Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

De ce nu se interzice fumatul pe strada?

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#37
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostKres, on 16 aprilie 2019 - 08:40, said:



Sa se stranga, nene, in cerc si sa fumeze undeva izolat, nu in mijlocul trotuarului sau in alte locuri circulate sau in parc pe toate aleile. Duci copilul in parc si pute a mahoarca si iarba din toate unghiurile.

Ăștia care fumează iarbă chiar sunt proști.

Fumatul de orice fel e nesănătos. Aveți grijă de sănătatea voastră, faceți-o ceai!

#38
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
populatie mai mica,prostie mai putina!!

#39
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postpetre69, on 16 aprilie 2019 - 07:37, said:

vrei ozon ?
Vrea O-Zone.

#40
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Mergeti voi in parc in wcnd si o sa vedeti, pe unde misuna tineri, pute a iarba psihedelica peste tot, un miros de sosete arse, de bumbac incendiat, da tot e sezonul incendiilor.

#41
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 16 aprilie 2019 - 08:56, said:

Vrea O-Zone.
duetul cu Katerina,fain

#42
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Parte nasoala e ca fumul de tigara omoara oameni
Vom crapa cu totii chiar si nefumatorii

#43
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008

View PostPhobos, on 16 aprilie 2019 - 08:51, said:

Nu, ca elimini metan si distrugi planeta. Nu ai voie sa te mai basesti nicaieri, nu doar pe strada.
nici daca este eco,mna,acum post multa fasole,mai putin parizer sa fie nociv

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postabac, on 16 aprilie 2019 - 08:14, said:

Sa spui ca fumatul nu trebuie intezis pentru ca aerul pe care il respiram oricum este poluat este o afirmatie de IQ sub 50.
Nu tine de IQ, dar tine de o crasa ignoranta si de o lipsa de respect fata de aproape. Gen daca pe mine nu ma deranjeaza, inseamna ca e ok. Ma si mira raspunsul lui adm, care considera intrebarea tampita.

Apropo de fumat in spatii inchise. La noi la Iuliul Mall in Timisoara am vazut chiar anul trecut (nu stiu anul asta, n-am stat sa-i mai urmaresc si in plus s-a inchis mare parte din mall) persoane fumand la greu la asa zisele cafenele in spatiu deschis din mall. Intr-o vreme fumatorii erau inchisi intr-o cusca in cadrul food court-ului si mai era un local la food-court pe care scria ca e permis fumatul, dar stateau cu usa deschisa larg. Asa ca se incalca legea la greu.

In plus, sint unii care fumeaza in statiile mijloacelor de transport in comun. Nu mi se pare corect. Fumul nu e aspirat instant si transportat la 20 metri deasupra sau dizolvat instant. Mai ales daca nu e vant. Si daca mai si fumeaza vreo 2-3 langa tine, ce faci ?

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ia, hai, totul pe electric! Ce atâta fumăraie?
Să fie numai maşini electrice şi ţigări electronice! Fiecare restaurant să aibă staţii de încărcare pentru acumulatorii ţigărilor!
Aşa nu se mai poate! :)

Nu contează că scoatem poluarea din oraşe şi o mutăm acolo unde producem acumulatorii şi altele... importantă este dispariţia fumului, nu dispariţia naturii.

#46
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postanducoj, on 16 aprilie 2019 - 08:51, said:

" Este localul meu si eu fac legea in el" Asta in orasele mici, la tara etc. In Bucuresti se fumeaza in nesimtire in orice cafenea.

In Baia Mare nu se fumeaza in niciun bar/cafenea/restaurant.

#47
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Greu de ajuns in poiana pe vremea asta...

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostIon_de_la_Raion, on 16 aprilie 2019 - 09:02, said:

Si daca mai si fumeaza vreo 2-3 langa tine, ce faci ?
Îţi spun eu ce faci: vomiţi.
Nu, nu în spaţiu deschis, dar dacă eşti în spaţiu închis poţi ajunge la stadiul ăsta.
Eu am ajuns.
În 1992, în avion se fuma (la locurile pentru fumători). Am dat de unul care folosea ţigara anterioară ca să aprindă alta, nu bricheta. În timpul zborului (8 ore) a fumat 2 pachete. Fără exagerare.
În timpul escalei am vomitat chiar pe pistă. Am întârziat cursa cu 10 minute fiindcă nu mă puteam urca în avion, dădeam într-una la boboci.
Inclusiv fumătorii l-au admonestat, unul l-a făcut chiar nesimţit.

#49
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Am un vecin nesimtit care fumeaza pe scara blocului, nu are rabdare sa ajunga afara, isi aprinde tigara pe scara. Ramane mirosul pe scara zeci de minute. De asemenea cand merg in fiecare dimineata la serviciu, trec printr-o statie de autobuz unde persoanele care asteapta stau ca oile, trebuie sa faci slalom printre ele. De multe ori ocolesc prin strada. Ca mai si fumeaza unele, nu mai are importanta. Chestia e ca ne doare fix in pix de aproapele nostru, indiferent la ce facem referire. Chiar daca fumati pe strada, aveti macar grija unde suflati fumul. Mi-a suflat odata fumul exact in fata un cocalar care venea din sens opus. Pentru ca sunt de greutate medie mi-am bagat coada intre picioare si am plecat mai departe. Daca aveam 2 pe 2, il bagam in canal. De asemenea la masa, indiferent daca e cantina, restaurant sau bar, trebuie sa existe un grup de cheflii cu carnea in gura neaparat. Zilnic. Zici ca sunt pe stadion. Ce mai conteaza ca mai sunt si femei prin preajma, uneori chiar si copii (excludem barul)... De aceea toate concediile mi le fac oriunde in afara de Romania. Nu din cauza lipsei peisajelor, avem locuri frumoase. Din cauza Romanilor. Macar in alta limba daca ma injura careva nu stiu... Inclusiv pe acest forum, se poate vorbi frumos, insa vad ca de multe ori se prefera un ton agresiv. Aceeasi atitudine o vad peste tot, atitudine care s-a implementat adanc in mintea Romanului si de care nu vom mai scapa inca cateva generatii. De trafic nici nu mai e nevoie sa aduc vorba, acolo e dezastru, parca suntem in razboi, fiecare pentru el, nu mai conteaza ca celalalt partener la trafic poate intra in stalp si crapa acolo pe loc...

Edited by 2Unlimited, 16 April 2019 - 09:16.


#50
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostPSC, on 16 aprilie 2019 - 09:02, said:

Să fie numai maşini electrice şi ţigări electronice!
Eu le-as interzice si pe alea (tigari electronice). Ce urmeaza, alcool electronic ? Droguri electronice (stai, din alea sint).

#51
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
am o fabrica eggerlaa aprox 10 km,non stop pe 2 furnale,naiba stie ce iasa,da iasa zdravan,o fi ”ABUR”
nu vad pe nimeni sa tipe la aia,aia nu miroase

#52
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Post2Unlimited, on 16 aprilie 2019 - 09:09, said:

Pentru ca sunt de greutate medie mi-am bagat coada intre picioare si am plecat mai departe. Daca aveam 2 pe 2, il bagam in canal.
Nu te consola cu asta. Daca il loveai, te reclama si ti se deschidea dosar penal.

#53
melcmiop

melcmiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 29.08.2006

View Postsfantu.dracu, on 16 aprilie 2019 - 08:20, said:

Cum așa?
In birou nefumatorii eram sfatuiti sa ne apucam de fumat,daca nu ne place fumul de la colegii care sudau tigarile. La restaurant nu-i interesa pe fumatori ca eram cu lingura in ciorba si trageam si fum intre inghitituri.

#54
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postcrislacor, on 16 aprilie 2019 - 07:49, said:

Păi ei ar fi fumat la interior, dar dacă l-au interzis ăștia, au ieșit pe stradă!Posted Image  Csf, n-ai csf...Posted Image
Nu s-a interzis fumatul in interior ci doar s-a reglementat. Adica exista si locuri in care se poate fuma. Nimeni nu a interzis sa fumezi in propria ta locuinta.
Da am o nedumerire, cineva era incantat ca va merge in natura sa o admire, sa respire aer curat, si odata ajuns in natura scoate pachetul de tigari si incepe sa pufaie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate