpele m-a muşcat.
Din durere, l-am lăsat să plece, dar sarpele a căzut, din nou în foc.
Am încercat să-l ajut din nou și şarpele m-a muşcat iar.
O altă persoană care ne-a privit în acel timp, s-a întors către mine şi a spus :
- Scuză-mă, dar eşti puțin cam...prea încăpăţânat în dorința ta de a face bine. Nu înţelegi că, de fiecare dată când o să încerci să-l iei din foc, târâtorul o să te muşte ?
I-am răspuns și mi-am răspuns și mie în același timp:
- Natura şarpelui este de a muşca, dar nu o va schimba pe a mea, aceea de a ajuta!
Cu ajutorul unui “toiag de fier”, am scos şarpele din foc şi viața i-a fost salvată, chiar dacă a rămas pe viață puțin “pârlit”.

MORALA :
Nu-ţi schimba natura ta, construcția ta umană, nici dacă cineva îţi face rău, chiar și voit. Nu pierde ceea ce eşti, doar pentru că unul care s-a născut șarpe a avut nevoie de tine pentru a supraviețui iar apoi ți-a mușcat perfid mâna.
Nu merită! El va rămâne șarpe o viață, tu străduiește-te să ramâi om, un om bun!


Vezi ce multe lucruri poti sa inveti de pe FB?

Edited by Bursul, 26 April 2019 - 10:20.


#23
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Doamne ce prostii invatati pe feisuc . Daca unu te musca de mana ca-i faci un bine , apoi ii dai cu toiagu in mecla pana-i sar dintii de nu-i mai vine sa muste in veci Posted Image

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Trebuie sa privesti mai profund! Sensul vietii, chintesenta nemuririi ...

Dar tu nu ai experienta in asa ceva, de vreme ce nu stii ce-i FB. Posted Image

#25
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
Eu sunt ateu, si cu toate astea, tot petrec Pastele cu familia, stand la masa.Familia mea, nefiind bisericoasa, nu ma face sa calc pragul unei biserici.

Pe deasupra, sunt zile libere. E aiurea sa muncesti intr-o zi cand toti ceilalti au zi libera si se distreaza, ca oricum, bonusurile sunt in bataie de joc.
Dar chiar si asa, tot e mai bine decat sa-ti petreci ziua aia pe Facebook sau in nu stiu ce club de cacat cu cocalari si pitipoance.

Edited by smartmanx, 26 April 2019 - 10:46.


#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Uite unu care a inteles sensul vietii.

#27
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
@smartmanx , la fel si eu ... nu ma deranjeaza sarbatorile. Singurul lucru ce ma deranjeaza e aglomeratia din magazine. Zici ca vine sfarsitul lumii, chiar daca mergi sa iei 1-2 chestii , trebuie sa stai la coada juma' de ora
Oricum, daca Iuda era om fain, azi multi ar fi fost la lucru si nici nu am mai fi avut sarbatoarea asta Posted Image , dar na... prieteni de astia sa tot ai

Edited by Andreysc7, 26 April 2019 - 11:21.


#28
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

View PostBursul, on 26 aprilie 2019 - 08:27, said:

Ia sa intru si eu peFB:
...
- o vulpe in Cheile butii

Si o poza cu niste cocosi de munte si inca una cu un ied de capra neagra (vii, si el si maica-sa, si sper sa ramana asa).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate