Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Huawei P30 Pro

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
8329 replies to this topic

#55
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
L-am pipăit și eu azi. Este "oarece" diferență față de P20 pro (pe care l-am deținut) . Ecranul este din alt film comparativ cu p20 pro și se simte ok în mână. Era culoarea cea deschisă, destul de ochioasă, dar nu pentru mine. Arată mai bine ca S10+. Ce-i drept pe S10 îl trage în jos și folia + camerele din ecran. M-ar fi bătut un gând, dar nu mă îndur de penul de la s note. Dacă aveți un p20 pro și vreți să faceți trecerea, merită, părerea mea.

#56
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 03.01.2015
Unde l-ai încercat?

#57
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
MediaGalaxy Suceava

#58
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View PostTomaz2015, on 27 martie 2019 - 14:03, said:

Nu ai înțeles raționamentul meu... În abonamentul de 20 de euro ofertat de Orange am considerat ca 10 euro sunt pentru abonament și 10 pentru rata...

Cu cât merita sa vand ceasul? Un coleg îmi oferă 500 de lei... E ok?

7-800 lei

#59
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
E modelul nou ceasul, 500-600 e modelul vechi pe olx..

#60
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
Stie careva ce diferente sunt intre ele? Au ceva numere de produs?

#61
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
Daca da cineva 800 pe ceas,cumpar si eu telefonul pentru camera cu zoom. :)

Edited by farockhcm, 27 March 2019 - 14:46.


#62
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 03.01.2015

View PostGarkan, on 27 martie 2019 - 14:22, said:

E modelul nou ceasul, 500-600 e modelul vechi pe olx..
avem un preț pe vreun magazin pentru modelul nou? Pentru ca mi-l oferteaza un coleg și el se raportează la Huawei GT de pe EMAG și de pe OLX... Unde se vând cu 5-6 sute de lei

Edited by Tomaz2015, 27 March 2019 - 15:09.


#63
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,717
  • Înscris: 26.02.2010
Acu tu vrei sa-l vinzi la pret de magazin.....

#64
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
https://www.pcgarage...-silicon-verde/

#65
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 03.01.2015
E rezonabil 500 de Ron... Dacă ii mai sunt și dator cu niște chestii 😊

#66
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 18.07.2018

View PostTomaz2015, on 27 martie 2019 - 12:38, said:

Abonamentul nu se pune?
Se pune si pretul bonamentului, totul este inclus.

Edited by GT_Xpress, 27 March 2019 - 15:42.


#67
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Nu se merită trecerea de la p20 pro doar daca ar fi 3000 lei.

#68
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
Fara suparare .. e subiectiv ce spui. Fiecare isi analizeaza prioritatile dupa capacitati. Sunt persoane care schimba telefonul la 6 luni si merita din punctul lor de vedere, sunt persoane care schimba telefonul la 5 ani pentru ca atunci merita din punctul lor de vedere. Pentru cine se foloseste de capacitatil foto video mult, si are nevoie de calitate in special in lumina slaba si zoom, cred ca merita.

#69
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 03.01.2015
Pai dacă scazi ceasul ajungi pe la 3500...eu zic ca merita...

#70
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Nu imi bat capul cu motive de genul. Niciodată nu folosesc telefonul pentru a face poze cu zoom sau in vacanțe. Prefer un aparat foto potent nu un telefon cu o lentila foto de 0.5 cm.

Romanii in general au fite cand e vorba de masini si tefoane si din pacate cele mai multe fite le au cei care isi taie de la gura alte chestii pentru a cheltui pe un lucru total inutil, cum ar fi schimbarea telefonului anual.

Au evoluat mult telefoanele, cum un laptop potent e bun cel putin 2,3 ani, si telefoanele sunt asa acum.

Personal cred ca ecranul curbat il apropie mult de Samsung si ca design frontal nu mă încântă. Telefonul e foarte bun oricum dar camera nu poate fi din alt film fața de p20 pro sau mate 20 pro. Nu mai are difuzoare stereo, sunetul ala prin vibrații la apeluri nu l-am testat si nu știu ce e cu el.

Fiecare face ce vrea, doar ca eu prefer sa fac modificări cand merita, si asta cu siguranță nu e doar la un an.

#71
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,974
  • Înscris: 13.09.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4c_tvPADlUk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
L-am butonat binisor in Media Galaxy ...
Am plecat de acolo cu mixed feelings ... am facut ceva poze si filmulete .. cateva ganduri:
Pozitive:
- clar peste Note 9 la multe capitole din punct de vedere al camerei
- poti filma in modul PRO (pe Samsung nu se mai poate) - nu ai foarte multi parametri de modificat, dar e bine ca macar e acolo
- nu s-a blocat / nu a sacadat nimic
- am putut modifica DPI-ul din dev tools, si am mai micsorat un pic elementele din interfata (default mi s-au parut prea mari)
- senzorul IR pentru telecomanda (Samsung nu il mai au de la Note 4 )
- camera ultra wide (se pot face poze / night / raw / filma)
- un pic mai ingust si mai scund fata de Note 9 / 8
- mai multe moduri de filmare / fotografiere fata de Samsung (foarte interesant Super Macro)
- editor foto mai bun parca fata de cel de la Samsung
- am testat sunetul in timpul apelului ... ma aspteam sa nu se auda daca nu tii telefonul lipit ureche .. dar se aude si cand il iei de la ureche (nu stiu cum functioneaza la alti producatori implementarea sunetului prin vibratiile ecranului, dar ma asteptam poate la altceva ... pare ca si cum un difuzor e sub ecran ... si cam atat Posted Image )

Mixed:
- nu sunt eu obisnuit cu EMUI ... si parca nu gaseam ce vroiam / aveam nevoie. Nu sunt la fel de bine organizate setarile ca pe One Ui ... si parca experienta nu e la fel de consistenta.
- destul de mult bloat ... dar ma gandesc ca pot fi usor dezactivate cu ADB (ma refer la cele ce nu pot fi dezinstalate)
- desi am instalat Device HW Info .. aplicatia a spus ca nu poate citi corect FW si nu a afisat cine e producatorul ecranului (pe net se pare ca au vazut cum ca pozitia pixelilor nu ar fi ca la Samsung .. deci probabil e BOE) .. totusi, cat l-am butonat, nu am simtit ca ar fi cu ceva inferior Note-urilor pe care le detin. Totusi, la un shop Vodafone, am vazut un Mate 20 PRO cu burn in vizibil cu interfata de la camera

Negative:
- nu trece tot timpul pe camera tele ... o face cand vrea el .. si schimbul intre camera normala si tele o face chiar si in timpul filmarilor. Poate erau de vina conditiile de lumina din magazin ... si sper sa se fixeze prin ceva update
- s-a incalzit spre sfarsit cam dupa 30 min de butonare
- nu a trecut nici chip pe camera tele in filmare PRO
- editor video default mai limitat fata de cel de la Samsung
- lipsa Knox si implicit lipsa AdHell - poate face muuuuult mai multe decat de a bloca reclamele si trackingul ... firewall, dezactiveaza aplicatii (inclusiv sistem). Trebuie sa ma mai interesez despre Blokada.

Edited by rhadoo_ds, 27 March 2019 - 20:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate