Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#37
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Si sa arate ca Ordinul Lorzilor Sith sunt de fapt "baietii buni" iar Cavalerii Jedi sunt "baietii rai"   Posted Image
Asta chiar ca ar fi o răsturnare de situație mai mare decat "I am your father"
Attached File   I am your father.gif   967.45K   16 downloads

#38
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019

View Postsuper8, on 13 aprilie 2019 - 18:01, said:

Si sa arate ca Ordinul Lorzilor Sith sunt de fapt "baietii buni" iar Cavalerii Jedi sunt "baietii rai"   Posted Image
Asta chiar ca ar fi o răsturnare de situaţie mai mare decat "I am your father"

Nu! Ar demonstra de fapt ca ambele tabere sunt alcatuite din  "baietii rai".
Doar ca lupta   e intre raul mai mic si raul mai mare....cam ca partidele politice.

Mai exista o antiteza similara in Assassin's Creed intre templieri care vor ordine, dar control vs  asasini care vor libertate, dar haos.
Insa ambele tabere pretind ca  lupta pentru pace si bine.

Asa si aici.












Daca vrei cu adevarat o antiteza dintre bine si rau, uita-te la Harry Potter si Lord of the Rings.

#39
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005

View Posteiffel, on 13 aprilie 2019 - 17:44, said:

Disney a renuntat in momentul cumpararii Lucas Film la tot ce era universul Star Wars - BD, carti, etc.
Marea lor greseala ca aveau cacalau material bun din extended universe...

#40
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019
"The end of saga" inseamna nu doar sfarsitul trilogiei actuale, ci sfarsitul francizei dedicate lui Luke Skywalker.  

La finalul lui Last of Jedi, vedem niste copii eliberati care devin inspirati sa devina luptatori Jedi.  
Disney precis o sa faca un reboot cat de curand din 2020 incolo.

#41
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Am zis mai sus ca va urma o noua trilogie cu alte caractere si in alt timp.

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Imbecilii de la disney poate sa o faca si pe masa ca o sa fie doar o porcarie cu nume de Star Wars. Le merge doar ca sunt multi care poate inca spera ca ceva sa se schimbe si Star Wars by disney sa redevina ce a fost odata, demult intr-o galaxie foarte, foarte indeparatata.
M-am uitat ca tot omul la jegul cu numarul 7 si am facut eforturi mari sa nu imi vars matele din mine cand am vazut chestia aia care nici nu stiu cum sa ii zic. Am renuntat la ideea ca disney poate scoate un film bun in universul Star Wars. Daca pana la vanzarea IP-ului catre disney cautam sa cumpar jocuri, carti, filme din universul SW odata cu mutarea asta am zis pas. Macar un fraier in minus care sa cotizeze la maimutoii aia de la disney.

#43
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Palpatine is fucking back.

Sper.

#44
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019

View PostAlecsandru010, on 14 aprilie 2019 - 06:42, said:

Palpatine is fucking back.

Sper.
Normal.
La cat de prost a fost Snoke si la cat de jalnici si patetici sunt  Phasma, Hux si Kylo Ren de zici ca sunt antagonistii din Power Rangers,  chiar nu ma mira.
Dar cred ca o sa fie un flashback sau fantoma lui.  
Cam greu sa cred ca putea imparatul sa supravietuiasca atatia ani dupa  o asemenea cadere.

A fost  oricum  unul dintre cei mai malefici antagonisti din istoria filmelor comerciale.
Nu degeaba cei de la HISHE l-au trecut ca patron  de  Villain Pub, Thanos fiind acolo doar pe post de "janitor"
[ https://theinsightfulpanda.files.wordpress.com/2015/06/how-avengers-age-of-ultron-should-have-ended-part-2-villain-pub.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by worldwar, 14 April 2019 - 10:23.


#45
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Unii zic ca ar fi o holograma de-a sa.
Pe de alta parte apare din cand in cand o fraza in Star Wars ceva cu "nimeni nu moare".
Ceva oricum este acolo pe Endor din moment ce "eroii principali" se duc la resturile Death Star.

Si alte caractere au supravietuit - de ex Darth Maul - care apare in Solo - dupa ce a fost taiat in doua.

Eu sunt curios sa vad care Skywalker se ridica.
Pana acum sunt vreo 5 teorii:
- Kylo Ren - ar abandona partea intunecata.
- Rey - ar fi sora lui Kylo Ren.
- Rey - ca fata a lui Luke.
- Luke ar avea un copil cu altcineva si el va fi respectivul - se leaga de doua noi caractere care vor apare in film, si oarecum se de o mentionare a unei "Mara" mai demult ca fiind un caracter in film - in universul extins exista Mara Jade Skywalker - nevasta lui Luke.
- Luke sau chiar Anakin ( ceva zvonuri legate de actor ca ar juca in film ).

#46
gabiz_ro

gabiz_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 04.05.2004
Parca Darth Maul a fost terminat de padawan,la vremea aia Obi-Wan
Ordinul Jedi a mai fost mult dupa.Era o intrebare mai veche,cum de Han Solo,un traficant la inceput de cariera,nu a cunoscut Jedi si auzit de Forta?
Adica intreaga galaxie a uitat complet de Jedi si Forta in 10-20 ani?

Mai era ceva in seria animata,plus sfarsitul de pe Endor,cica Jedi se pot manifesta si dupa moarte,fiind parte a Fortei.Deci nu neaparat holograma,ceva asemanator ca o “fantoma”

#47
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Darth Maul a fost taiat in doua - i-au pus picioare robotice si apare in Solo A Star Wars Story la final.

Jedi apareau ca o fantoma - dar doar mai recent. Primul care a mentionat asta a fost Yoda intr-o diacutie cu Obi-Wan in care i-a zis de un antrenament nou descoperit care permitea asta. - Practic asa apare Obi-Wan in Imperiul Contra Ataca si Obi + Yoda + Anakin la finalul Return of the Jedi, sau Yoda in The Last Jedi - aici s-a manifestat chiar mai puternic - a dat foc copacului.

Partea intunecata nu stia secretul asta, dar exista 2 2 posibilitati:
1. Palpatine comunica prin holograme cu oamenii sai - posibil sa fi ramas o astfel de holograma.
2. Palpatine ii spune la un moment dat lui Anakin ca nu stiu ce sith a gasit calea spre nemurire. Poate ca o stia si el si vreun fragment din el a rsupravietuit cumva.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Force Ghost este ceva mai vechi, apare in EU in comic book-uri daca nu ma inseala memoria. Nu mai am benzile desenate sa verific dar force ghost apare cred undeva la 4000BBY pentru prima data sau personaje care au trait atunci se pot manifesta sau sau putut manifesta ca si force ghost. Nu sunt sigur de Exar Kun, Sith Lord si fost Jedi, e un exemplu. Dupa cum am spus nu mai am benzile desenate si de citit le-am citit prin 2009 - 2010.

PS: Sunt una din persoanele care considera EU ca fiind canon iar rahatul disney nu exista.

#49
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
n-am vazut niciodata filmele star wars pana la capat numai asa bucati...exceptand astea noi
dar povestea nu o stiu ....noroc ca exista wikipedia si pot citi

#50
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@karax, episoadele IV, V si VI sunt cele mai bune.
Episoadele I, II si III doar intregeste povestea si au efecte speciale mult mai bune.

Urmatoarele episoade facute de Disney sunt doar pt. "a mulge vaca de bani"  Posted Image
Attached File  Star Wars is a skinny cow.jpeg   54.13K   13 downloads

#51
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

View Postkarax, on 14 aprilie 2019 - 15:30, said:

n-am vazut niciodata filmele star wars pana la capat numai asa bucati...
Cum ai putut sa traiesti asa?

#52
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Force Ghost este ceva mai vechi, apare in EU in comic book-uri daca nu ma inseala memoria.
Care au preluat totul din seria originala. Mult mai veche.

Quote

n-am vazut niciodata filmele star wars

Attached Files



#53
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019
Rey nu poate sa fie fata lui Luke.

Luke, ca si ceilalti cavaleri jedi autentici ce tineau la codul de onoare, a trait si a murit virgin.
La fel si Obi Wan, Qui Gon si Yoda si Windu.


Anakin a fost exceptia!
A fost cel mai puternic, si care a ajuns lord sith si cel care a incalcat codul de onoare al castitatii totodata si a facut un copil.

Edited by worldwar, 14 April 2019 - 19:58.


#54
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostMembruAnonim, on 13 aprilie 2019 - 00:17, said:

Star Wars a murit in clipa in care jegosii de disney au pus mana pe IP. Cea mai proasta idee avuta de Lucas in viata lui.
Subscriu 100%....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate