Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Folosire card Raiffeisen Romania in Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
EarthMuziq

EarthMuziq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.08.2008
Buna seara,

De aproape o luna, ma aflu in Anglia, avand in vedere ca tocmai vineri imi intra salariul, am vrut sa iau niste banii de pe cardul de Raiffeisen pe care l-am luat cu mine, pe card mai am aproape 1.000 lei, am fost la un bancomat de la Lloys Bank ca e chiar in zona unde stau, am introdus cardul, am tastat pinul si nu mergea sa fac nimic, imi tot aparea sa fac PIN-ul. Am fost la alta banca si apoi imi spunea PIN gresit.

Are cineva vreo idee? A mai patit cineva la fel?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Poate ai PIN-ul blocat.

Cardurile de debit merg by default oriunde. Nu-i cine stie ce tehnologie spatiala.

#3
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Cred ca ai blocat cumva cardul prin introducerea unui PIN gresit. Incearca sa-l folosesti la cumparaturi sa vezi daca merge, apoi, dupa ce il deblochezi fa un card CURVE sau Revolut, ca sunt mai potrivite pentru bancomatele din UK.

#4
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
Daca e in lei, o sa platesti vreo 6 lei lira, pentru ca iti face conversie lei-euro-lire.

#5
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008
Ia in calcul faptul ca daca ai blocat PIN-ul este fff posibil sa fie nevoie sa ajungi intr-o sucursala Raiffeisen. Mai bine suna la ei.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
1. Daca zice PIN Incorect, insemna ca nu e corect
2. Daca zice card blocat, atunci ai bagat de prea multe ori PIN-ul gresit.
3. Rzb va dori semnatura si prezenta ta fizica in Romania, pt ca asa e la romani, vrei sa scapi?

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Am folosit Reiffeisen acum 10 ani in Spania si BT anul trecut in Bulgaria, la bancomate, POS-uri... a mers lacrima.
Suna la banca si intreaba, asta trebuia sa faci imediat, nu sa intrebi pe forum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate