Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Samsung Galaxy S10+

  • Please log in to reply
3247 replies to this topic

#3223
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Merita schimbata bateria , probabil o sa o fac, este tipla telefonul,inca are folia originala dupa atatia ani.

#3224
Alexndru01

Alexndru01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 04.04.2016
Și eu am trecut ieri de la s10+ la s22 ultra după 3 ani. Telefonul era impecabil și l-am dat cu 1200 lei pe olx in 2 ore. Mai ducea..dar totuși avem o viață și zic sa ne bucuram și de alt ceva. Diferența este foarte mare.

#3225
RykyGT

RykyGT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.12.2008
Al meu inca tine 1 zi bateria, cu 2 sim-uri in el. Si l-am cumparat sh, cica nu ar fi fost umblat in el sa inlocuiasca bateria sau ceva...

#3226
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,197
  • Înscris: 07.01.2007
Si al meu la fel, l-am cumpărat SH acum 2 ani când deja avea vevhime de 1 an si ține bateria toata ziua, 7-8 ore ecran activ, sunt multumit de el, probabil a pierdut din capacitatea totală a bateriei vreo 10%, dar eu îl țin fără gps activ, fara bluetoth, le activez doar când le folosesc, plus alte mici setări care ajută la autonomia bateriei,
fără să am activat economisirea  de energie, luminozitatea o țin la 50%  si doar cand am nevoie in lumina soarelui o dau manual la 100%.
Îl bag la încărcat in fiecare noapte și-l scot dimineața, fie ca seara mai am 15% baterie sau 60%, nu am ținut niciodată cont sa am grija sa-l scot de la incarcare la 80% cum se recomandă.

Edited by Danosul, 29 October 2022 - 14:46.


#3227
Alexndru01

Alexndru01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 04.04.2016
Da, kkt....daca închid tot ținea și la mine. Dar nu dau 5000 lei un telefon sa stau cu datele pff, gps off, luminozitate 50 la suta etc. Este un smartphone și trebuie folosit că atare. Vezi că că încă se mai găsesc cu butoane.

#3228
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Nu inteleg ratiunea de a tine bluetooth on tot timpul mai ales daca nu ai ceas la fel si gps !
E ca la aia de tin casca bluetooth in permanenta pe ureche sperand sa intre un apel cand ei primesc maxim 2-3 telefoane pe zi, ca si cum daca porti prezervativul mereu poate pica ceva !
Ma rog, fiecare cu placerile lui !
Iar telefonul asta nu a fost niciodata 5000 de lei, mai taie din ele si spune-ne , asa e ca tii telefonul tau cu bluetooth si gps mereu activ intr-o husa de maxim 50 de euro ?
Cum e sa simti aia 5000 de lei de o suta de ori mai ieftin ?

#3229
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,197
  • Înscris: 07.01.2007
Nici eu nu înțeleg de ce as ține bluetooth mereu activ dacă nu-l folosesc decât foarte rar, aproape deloc, odata la 2 luni probabil, și GPS doar cand plec cu mașina pe un drum necunoscut foarte rar oricum.

#3230
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
"Fiind my phone" se foloseste de bluetooth exact ca la Iphone ? In momentul cand iti pierzi telefonul insa nu este conectat la internet insa are bluetooth activat, celelalte telefoane din jur vor comunica cu el si astfel ii poti afla pozitia relativa. Parca asa stiam  ca functioneaza

#3231
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Nu are treaba, se foloseste de internet si de gps !

#3232
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posticssizero, on 31 octombrie 2022 - 10:56, said:

Nu are treaba, se foloseste de internet si de gps !

Eu stiam ca Apple se foloseste de bluetooth si de celelalte deviceuri pt a localiza un telefon care nu este conectat la retea sau wifi (sau chiar sa fie inchis). Exact cum se foloseste pt a localiza un Airtag. Acum nu stiu daca si Samsung foloseste acelasi sistem, daca nu cu siguranta in viitorul apropiat o va face.

Daca este cum spui tu, internet si gps, pai ce te faci daca cel care ti-a furat telefonul il inchide?!

"Apple in iOS 13 added a ‌Find My‌ Network option that lets your lost devices be located even when not connected to WiFi or LTE by leveraging Bluetooth and proximity to other nearby Apple devices"

Edited by MembruAnonim, 31 October 2022 - 23:01.


#3233
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Update pe ROM
Update ul aduce și VoLTE de la Telekom

Attached Files



#3234
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

View PostMembruAnonim, on 31 octombrie 2022 - 23:00, said:



Eu stiam ca Apple se foloseste de bluetooth si de celelalte deviceuri pt a localiza un telefon care nu este conectat la retea sau wifi (sau chiar sa fie inchis). Exact cum se foloseste pt a localiza un Airtag. Acum nu stiu daca si Samsung foloseste acelasi sistem, daca nu cu siguranta in viitorul apropiat o va face.

Daca este cum spui tu, internet si gps, pai ce te faci daca cel care ti-a furat telefonul il inchide?!

"Apple in iOS 13 added a ‌Find My‌ Network option that lets your lost devices be located even when not connected to WiFi or LTE by leveraging Bluetooth and proximity to other nearby Apple devices"
In caz ca ai uitat suntem pe topicul de Samsung S10+, aici e vorba de Samsung.
Daca ti s-a furat Androidul, nu neaparat Samsung ci in general, deci inclusiv Samsung, in maxim 1-2 minute e la revedere, se opreste si se reseteaza.
La iphone cu eSim il poate folosi ca piese individuale insa de resetat eu nu stiu sa se poata, dar na , am doar cateva saptamani de cand am trecut la iOs, posibil sa fie si acolo variante!


#3235
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posticssizero, on 04 noiembrie 2022 - 17:13, said:

aici e vorba de Samsung.

Tehnologia din Samsung SmartTag.

The Samsung Galaxy SmartTag is a key finder produced by Samsung Electronics. The device utilizes Bluetooth LE to allow the user to locate whatever object it is attached to via an app.

View Posticssizero, on 04 noiembrie 2022 - 17:13, said:

Samsung, in maxim 1-2 minute e la revedere, se opreste si se reseteaza.

Ma indoiesc ca la noile samsunguri cu ultimul android mai merge treaba asta.

#3236
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Vezi ca faci confuzii ,SmartTagurile sunt fix acelasi lucru cu un dispozitiv bluetooth, zii cum vrei, ceas, casti, bec, etc, nu se conecteaza de sine statator la ALTE telefoane decat cel cu care este imperecheat.
AirTag insa este altceva !

Iar androidul ala super updatat il lasi sa se descarce intr-un loc fara semnal si apoi il cuplezi la un pc si ii dai reset, case closed.

Edited by icssizero, 04 November 2022 - 17:58.


#3237
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Am luat un card de memorie, pe el scrie 150MB/s, testat in telefon am 71 citire si 21 scriere, e acceptabil?

#3238
RykyGT

RykyGT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.12.2008

 Alex_23, on 04 noiembrie 2022 - 13:40, said:

Update pe ROM
Update ul aduce și VoLTE de la Telekom

Ceva modificari dupa acest update?

#3239
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Modificări n am observat,  doar ce am pus mai sus ca odată cu acest update merge și VoLTE de la Telekom

#3240
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Actualizare de securitate 1 Ianuarie disponibila pe ROM

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate