Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Se poate trai pe gratis?

  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
mela_pamela_xoxo

mela_pamela_xoxo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.04.2019
Am vazut un film cu un yutuber care este in dubai si nu are bani si a reusit sa manance si sa se plimbe pe gratis

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/92-lP2k4sNE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ma gandeam ca ar fi posibil si aici.
De mancat gasesti sample si la noi prin malluri. (si produse de igiena).
Transport ai cu autobuze sau tramvaie(mai riscant).
Apa din fantani,rauri ..
Problema ar fi cu adapostul. Vara cred ca poti dormi in parcuri,pe plaja etc,dar iarna trebuie sa gasesti o sursa de caldura. Poate langa niste conducte radet? Sau de de ce nu sa pleci iarna in alta tara calda ca sa poti dormi afara.
Mi se pare interesant pentru ca astfel poti economisi toti bani si dupa 1 an sa ai o suma mare stransa pe care o poti investi in ceva si sa ajungi miliardara

Edited by mela_pamela_xoxo, 18 April 2019 - 14:53.


#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Du-te intreaba vreunul care e om al strazii, vezi daca iti convine traitul gratis.
Orice actiune are o reactiune. Ideea e ca supravietuitul gratis vine cu ceva. Poate ca nu platesti cu bani efectiv, dar platesti cu altceva.
Doar prin faptul ca existi sa ti se cuvina orice ca sa supravietuiesti, nu se poate.

Si ala traieste gratis in Dubai pentru ca o fi mare youtuber si face reclama la diverse. Nu plateste direct cu bani, ci face un troc. Macare pentru reclama la el. Dar ca sa ajungi asa, e de munca.

#3
mela_pamela_xoxo

mela_pamela_xoxo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.04.2019
Nu este acelasi lucru pentru ca boschetari au probleme la cap,bautura etc si nu gandesc outside the box.
Daca ar gandi outside the box ar manca si ei din mall din sample nu ar cauta prin gunoaie

#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Du-te tu la mall si manca gratis, ca te vad tare "out of the box". Sa vad cati iti dau mancare gratis.

#5
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
o varianta mai comoda este sa intri in politica, iar daca ajungi in parlament, deja poti trai gratis si tu si 3 generatii dupa tine!

#6
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Se poate, dar doar ascuns in munti izolat bine unde sa iti produci ceea ce consumi.
Daca ai contact cu sistemul automat vei fi inrobit de sistem.

#7
mela_pamela_xoxo

mela_pamela_xoxo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.04.2019
Am fost si am incercat.
Te asigur ca te saturi de la un singur etaj,deci mancarea nu este o problema

#8
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Vad ca te descurci. Du-te fa asa in fiecare zi. Nu stiu de ce ai mai deschis topicul asta :))

#9
mela_pamela_xoxo

mela_pamela_xoxo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.04.2019
Ca sa dezbatem mai multi si sa vedem cat de viabila ar fi viata in acest mod.
Eu cred ca este posibil sa traiesti fara nici un ban,dar lumea nu isi da seama pentru ca nu stie si nu are imaginatie

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
mela pamela, cati ani ai ? ai impresia ca tot ce zboara se mananca ? cum poti sa fii atat de naiva, sa-ti inchipui ca poti deveni miliardar in acest fel...
ia spune tu, daca traiesti pe strazi un an de zile si nu cheltuiesti bani, de unde poti sa strangi / econimisesti bani sa devii miliardar ? iti intra vreun salariu sau donatie in conturi ? din cersit ?

Edited by corinadaniela, 18 April 2019 - 15:06.


#11
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Depinde de tara, exista tari unde se da mancare la greu in mall-uri si supermarketuri 4free ca si tester. Cazarea o sa fie problema, daca doresti sa traiesti ca un om al strazii atunci te doar la brici.

Exista in schimb multi oameni care fac work & travel sper exemplu. Lucreaza la un "hotel/pensiune" si primesc cazarea si mancarea gratuita. Cunosc o mica pensiune in stil Airbnb in centru vechi care face asa ceva, cauta tineri vorbitori de diferite limbi ca sa lucreze la ei si in schimb ofera cazare gratuita.

#12
mela_pamela_xoxo

mela_pamela_xoxo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.04.2019
economisesti bani de la job daca lucrezi pe net.de exemplu faci chat si strangi toti bani.
internet gasesti gratis peste tot si incarci laptopul pe la fast food

#13
catalinn23

catalinn23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.07.2010
Cum a ajuns ala in Dubai??? :)))))

#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
La cate restrictii trebuie sa te supui, nu stiu daca merita asa-zisul trait gratis :)). Ba nu stiu ce de nu stiu unde, ba ceva doar nu stiu cand. Ba undeva doar cumva si cand se poate.

#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

View Postmela_pamela_xoxo, on 18 aprilie 2019 - 15:10, said:

economisesti bani de la job daca lucrezi pe net.de exemplu faci chat si strangi toti bani.
internet gasesti gratis peste tot si incarci laptopul pe la fast food

iti spun eu un lucru, dupa cum vorbesti, nu ai mai mult de 20 de ani si nu cred ca ai castigat vreun ban pe cont propriu pana in prezent, esti o persoana care crede tot ce vede pe Youtube. Dupa cum spui tu, mai mult de 2 saptamani nu reusesti sa traiesti. Dupa care ti se taie sa traiesti viata unui "boschetar". Mai doresti sa iti permiti si tu un lucru, sa mananci altceva decat ce ti se ofera, sa ai un acoperis deasupra capului. Acum cand esti tanar, incearca o astfel de experienta si vedem daca o sa poti trai asa.

2 zile pot face si eu asa, fac un filmulet si il pun pe Youtube.

#16
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nope, nu se poate.

Astea sunt bazaconii...

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Topic facut la bautura. Sa stearga cineva mizeria asta.

View Postmela_pamela_xoxo, on 18 aprilie 2019 - 15:04, said:

Eu cred ca este posibil sa traiesti fara nici un ban,dar lumea nu isi da seama pentru ca nu stie si nu are imaginatie

Hai sa traim toti cei 7 miliarde in felul asta, mancam din malluri si dormim in parc. Ce prosti am fost cu toii ca nu am facut asta pana acum.

View Postmela_pamela_xoxo, on 18 aprilie 2019 - 15:10, said:

economisesti bani de la job daca lucrezi pe net.de exemplu faci chat si strangi toti bani.

Si da, sa facem bani cu toti din chat pe net. Peste un an devenim miliardari. Cum naiba nu ne-a trecut si noua prin cap pana acum? Prosti am fost.

Edited by MembruAnonim, 18 April 2019 - 15:29.


#18
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Asta s-o crezi tu ca prin metodele astea ajungi miliardar.Total gresit!

Miliardar ajungi cand ai fler, iti merge capul, esti deschis la orice si mai ai diverse ajutoare.

A economisi niste bani nu inseamna ca la urma tragi linia si devii putred de bogat Posted Image))

Cam tot ce inveti de pe internet pentru ala poate functiona in proportie foarte mica iar pentru tine deloc.

De curiozitate cati ani ai si cat castigi?

Apropo, nu totul se rezuma la bani pe lumea asta.Cu cat te gandesti mai mult la ei cu atat nu ii vei avea si le vei duce lipsa Posted Image

Cheers!

Edited by smiley2, 18 April 2019 - 15:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate