Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsung Galaxy S10+

  • Please log in to reply
3247 replies to this topic

#19
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View PostLex404, on 06 aprilie 2019 - 18:48, said:

La S10+ pot face ceva și mai frumos Posted Image)

Pot pune o animatie misto dar cred ca o sa ramana la acea umbra de amprenta care pare a fi desenata in Paint Posted Image Posted Image

#20
nik0d1m

nik0d1m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.08.2013
Salut! Astazi este ultima zi in care as putea sa achizitionez asigurare Samsung Care+. Va rog sa imi spuneti daca merita, mai ales cei care ati avut experiente cu astfel de asigurare. Vad ca nu acopera: pierderea produsului, deteriorarea deliberata a produsului, daune cosmetice, furtul, tâlhăria sau amenințarea, lipsa unei îngrijiri adecvate, daune rezultate ca urmare a utilizării normale. Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi puteti da!

#21
keanustar

keanustar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 13.02.2006
Eu sunt la prima experienta cu Care+. Ma gandeam sa iau prin Revolut, dar aceasta nu iti acopera decat un an fara posibilitatea de a prelungi. Voiam 2 ani si am ales Care+. Da, nu acopera atat de multe ca cea de la Altex, spre exemplu, si e la acelasi pret, dar avand in vedere ca am luat telefonul de la eMag, nu aveam multe optiuni.
Partea buna la Care+e ca nu stai sa iti bati capul cu multe 3rd party, daca iti spargi ecranul telefonului rezolvi direct cu ESD.

#22
kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 23.08.2018

View PostBodolay, on 06 aprilie 2019 - 11:22, said:

Foarte ciudat că nu merge de loc, mai ales la o asemenea categorie de preț. Sincer nu m-am așteptat.
orice telefon se poate defecta, trimite-l in garantie sau daca esti din bucuresti vezi ca au o chestie cu service intr-o ora.

#23
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Am o mare nelămurire legată de felul în care se comportă pe WiFi. Conexiunea pe 5 Ghz se face la peste 600 Mbps si viteza maxima atinsa este de maximum 150 Mbps up si down. Conexiunea este gigabit. iPhone X duce peste 300 Mbps in aceleasi conditii. Este un bug sau chiar atat de multe probleme sa aiba această serie? Am testat pe mai multe routere și acest telefon are o hiba pe WiFi. Nu il face inutilizabil, dar este inadmisibil la un model de peste 1000 de euro.

#24
ATLANTIS

ATLANTIS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.12.2005
Eu am atins in speed test 480 Mbps wifi conectat la un router Netgear XR500. pe 5 ghz si canal 48. Daca te conectezi pe un canal DFS (ex ch 108) poti atinge si 600 Mbps. Deci la tine cred ca e o problema de setari ceva. Vezi in speed test la ce provider te conectezi pt test.

#25
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Am încercat si eu adineaori. Router ASUS AC86U, aflat dincolo de un perete. ; Mie mi se pare foarte ok wifi - ul :)

Attached Files



#26
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Ce internet rapid aveti...

Posted Image

#27
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View PostLex404, on 08 aprilie 2019 - 23:16, said:

Ce internet rapid aveti...

Posted Image

Romania a fost pe primul loc in lume la viteza internetului pana acum ceva timp in urma cand au venit chinezii cu viteza mai mare ;)

#28
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Stiu. Ține-ti sarea acasă n-o l-ai țâpa pe rana.

Doar de internet și cârnaț Afumați mi-e dor :lol:

#29
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View PostATLANTIS, on 08 aprilie 2019 - 22:41, said:

Eu am atins in speed test 480 Mbps wifi conectat la un router Netgear XR500. pe 5 ghz si canal 48. Daca te conectezi pe un canal DFS (ex ch 108) poti atinge si 600 Mbps. Deci la tine cred ca e o problema de setari ceva. Vezi in speed test la ce provider te conectezi pt test.

Am umblat la router si am schimbat canalul de pe Auto pe ultimul existent si am modificat DNS-urile. Acum functioneaza si S10 Plus cu viteze mari pe 5 GHz. Foarte ciudat oricum ca doar acest telefon avea probleme de conectare, in timp ce Huawei si iPhone X atingeau lejer 300 Mbps wireless.

#30
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010
A sosit mail-ul pentru căști.

Attached Files



#31
ATLANTIS

ATLANTIS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.12.2005
Da...am primit si eu mailul de confirmare. M-am cam scos cu telefonul asta..la cumparare am primit un discount de buy back de 100 eur pe un S3 cojit pe care vroiam sa il arunc, un Samsung smartwach Frontier si acum castile Buds..buna treaba..

#32
IntenseEnergy

IntenseEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.12.2010
Ce autonomie reușiți sa aveți la s10 plus, căci eu în 20-24h e gata bateria.. fac schimbarea de pe un iphone x și ma așteptam sa ma Tina mai mult bateria pe acest telefon.. oare sa fie asa in prilmele zile ale telefonului ? Pana se acomodează sau e vr un defect din fabrica ? Eventual poate am eu așteptări prea mari de la el 😂😂

#33
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Eu folosesc telefonul foarte intens.

Sper ca sa ma țină de dimineața pana seara și seara sa se încarce repejor ca ii ora de tequila :)))

#34
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Si eu am primit acuma, emailul cu castile

Edited by MMVVDD, 09 April 2019 - 15:57.


#35
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Salut, am si eu o problema si intreb si aici:
E cienva cu Galaxy S10+ si aplicatia HomeBank de la ING avand serviciul de notificari Push functional ?? (mie nu-mi functioneaza alertele Push si nu-i dau de cap de ce. Pe alte dispozitive imi merge cu acelasi cont. Am incercat cu "not optimized", am verificat sa fie notifications enabled pe aplicatie ... m-am tot uitat... nu-i dau de cap :( ).

Edited by adynis, 10 April 2019 - 00:49.


#36
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Nu stiu cum altii scot 6-7 ore de SOT ca eu nu am reusit decat 5 ore si asta cu luminozitate pe auto.
Daca il las pe luminozitate maxima,mai mult de 4 ore nu scot....nu-mi place sa ma chiorasc la el asa ca il tin la maxim si rezolutia la fel.
Nu il limitez cu nimic ca doar nu sunt nebun :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate