Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Micul Infern de Mircea Stefanescu

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Salut, aseara pe tvr1 a fost difuzata piesa de teatru micul infern din 1979[cred] sau 1987? stie cineva unde as putea sa vizionez cap coada aceasta piesa? am cautat pe net dar imi da doar anumite secvente din ea, multumesc :)

#2
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Nu stiu daca o sa gasesti varianta asta, m-ar interesa si pe mine. Iti recomand si varianta care se joaca acum de Teatrul National Bucuresti. Au si reprezentatii prin tara, daca nu esti din Bucuresti. E o punere in scena clasica si foarte reusita. Iar daca o prinzi si pe Ileana Stana Ionescu, e o adevarata incantare.

#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,097
  • Înscris: 03.07.2008
O poti lectura aici: https://www.scribd.c...cu-Micul-Infern

O poti asculta (ca teatru radiofonic) aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CqAsfCTQURQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In format video vad ca nu prea e...

#4
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View PostImperathor, on 16 aprilie 2019 - 15:32, said:

O poti asculta (ca teatru radiofonic) aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CqAsfCTQURQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
varianta asta am gasit-o si eu , pe mine ma interesa cea originala, data la tv, video.Posted Image oricum multumesc Posted Image

Edited by CostyNn96, 16 April 2019 - 16:08.


#5
dan_tiganu

dan_tiganu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.10.2015
ai incercat sa iei legatura cu arhiva tvr? http://www.tvr.ro/ar..._1588.html#view

#6
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,187
  • Înscris: 07.04.2017
Costyn, era cu Dichiseanu in rol principal? E din 1979.

#7
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View PostSharonCollins, on 16 aprilie 2019 - 17:12, said:

Costyn, era cu Dichiseanu in rol principal? E din 1979.
DA, cu el era.:)

#8
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,187
  • Înscris: 07.04.2017
Si mie imi place, mai demult cautasem si tot asa, gaseam doar mici fragmente.  Ai posibilitatea sa inregistrezi de la tv? Bine, asta pt viitor. De ex, curand va fi “ O noapte furtunoasa “ cu Valeria Seciu.

#9
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View PostCostyNn96, on 16 aprilie 2019 - 15:03, said:

Salut, aseara pe tvr1 a fost difuzata piesa de teatru micul infern din 1979[cred] sau 1987? stie cineva unde as putea sa vizionez cap coada aceasta piesa? am cautat pe net dar imi da doar anumite secvente din ea, multumesc Posted Image
Piesa de teatru o poti vedea la Teatrul National din Bucuresti, are o distributie de superba, Ilinca Goia este o incantare. Am vazut piesa de 3 ori, dar nu m-am saturat si as vedea-o la nesfarsit.
Iti recomand cu caldura!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate