Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Vă este frică de moarte?

  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 Ion_de_la_Raion, on 25 martie 2019 - 10:16, said:

Vezi tu, din punct de vedere crestin, Dumnezeu are un plan cu tine (cu fiecare). Nimeni nu il stie, doar Dumnezeu. Si daca planul include o lunga suferinta si chinuri mizerabile, tu nu ai dreptul sa curmi asta. Probabil ca aceste chinuri te vor purifica, te vor curata, sau te vor inalta la ceruri, trebuie sa treci prin suferinta si umilinta, batjocura si chinuri pentru a ajunge in rai. Un fel de purgatoriu pe pamant. Daca tu intrerupi asta, nu ai dus crucea, soarta pana la capat. Din nou, din punct de vedere religios.

Ioane...ai dreptate.  Conform bibliei, D-zeul asta crestin e un psihopat incompetent.. Adica sa creezi pe cineva ca sa-l chinui, sa purifici nu stiu ce draci...iti trebuie minte multa.

Si daca mi-ar aparea maine D-zeu in fata( adica sa-mi confirme existenta lui ), nu mi-ar fi frica de el. Din contra...as avea multe intrebari pertinente sa-i pun.

#92
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,409
  • Înscris: 29.04.2008

 adisz, on 25 martie 2019 - 18:34, said:


Normal.Lipsa de educatie si bigotismul face ravagii.Uita-te la obiceiurile religioase din estul tarii,daca nu ma crezi.
Numai idiotii asteapta cu sufletul la gura sa moara,cica viata de apoi este mai dulce/Nu inteleg de ce nu se sinucid la 10 ani cand incep sa-si constientizeze ego-ul,sa ajunga mai repede pe tarumul vesnic verde.

Te referi la japonezi? :)

#93
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

 Ion_de_la_Raion, on 25 martie 2019 - 10:16, said:

Vezi tu, din punct de vedere crestin, Dumnezeu are un plan cu tine (cu fiecare). Nimeni nu il stie, doar Dumnezeu. Si daca planul include o lunga suferinta si chinuri mizerabile, tu nu ai dreptul sa curmi asta. Probabil ca aceste chinuri te vor purifica, te vor curata, sau te vor inalta la ceruri, trebuie sa treci prin suferinta si umilinta, batjocura si chinuri pentru a ajunge in rai. Un fel de purgatoriu pe pamant. Daca tu intrerupi asta, nu ai dus crucea, soarta pana la capat. Din nou, din punct de vedere religios.
Asta e vrajeala. Bine, asa au interpretat-o unii, dar nu zice nicaieri sa te chinui pe pamant ca si crestin.

#94
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Neaceasca85, on 25 martie 2019 - 15:43, said:

Imi e frica doar in sensul de a fi tras la raspundere pentru ce am facut aici. Frica de Iad, mai ales ca eu nu suport deloc durerea. Sper sa ajung in Rai sau sa fie bine (comod, confortabil) si dincolo, chiar daca profit de toate placerile aici si scopul vietii mele sunt placerile si pasiunile.

Pana in 2014 eram foarte norocos, dupa doar norocos. Sper sa fiu norocos si dincolo sau acolo sa ne fie tuturor bine. Din 2014 imi e frica de cancer prin durerile pe care le provoaca si am vazut la tata in 2014 cat de nasoale sunt. Imi e frica de infarct sau AVC ca te iau pe nepregatite.

Nu sunt ateu dar nici bisericos. Vreau sa mor spovedit, impartasit si cu lumanare. La cancer ai timp, la infarct nu.
Bre,Neaceașco,taci acolo,și baga o shaworma.Glumesc,evident. 😂😅

#95
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mircea Eliade: ”Cine moare înainte să moară, nu mai moare după ce moare”

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate