Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Se poate trai pe gratis?

  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
mela-pamela inscrisa acum 40 de minute, ia zi unde ai face baie?
sau cum te-ar mai accepta la servici dupa cateva saptamani de nespalare
sau in tramvai, metrou, samd.
zi cand mai mergi la fantana la unirii sa faci baie ca iti aduc eu sapunul

si asta e un singur aspect

da, poti sa renunti la foarte multe lucruri pe care le faci din consumerism, dar un minim pentru a ramane sanatos inseamna un pat cald in care sa dormi in siguranta, igiena inclusiv orala, alimentatie variata si de calitate (ca sampling se face cu ce nu se vinde...)

gratis nu exista, tot vei cheltui cate ceva, dar o mare parte din cheltuieli pot fi evitate

as propune sa incepem prin a cumpara mai putine alimente, exact cat consumam, ca sa nu mai aruncam mancare

Edited by Oxigen1234, 18 April 2019 - 15:40.


#20
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postmela_pamela_xoxo, on 18 aprilie 2019 - 14:51, said:

Am vazut un film cu un yutuber care este in dubai si nu are bani si a reusit sa manance si sa se plimbe pe gratis

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/92-lP2k4sNE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ma gandeam ca ar fi posibil si aici.
De mancat gasesti sample si la noi prin malluri. (si produse de igiena).
Transport ai cu autobuze sau tramvaie(mai riscant).
Apa din fantani,rauri ..
Problema ar fi cu adapostul. Vara cred ca poti dormi in parcuri,pe plaja etc,dar iarna trebuie sa gasesti o sursa de caldura. Poate langa niste conducte radet? Sau de de ce nu sa pleci iarna in alta tara calda ca sa poti dormi afara.
Mi se pare interesant pentru ca astfel poti economisi toti bani si dupa 1 an sa ai o suma mare stransa pe care o poti investi in ceva si sa ajungi miliardara
Te referi la resturile ce ti le arunca societatea. Du-te in oo-le goale in padure si traieste din ce-ti ofera natura.
Daca ai oo. Diferenta intre cersetor si supravietuitor.

Edited by daniMMM, 18 April 2019 - 15:36.


#21
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017

View Postmela_pamela_xoxo, on 18 aprilie 2019 - 14:59, said:

Nu este acelasi lucru pentru ca boschetari au probleme la cap,bautura etc si nu gandesc outside the box.
Daca ar gandi outside the box ar manca si ei din mall din sample nu ar cauta prin gunoaie

Hmm, uite ca la asta nu m-am gandit. Deci boschetarii nu gandesc outside the box. Cine ar fi crezut...

#22
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009

View PostOxigen1234, on 18 aprilie 2019 - 15:29, said:

mela-pamela inscrisa acum 40 de minute, ia zi unde ai face baie?
sau cum te-ar mai accepta la servici dupa cateva saptamani de nespalare
sau in tramvai, metrou, samd.
zi cand mai mergi la fantana la unirii sa faci baie ca iti aduc eu sapunul

si asta e un singur aspect

da, poti sa renunti la foarte multe lucruri pe care le faci din consumerism, dar un minim pentru a ramane sanatos inseamna un pat cald, igiena inclusiv orala, alimentatie variata si de calitate (ca sampling se face cu ce nu se vinde...)

exact. in plus, unde iti speli si usuci hainele ? ca femeie ai nevoie macar de un epilat, o pedichiura, un tuns/vopsit parul, sa ai un aspect decent si curat. daca nu ai bani, unde le faci, pe strada, in vazul lumii ?
pentru un an de zile ai nevoie de haine si incaltari pentru mai multe anotimpuri, unde iti incap intr-un rucsac, unde le depozitezi pe cele pe care nu le folosesti in anotimpul respectiv ?
ia incearca tu sa dormi pe strazi macar o saptamana, in Romania, sa incerci sa traiesti fara bani, sa vedem daca mai esti asa de convinsa de ceea ce sustii acum.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ia uite ce oameni invidiosi. Mela Pamela vrea sa devina miliardar (in dolari/euro) si voi ii bagati bete in roate. Numai invidiosi pe aici. E simplu sa devii miliardar, reteta este simpla: un an de zile traiesti pe strazi ca un boschetar.

#24
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Daca esti fata, poti trai foarte usor gratuit, iti gasesti un barbat care iti ofera totul - mancare, cazare, bani de buzunar, sunt fete care nu fac nimic si sunt intretinute de milionari - au primit de la ei si casa, si masina, si tot ce le vrea inima.

#25
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Oricum exista multi " afaceriști " bine îmbrăcați care sunt datori vanduti bancilor. Practic sunt mai săraci decât oamenii străzilor care macar nu au datorii.

#26
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011

View PostAldulescu, on 18 aprilie 2019 - 15:39, said:

Daca esti fata, poti trai foarte usor gratuit, iti gasesti un barbat care iti ofera totul - mancare, cazare, bani de buzunar, sunt fete care nu fac nimic si sunt intretinute de milionari - au primit de la ei si casa, si masina, si tot ce le vrea inima.
da, dar trebuie si fata sa aiba ce sa ofere la schimb, e o piata pe care concurenta e foarte mare, si "valorile" oferite sunt foarte perisabile

dupa cativa ani fetele luate "in leasing" sunt date la "buy back" si facute "upgrade" cu modele mai noi

imi si inchipui ce poate oferi o boschetara murdara, paroasa si mirositoare...

Edited by Oxigen1234, 18 April 2019 - 15:45.


#27
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă ăia produc mai mulți bani decât rata, nu-s deloc săraci.

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Eu cred ca se poata trai si pe gratis. Daca esti cetatean saudit nu nevoie sa muncesti - primesti bani degeaba de la stat.

#29
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Intr-un fel de Laguna Albastra ar fi fain, nu pe-aici.

#30
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postbai3tzash, on 18 aprilie 2019 - 15:00, said:

Du-te tu la mall si manca gratis, ca te vad tare "out of the box". Sa vad cati iti dau mancare gratis.

Am mâncat eu moka prin malluri

Cu pâinea mai greu dar am găsit și cafea și suc, cârnați șuncă etc

M-am dus odată într-un magazin cu gândul sa cumpăr ceva de.mancare și am mâncat gratuit vreo 6 feluri de.carnari , niste șuncă și 2 Feli de pizza

Mai.ales in weekend se poate manca gratuit chiar bine.

#31
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postmela_pamela_xoxo, on 18 aprilie 2019 - 14:51, said:


Mi se pare interesant pentru ca astfel poti economisi toti bani
Care bani ?!

#32
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Aia din cersit, furat si ajutoare de la stat Posted Image

Daca te mai duce si capul colectezi vreo suta de sticle, faci 25 de euro si mananci la un restaurant de fite sau te imbraci misto.
Ai si la alegere sau poti deveni miliardar.

Hai ca deja v-am dat idei, cine le pune in practica sa vedem daca merge? Posted Image)))

Edited by smiley2, 18 April 2019 - 16:13.


#33
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 09.01.2004

View PostAldulescu, on 18 aprilie 2019 - 15:39, said:

Daca esti fata, poti trai foarte usor gratuit, iti gasesti un barbat care iti ofera totul - mancare, cazare, bani de buzunar, sunt fete care nu fac nimic si sunt intretinute de milionari - au primit de la ei si casa, si masina, si tot ce le vrea inima.

Ce-ai patit, ai inceput sa vorbesti singur?!? Sau ai plecat de la job si acum scrii de pe alt cont?
Mai lipsesc reincarnarile JonXX si JimiXX si sunteti toate personalitatile (multiple) in acelasi topic... Posted Image

#34
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011
Da. Daca strabunica a tras un tun...

#35
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostAldulescu, on 18 aprilie 2019 - 15:39, said:

Daca esti fata, poti trai foarte usor gratuit, iti gasesti un barbat care iti ofera totul
Nici nu aveam prea multe pretentii de la tine,cu atat mai mult sa intelegi sensul cuvantului gratuit.
O fata ofera totul unui barbat care traieste foarte usor.Vorbim strict material.
Pentru ambii e gratis, sau aproape.

Edited by daniMMM, 18 April 2019 - 16:23.


#36
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
eu am facut dus la lucru, o fost fain

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate