Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Promovare afacere , teapa sau real?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019

 daniMMM, on 18 aprilie 2019 - 07:27, said:

Pai zi numele afacerii sa vedem ce zice gogu.
Magnetic drive se numeste!!!!!

As vrea sa si spuna si cei care va cauta serviciile pe google parerea! Dl Duban, faceti afirmatii fara sa dati toate detaliile!!!

#20
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 AlrxandraS, on 24 aprilie 2019 - 15:14, said:

Buna ziua! Acea "domnita draguta", eu sunt! De ce nu spuneti oamenilor cum se numeste afacerea? Le spun eu: Magnetic drive. Daca nu apareati, de ce mi ati dat datele personale sa va emit factura si contractul, dupa ce optimizarea a fost gata??? Poate verifica oricine ca atunci cand se cauta: instalatii gpl drobeta turnu severin, montaj gpl drobeta t.s., service gpl drobeta t.s., reparatii gpl, revizie gpl Drobeta T. S., apareti cu harta optimizata de noi. Acum cine e teparul???
Din pacate "datele personale" nu sunt reale 100%

#21
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019
Va place sa va bateti joc de oameni. Din pacate,  exista si astfel de oameni. Ei bine, sa va asteptati la zeci de recenzii de o steluta si comentarii rautacioase sa vedem daca va mai veni cineva din promovarea noastra

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MembruAnonim, on 18 aprilie 2019 - 21:11, said:

De unde rezultă afirmația? Care e elementul care certifică această prestare?
AlrxandraS, citatul de mai sus a fost chiar înaintea primei tale postări. Să presupunem, de dragul discuției, că nu l-ai văzut, așa că revin cu întrebarea din el.
Ce ai postat acum, este un amărât de șantaj care nu face decât să confirme că ce faceți voi nu e absolut deloc un parteneriat de afaceri. Într-o situație într-adevăr serioasă, îl amenințai cu judecata, dar în cazul ăla trebuia să aduci fix ce ceream eu: dovada prestării serviciului.
Eu, în locul inițiatorului, aș merge la poliție cu această afirmație și m-aș asigura că vei veghea să nu apară nici un comentariu negativ la adresa afacerii.

Edited by MembruAnonim, 25 April 2019 - 08:59.


#23
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019
In judecata sa ce? Domnul Duban nu ne a trimis contractul semnat de el. Noi i am dat contract semnat si stampilat. Va rog sa nu mai vorbiti in necunostinta de cauza! Ca nu stiti ce s a intamplat exact!! Parca sustinea ca nu i am facut nimic pe google. Noi i am prestat serviciile si dumnelui isi bate joc. Va rog sa va abtineti

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și de ce nu vrei să ieșim din starea asta a ”necunoștinței de cauză”? Ce ați prestat și în baza a ce? Cum dovediți că ați prestat sau care e livrabilul corespunzător? Dacă ați prestat pe vorbe se poate foarte bine să fi muncit degeaba dar cum refuzi să clarifici situația, sunt îndreptățit să cred că ați încercat o păcăleală și acum, pentru că nu a ieșit, recurgeți la amenințări doar-doar s-o speria și plătește.

#25
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019
In baza unui admin primit de la dl Duban!!! Daca nu voia sa i optimizam harta, nu ne dadea accept la admin! El e cel care trebuia sa dea detaliile pt ca el a postat aici. Ar trebui sa se mearga pe buna credinta nu pe neseriozitate, ca dumnealui. Mi ar placea sa merg la dumnealui la service si sa mi pun instalatie gpl pe masina si la final sa spun ca nu s a prestat niciun serviciu..  in baza a ce mi a montat gpl? Avem contract? Nu platesc. Hai sa fim oameni seriosi ca e plina lumea de maimutoi! Stiti ceva? Termenul de plata oricum a trecut! Dar nu mi place marlania asta

#26
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 AlrxandraS, on 25 aprilie 2019 - 13:38, said:

In baza unui admin primit de la dl Duban!!! Daca nu voia sa i optimizam harta, nu ne dadea accept la admin! El e cel care trebuia sa dea detaliile pt ca el a postat aici. Ar trebui sa se mearga pe buna credinta nu pe neseriozitate, ca dumnealui. Mi ar placea sa merg la dumnealui la service si sa mi pun instalatie gpl pe masina si la final sa spun ca nu s a prestat niciun serviciu..  in baza a ce mi a montat gpl? Avem contract? Nu platesc. Hai sa fim oameni seriosi ca e plina lumea de maimutoi! Stiti ceva? Termenul de plata oricum a trecut! Dar nu mi place marlania asta
Va astept la mine la service si chiar va fac si o reducere ! Doar ca la mine la service se semneaza o comanda , instalatia vine cu acte doveditoare ... Eu nu va pun sa cautati pe Google sa vedeti daca v-am montat sau nu GPL pe masina !
Cat despre santajul cu recenziile negative .... Asta dovedeste ce persoane sunteti dv. ! Eu am deja clientii  mei care stiu cum lucrez !

#27
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019

 mihaiduban, on 25 aprilie 2019 - 20:41, said:


Va astept la mine la service si chiar va fac si o reducere ! Doar ca la mine la service se semneaza o comanda , instalatia vine cu acte doveditoare ... Eu nu va pun sa cautati pe Google sa vedeti daca v-am montat sau nu GPL pe masina !
Cat despre santajul cu recenziile negative .... Asta dovedeste ce persoane sunteti dv. ! Eu am deja clientii  mei care stiu cum lucrez !

Ce dovada mai buna exista decat sa cautati acele expresii si sa apareti? Mi am pierdut deja foarte mult timp cu inutilitati de genul acesta! Era frumos sa ne spuneti mai exact ce s a intamplat de ati refuzat sa platiti. Eu v am explicat de la inceput in ce consta totul. Daca eram niste hoti, cum spuneti dvs., va ceream un avans! Si apoi nu faceam nimic. Noi v am prestat servicii, apoi v am trimis si contract semnat si stampilat si dvs n ati mai vrut sa platiti. Sa mi spuneti, sincer, daca e just ceea ce faceti. V am trimis video in care v am aratat pana si conversatii cu colaboratorii nostri (seriosi, dealtfel), video cum caut pe google si apareti la acele expresii. Ce doreati mai mult de atat? De fapt, aceasta este intrebarea: ce doreati?? Sa ne dati teapa? Ati reusit! Felicitari! Aceasta sa fie pierderea noastra!

 mihaiduban, on 25 aprilie 2019 - 20:41, said:


Va astept la mine la service si chiar va fac si o reducere ! Doar ca la mine la service se semneaza o comanda , instalatia vine cu acte doveditoare ... Eu nu va pun sa cautati pe Google sa vedeti daca v-am montat sau nu GPL pe masina !
Cat despre santajul cu recenziile negative .... Asta dovedeste ce persoane sunteti dv. ! Eu am deja clientii  mei care stiu cum lucrez !

 mihaiduban, on 25 aprilie 2019 - 20:41, said:


Va astept la mine la service si chiar va fac si o reducere ! Doar ca la mine la service se semneaza o comanda , instalatia vine cu acte doveditoare ... Eu nu va pun sa cautati pe Google sa vedeti daca v-am montat sau nu GPL pe masina !
Cat despre santajul cu recenziile negative .... Asta dovedeste ce persoane sunteti dv. ! Eu am deja clientii  mei care stiu cum lucrez !


#28
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 mihaiduban, on 25 aprilie 2019 - 20:41, said:

Va astept la mine la service si chiar va fac si o reducere ! Doar ca la mine la service se semneaza o comanda , instalatia vine cu acte doveditoare ... Eu nu va pun sa cautati pe Google sa vedeti daca v-am montat sau nu GPL pe masina !
Tu nu oferi servicii ce se vad prin cautarea pe Google... doar le soliciti si apoi nu le platesti pe motiv ca nu ai chef sa cauti pe Google si nu te intereseaza screenshoturi.  

Cu replica asta ai lamurit cine e in realitate teparul.

#29
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019
Dovedeste ce persoane suntem noi? Dar dvs ce persoana sunteti ca ne ati dat mare teapa? Cat despre ideea in sine ca sa caut pe google ca mi ati montat gpl, nu are logica comparatia. Pt ca serviciul nostru acesta este! Promovare pe google! Vizibilitate! Daca nu voiati sa platiti acest serviciu, nu trebuia sa acceptati sau sa ne dati admin. V ati vazut cu sacii in caruta si gata. Dl Duban, pt noi sunteti doar un client pierdut din sutele de alti clienti multumiti, dar roata se intoarce si poate ca dvs veti pierde mult mai mult! Mult succes in continuare, cu afacerea promovata de noi😉😉😉

#30
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
si acum si-au pus clica de tepari sa-mi dea recenzii de o stea  , comportament de copii !

#31
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019

 mihaiduban, on 27 aprilie 2019 - 22:19, said:

si acum si-au pus clica de tepari sa-mi dea recenzii de o stea  , comportament de copii !

Asta inseamna ca aveti promovare, nu? Daca nu aveati o harta vizibila, sa fiti gasit, nu putea sa va dea nimeni nici recenzii de o stea si nici altcineva sa vada aceste recenzii pt ca nu apareti. Nu asa ati spus?? Ca nu apareti? Atunci de ce va mai deranjeaza? Oricum nu vede nimeni, nu? Ca doar n am facut nimic noi. Apareti doar cu postarea dvs de pe olx.. jalnic. Orice marlanie are si consecinte.

#32
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Aia era facuta de mine !

#33
AlrxandraS

AlrxandraS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.04.2019

 mihaiduban, on 28 aprilie 2019 - 16:22, said:

Aia era facuta de mine !

Dar nu o vedea nimeni! Pt ca nu aparea nicaieri. Doar cand va cauta dupa denumire cineva. Iar cei ce va cauta dupa denumire, inseamna ca stiu de dvs. Si ati spus ca cei ce stiu de dvs stiu cum lucrati. So..acceptati consecintele tepei dvs. Imi pare rau dar nu va permitem sa va bateti joc de noi, pe munca si pe timpul nostru. Si inca ceva, n ati raspus nimanui cum se numeste afacerea cand ati fost intrebat. Ca sa se poata da cu parerea cum trebuie😉

#34
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,501
  • Înscris: 02.09.2006

 AlrxandraS, on 25 aprilie 2019 - 23:49, said:

Ce dovada mai buna exista decat sa cautati acele expresii si sa apareti? Mi am pierdut deja foarte mult timp cu inutilitati de genul acesta! Era frumos sa ne spuneti mai exact ce s a intamplat de ati refuzat sa platiti. Eu v am explicat de la inceput in ce consta totul. Daca eram niste hoti, cum spuneti dvs., va ceream un avans! Si apoi nu faceam nimic. Noi v am prestat servicii, apoi v am trimis si contract semnat si stampilat si dvs n ati mai vrut sa platiti. Sa mi spuneti, sincer, daca e just ceea ce faceti. V am trimis video in care v am aratat pana si conversatii cu colaboratorii nostri (seriosi, dealtfel), video cum caut pe google si apareti la acele expresii. Ce doreati mai mult de atat? De fapt, aceasta este intrebarea: ce doreati?? Sa ne dati teapa? Ati reusit! Felicitari! Aceasta sa fie pierderea noastra!
Nu doar la mine la tara ci in toata lumea civilizata, un comtract se semneaza inainte de prestarea serviciilor respective, nu dupa!

#35
kmarx

kmarx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 29.07.2008

 AlrxandraS, on 25 aprilie 2019 - 13:38, said:

In baza unui admin primit de la dl Duban!!! Daca nu voia sa i optimizam harta, nu ne dadea accept la admin! El e cel care trebuia sa dea detaliile pt ca el a postat aici. Ar trebui sa se mearga pe buna credinta nu pe neseriozitate, ca dumnealui. Mi ar placea sa merg la dumnealui la service si sa mi pun instalatie gpl pe masina si la final sa spun ca nu s a prestat niciun serviciu..  in baza a ce mi a montat gpl? Avem contract? Nu platesc. Hai sa fim oameni seriosi ca e plina lumea de maimutoi! Stiti ceva? Termenul de plata oricum a trecut! Dar nu mi place marlania asta

Problema se poate lamuri foarte simplu "draguta domnisoara"... Ar trebui sa puteti arata ce ati facut concret pentru promovarea respectiva. A pretinde ca rezultatul unei cautari pe google e dovada prestarii serviciului e fie naivitate fie rea-credinta.Daca rezultatele de pe google sunt urmarea seviciuluiprestat de dvs. ar trebui sa puteti arata concret ce ati facut... Postari pe facebook, publicitate pe bloguri, pe alte retele sociale, link-uri pe diverse site-uri, modificarea paginii clientului prin inserarea de cuvinte cheie, meta tag-uri, etc. daca intr-adevar va ocupati cu asa ceva ar trebui sa intelegeti despre ce vorbesc, n-ar trebui sa intruin detalii. Si inca ceva, o promovare e un proces de durata, nu inceteaza cand site-ul respectiv a ajuns pe locul 3,4,5 sau 10 in lista de cautari... pentru ca nu ramane batut in cuie acolo, si banuiesc ca clientul ar dori totusi sa ramana acolo mai mult timp... Cum am spus, daca intelegeti ce-am scris aici bine, daca nu... si amenintarea cu reclma negativa, cum s-a spus si mai sus, e un santaj ordinar, drept urmare cel amenintat se poate adresa linistit justitiei, pe civil pentru a cere despagubiri, avand in vedere ca v-ati autodenuntat aici pe forum :) La fel cu si dvs, daca ati avea dovezile pe care vi le-am enumerat mai sus, v-ati putea adresa justitiei si atti avea castig de cauza.... faptul ca n-o faceti deja sugereaza ceva... :)

#36
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,820
  • Înscris: 13.07.2011
Eu cred ca singura chestie implementata a fost sa ii introduceti domnului adresa pe Google Maps astfel incat el sa apara in cautari cu date de contact si recenziile postate de clienti. In rest nu s-a intamplat absolut nimic, ca sa dai de aceasta firma trebuie sa cauti bine de tot si referitor la hashtag-urile spuse de dumneavoastra mai sus nu sunt absolut deloc de succes.

Daca vorbim de modificari SEO dureaza luni de zile pana Google reanalizeaza pagina. Nu in 4 zile, asta este o aberatie.

Si pe viitor incheiati un contract INAINTE de prestarea de servicii si nu dupa. Cine cui a tras teapa nu conteaza in acest caz, contractul nu este valabil si totul a fost facut la "misto" din ambele parti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate