Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Idei concediu de revelion

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
Daca te reorientezi si renunti la baie in mare/ocean, iti recomand sa iti arunci un ochi si catre Spania/Portugalia, zonele de coasta.

#20
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Daca plaja iese din calcul eu as merge in New York sau Hong Kong de revelion. Spre New York ai multe zboruri directe din Europa - 7 ore si gata :)

La cald as alege Cape Town.

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View PostAlexEn, on 25 aprilie 2019 - 12:46, said:

Daca te reorientezi si renunti la baie in mare/ocean, iti recomand sa iti arunci un ochi si catre Spania/Portugalia, zonele de coasta.

in zona de coasta a Spaniei am tot fost si ma gandesc ca de revelion nu prea ai ce sa faci, doar daca vorbim de Barcelona sau ceva.

View Postsomething00, on 25 aprilie 2019 - 13:03, said:

Daca plaja iese din calcul eu as merge in New York sau Hong Kong de revelion. Spre New York ai multe zboruri directe din Europa - 7 ore si gata Posted Image

La cald as alege Cape Town.

New York este extrem de scump in perioada de sarbatori cand vorbim de hoteluri. Hoteluri de 3 stele in America sunt jafuri, si costa 2500-3000eur. Cam aceasi problema am si in Hong Kong unde hotelurile sunt si mai scumpe.

Tinand cont de faptul ca Paris-ul nu l-am vazut pana acum, cred ca revelionul cu artificii de pe Turnul Eiffel poate fi destul de interesant.

Momentan in zonele calde incl. ocean trec cu mult de buget, doar Punta Cana am gasit cateva oferte. Mai astept prin mai poate am noroc.

#22
c_marius80

c_marius80

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.03.2019
@business11 : sa-ti mai dau o idee unde ti-ai putea petrece revelionul anul acesta...eu unul deja am rezervat bilete pentru toata familia,sejur all inclusive in Australia in Gold Coast...este o statiune in estul Australiei,gasesti o gramada de poze pe net...review-uri etc...

#23
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 05.03.2005
si zborul pana acolo ? Cel putin 900 euro/pax :lol:

#24
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
900 e super pret pana in Australia.
@c_marius80, omul a zis ca are buget de maxim 3000 de euro pt 2 persoane, pentru drum si cazare.

#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
gata m-am reorientat si ieri am comandat biletele pentru revelion. Am decis sa fie Paris 28.12-01.01, zbor cu AirFrance din Vienna si cazare la MotelOne, unul dintre hotelurile mele preferate din Europa. Asa ca raman cu aproape 2000 de eur buget pentru alte lucruri.

Multumesc mult de tot pentru sugestii si recomandari.

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
Sa fie intr-un ceas bun!

#27
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
mersi mult, am aflat dupa rezervare ca in Franta revelionul nu se serbeaza intr-un stil foarte petrecaret si artificiile sunt interzise. Mna acum asta este, o sa petrecem intr-un restaurant si Champs Elysees, sunt curios.

#28
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
Tot frumos o sa fie. Sa nu uiti sa revii cu impresii :)

#29
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Tocmai ce vroiam sa iti recomand Thailanda,oferta foarte buna la Qatar.
Vezi ca la Paris se încheie repede toata treaba...Pe la 1 la somn.
Ca idee anul trecut am facut in Dubai,cel mai spectaculos revelion din viata mea până acum.
Distractie plăcută si mai multa răbdare pt la anul!


#30
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
da asta am vazut si eu ca in Paris totul se termina destul de rapid. Eh, lasa ca e doar o noapte mai fac si niste travel prin Paris ca inca nu am ajuns acolo pana acum.

Dubai a fost o optiune, dar cum nu sunt pasionat de tarile arabe am zis pas, si pe langa asta am mai vazut Dubai-ul dar nu de revelion.
Thailand la fel a fost o optiune, dar am zis ca am prea putine zile (9) disponibile si calculand zborul dus-intors in care pierd cam 2 zile, plus obisnuirea pe acolo si asa, nu imi ajungeau 7 zile pentru un concediu de relaxare in Thailanda. Si din ce am inteles vremea in decembrie este foarte schimbatoare.

#31
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Pentru  ei care vreti sa faceti revelionul în Thailanda,este o oferta buna pe gotogate.





Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate