Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cu ce dăunează djl-ul societății?

  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#91
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postlaffin, on 01 aprilie 2019 - 22:07, said:

djl, karax si jon97, userii mei preferati de pe softpedia...
fereasca ...am ajuns preferatul tau? inseamna ca am ajuns rauPosted Image
in alta ordine de idei , nici trollingul nu e rau daca e facut cu cap si aduce putina polemica....
eu propun altceva mult mai simplu pe forum....sa se limiteze domne topicurile pe saptamana per persoana....astfel nici nu se polueaza cu n topicuri si putem si sa discutam pe polemici relaxati....
a si sa se stearga topicurile cu subiect identic ca altele
astea doua si e suficient..
cu astea 2 pot veni si niste clone sau troli ca nu conteaza..nitica polemica chiar nu strica

da de ce nu ii faceti domne aria lui sa posteze unde vrea ce vrea? arie "colectii si colectionari" sau ceva ....asa stiu si aia care se uita pe topic ca e potrivit ariei si gata....si daca tot vrem sa nu mai intram aiurea pe undeva sa citim sa pierdem timpul sa apara sus in lista cu topice noi si aria in care a fost postat subiectul....asa ar fi corect...ca sa stim dinainte la ce sa ne asteptam...

Edited by karax, 02 April 2019 - 07:41.


#92
BubuTastatura

BubuTastatura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.03.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ryLeFShCwnI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#93
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postdjl, on 01 aprilie 2019 - 22:58, said:

Înainte de a avea tramvaie noi, trebuie să te asiguri că ai şi bani de piese de schimb. Mie îmi place că-s sprintene.
Dacă e nou nu înseamnă că e bun. Idem la vechi.   Posted Image

Uite de ce, chiar dacă ești simpatic, uneori agasezi colegii cu pasiunile tale.

Topicul e despre una, tu ai ajuns la tramvaie.
La tine și o discuție despre sex ajunge tot la ceva vechi sau la un autobuz sau la un tramvai.

View Postdjl, on 02 aprilie 2019 - 02:18, said:

Oricum, e tare interesant că mai devreme, când am deschis televizorul pt. că nu mai puteam dormi am deschis pe emisiunea "I like I.T." unde se vorbeşte despre tehnologie modernă.
O emisiune despre tehnologie modernă e un fel de horror pentru tine, nu ?

#94
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Și ce te bagi tu ?
Poate vrea sa deschidă un topic " Cum funcționau vibratoarele fără motoras electric și acumulatori ? " :)
E și despre sex, e și vintage. :D

#95
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 25.01.2015
Pentru colectia lui DJL

Attached Files


Edited by scania_delfin, 02 April 2019 - 10:34.


#96
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,227
  • Înscris: 13.06.2004
waterman, dacă ai fi citit cu atenţie ai fi văzut că nu eu am început să pomenesc de tramvaie.   :)

#97
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
DJL ai 85000 de postări. Doar Matusalem să aibă răbdare să citească ce scrii tu.

Plus de asta fii sincer și recunoaște că ai avut un mic orgasm când ai văzut că se duce discuția spre tramvaie.

#98
BubuTastatura

BubuTastatura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 29.03.2019
ce roata sexy:
http://transport-in-...S21-Mil-023.jpg
misto gagica:
http://tramclub.org/...s/poza3_166.jpg

Edited by BubuTastatura, 02 April 2019 - 12:23.


#99
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E mai corect să ne întrebăm cu ce dăunează societatea lui djl.

#100
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Un articol pertinent și de actualitate…
[ https://recorder.ro/wp-content/uploads/2019/04/Darius-Valcov-2003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#101
cristonic

cristonic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.10.2016

View Postdjl, on 02 aprilie 2019 - 11:19, said:

waterman, dacă ai fi citit cu atenţie ai fi văzut că nu eu am început să pomenesc de tramvaie.   Posted Image
A fost un test, o provocare pe care nu ai putut s-o refuzi :))  

Ca idee generala nimeni nu are ceva cu voi cei nascuti prea tarziu ptr gusturile voastre, problema e cand ideile voastre inseamna cheltuieli nejustificate ptr restul. A, vreti sa va plimbati cu tramvaiul vechi, foarte bine atat timp cat afacerea isi scoate banii nu e vreo problema. Atat timp ca hobby-urile voastre se autointretin economic e foarte bine ptr toata lumea. Daca iese si profit deja e excelent. Dar asta nu se va intampla niciodata ptr ca costurile operationale cu tehnologia veche sunt astronomice, nici macar transportul in comun modern nu ar rezista daca nu ar fi puternic subventionat de autoritati darmite transportul facut cu vechituri. Si nu e valabil numai la transport ci cam la orice. Nu e corect ca altcineva sa plateasca ca voi sa traiti in bula voasta.  Vrei sa te uiti la tv cu lampi de 1kw putere? Foarte bine, enel isi ifreaca mainile dar lasati-i pe restul sa se uite la led de 50w.

#102
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,227
  • Înscris: 13.06.2004

View Postdjl, on 02 aprilie 2019 - 02:18, said:

Ştiţi care e faza: că dacă cei pasionaţi de smartphoneuri, televizoare L.C.D. ar fi minoritate poate lumea s-ar lega de pasiunile lor aşa cum se leagă de ale mele. Dar ei au noroc şi eu nu am   Posted Image
Nici mie nu îmi plac unele lucruri, dar nu mi-am făcut o pasiune din a mă tot lega de ele, aşa cum văd că fac unii pe aici. De asta mă plâng.
Oricum, e tare interesant că mai devreme, când am deschis televizorul pt. că nu mai puteam dormi am deschis pe emisiunea "I like I.T." unde se vorbeşte despre tehnologie modernă.

View Postwaterman, on 02 aprilie 2019 - 08:43, said:

O emisiune despre tehnologie modernă e un fel de horror pentru tine, nu ?

Unele chestii îmi stârnesc curiozitate, dar pur şi simplu nu simt dorinţa sau plăcerea de la a avea.

#103
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
@Djle djle...djle, te-a calarit un drac sa deschizi topicul asta. Fix aceiasi senzatie am avut-o si io ca si userul de mai jos.
Sincer sa fiu pe mine ma doare la mare distanta de preferintele tale pentru vechituri. Unele chestii ma incita si pe mine si chiar mai dau cite un raid prin tirgurile de vechituri pentru cite un articol sau altul pe post de decoratie, din motive de colectie...

Problema cu tine este doua:

1) Nu imi aduc aminte sa fi citit vreo chestie interesanta postata de tine. Nici macar pe post de informatie utila.
2) Din cind in cind ti-am mai raspuns la unele intrebari, la care mi s-a intimplat la propriu sa ramin cu gura cascata. Ca sa zic asa, ai un stil de a pune intrebari proaste, fix in mijlocul unei discutii si de multe ori fara nicio legatura cu contextul. Prinzi cite un termen din zbor si incepi invariabil cu "oare". Apropo, o cautare cu "oare" livreaza peste 1000 de rezultate.
Apari in mijlocul discutiei si baaam..."oare..." Lucruri, care se pot afla extrem de simplu direct pe net. Iote un exemplu:

Quote

Oare vom revedea vreodată tramvaie traversând Piaţa Unirii sau circulând pe cheiul Dâmboviţei?   Posted Image

Sincer djle, io n-am nimic cu tine, dar am doar senzatia foarte clara ca esti putin cam slab luminat la mansarda Posted Image

View Postadicontakt, on 01 aprilie 2019 - 20:48, said:

topic de cersit simpatia

Edited by vata_pa_batz, 02 April 2019 - 18:54.


#104
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postericmario, on 01 aprilie 2019 - 19:11, said:

De fapt asta e problema ta?
Că nu se contorizează??????????
Haida de! Chiar nu ai inteles ce a vrut sa zica?

View Postjimi91, on 01 aprilie 2019 - 19:17, said:

Djl, nimanui nu-i pasa de tine...(ma refer pe forum:P)
Mie-mi pasa de DJ L.

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2019 - 19:20, said:

Nu vreau sa fac offtopic, insa cum naiba ai reusit sa strangi aproape 90.000 postari ? Posted Image
Asta ma intreb si eu...

View Postdjl, on 01 aprilie 2019 - 19:31, said:

Dacă e din aia matură, nu încuiată nu are cum să te strice. Matură înseamnă să nu gândească precum turma, să fie dispusă să te ajute, să te împingă spre bine. Dar câte sunt cu adevărat mature?
Si mai ales sa fie suedeza!

View Posteugeniusro, on 01 aprilie 2019 - 19:55, said:

O să ne prindem când ți-ai găsit perechea fiindcă o să îți scadă puternic frecvența de postări fiindcă o să ai o grămadă de treabă de făcut Posted Imagedus gunoiul, spalatul vaselor, ai de reparat prin curte, de făcut cumpărăturile, de făcut curat, etc
Asa, asa! Bine punctat mai ales ca:

View Postdjl, on 01 aprilie 2019 - 19:58, said:

Sau poate o să posteze și ea pe aici.
De dus gunoiul duc, trag cu aspiratorul, însă la spălat vase... ea va trebui să se ocupe mai mult. 3 lucruri urăsc: gătitul, spălatul vaselor, cusutul.
el crede ca viata de cuplu inseamna doar futai si giugiuleli. DJ, cred ca deja stii ca nu e chiar asa.

View PostUn-ZeU, on 01 aprilie 2019 - 20:00, said:

Ati inteles aiurea , eu cel putin ma refeream la o femeie sa f.....a nu sa ii fie neaparat nevasta
poate chiar 2 femei ,atunci io fac pariu scad drastic mesajele lui.
Asa e.

View Posteugeniusro, on 01 aprilie 2019 - 20:13, said:

Da neapărat trebuie două, nevastă și amantă, și așa nevasta știe că e la amantă, amanta crede că e la nevastă și el poate să stea liniștit pe Softpedia să posteze Posted Image
Bine punctat.

View Postadicontakt, on 01 aprilie 2019 - 20:48, said:

topic de cersit simpatia
Nu. Sau nu cred... Sau sper sa nu fie asa.

View PostPhobos, on 01 aprilie 2019 - 21:06, said:

Ba a spus el odata. Posted Image
A spus.

View Postlaffin, on 01 aprilie 2019 - 22:07, said:

djl, karax si jon97, userii mei preferati de pe softpedia...
Dj in aceeasi oala cu aia? Fii serios!

View Postvata_pa_batz, on 02 aprilie 2019 - 18:52, said:

Sincer djle, io n-am nimic cu tine, dar am doar senzatia foarte clara ca esti putin cam slab luminat la mansarda Posted Image
No way!!!

#105
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,227
  • Înscris: 13.06.2004
Cum a făcut multe posturi? În unele zile am făcut multe posturi, în alte puţine sau 0. Dacă împarţi să zicem 85.000 la 5475 (adică 15 ani, fără ăia bisecţi) ies cam 15-16 posturi pe zi. Dacă ştii unde să le faci, ies.

#106
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Speli rufele dar urasti spalatul vaselor? Eu voi fi mereu 0 la spalat rufe, calcar rufe, gatit, cusut (nu prea e asa de necesar), curatenia in amanunt (alta decat aspiratul si dus gunoiul, nah, WC-ul il spal).

Dar ador sa spal vasele. Cu conditia sa fiu singur sau sa nu fiu stresat in legatura cu cat detergent sau apa folosesc.

View Postdjl, on 03 aprilie 2019 - 18:23, said:

Cum a făcut multe posturi? În unele zile am făcut multe posturi, în alte puţine sau 0. Dacă împarţi să zicem 85.000 la 5475 (adică 15 ani, fără ăia bisecţi) ies cam 15-16 posturi pe zi. Dacă ştii unde să le faci, ies.
La mine cineva mi-a calculat 14 pe zi. Doar ca eu am inceput sa scriu cu 4 ani mai tarziu decat tine. Citeam din 2006, am facut cont in 2008.

#107
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004

View PostNeaceasca85, on 03 aprilie 2019 - 18:24, said:

Dar ador sa spal vasele...

Ai si tu particularitatile tale, eu prefer sa le arunc in masina si sa apas un buton.

@DJL (DiscJockeyLampa) - apuca-te si de retrocomputing, incepand cu sistemele personale din anii 80 pana in prezent. Ai o nisa mare de explorat. Doar istoria Commodore iti va da de lucru mult timp de aici incolo.
Plus consolele video.

Edited by connectorxp, 03 April 2019 - 19:34.


#108
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
si eu eram pasionat de chestii vechi insa la mine era altceva
practic eu am ratat liceul dand ca prostul la uman ...de frica matematicii ...desi mai tarziu mi-am dat seama ca ar fi interesanta
ca atare de ceva timp am prins asa pasiune sa explorez lucrurile astea de stiinte exacte de la baza lor...nu cred ca poti sti de exemplu cum sa lucrezi cu un supercomputer daca tu habarn-ai cum functionau primele calculatoare si care e principiul de baza , ce inseamna aia o discheta si pe ce se bazeaza, sau care sunt componentele unei placi de baza in mare, de genul tranzistor dioda samd.....pai cum naiba sa intelegi ce e ala un accelerator daca nu stiu ce inseamna un circuit electronic sau ce inseamna un conductor de metal ? de aia la mine a fost un caz special , a trebuit sa iau de la baza , sa invat ceea ce am ratat in liceu , de la simplele programe hello world pana la a invata electronica , mate si alte materii incepand de la baza.....si realizezi ca pustii din ziua de azi le invata pe astea de la clasa a 4-a.....asa incat realizezi ca esti deja depasit

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate