Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

PlayStation 5

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
4386 replies to this topic

#1
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019
Se pare ca PS5 e la orizont desi Sony nu da niciun semn de viata.S-au facut sute de fake news si trailere cu consola si fiecare varianta era,normal,diferita.Insa eu sunt convins ca anul viitor o vom avea.Am sa mai completez de fiecare data cand voi afla o noutate sau puteti face si voi asta.

Attached Files


Edited by The1st_brawler, 24 March 2019 - 17:24.


#2
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009

 The1st_brawler, on 24 martie 2019 - 17:11, said:

Se pare ca PS5 e la orizont desi Sony nu da niciun semn de viata.S-au facut sute de fake news si trailere cu consola si fiecare varianta era,normal,diferita.Insa eu sunt convins ca anul viitor o vom avea.Am sa mai completez de fiecare data cand voi afla o noutate sau puteti face si voi asta.
Nu-i cam devreme pt topic? Nu avem nici o data. Sony stie cel mai bine cand este momentul lansari. Ti-ai cam raspuns singur

Edited by ovi_dany, 24 March 2019 - 17:22.


#3
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019

 ovi_dany, on 24 martie 2019 - 17:22, said:


Nu-i cam devreme pt topic? Nu avem nici o data. Sony stie cel mai bine cand este momentul lansari. Ti-ai cam raspuns singur
Nu-i devreme.Daca Sony va face o lansare surpriza?

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cei de Microsoft au anuntat un model de consola full digital (fara unitate optica), cei de la Google au in plan un serviciu de cloud gaming capabil să înlocuiască o consolă. Cei de la Sony ce anunta?? Un nou model care va fi lansat anul viitor...si care ce-ar putea sa mai aduca nou ??

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Din zvonurile auzite va apare abia prin 2021..
Nu e nicio graba.

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ar cam trebui sa fie. Nu e depasit moral PS4-ul ? La PC-uri schimbi placa video si procesorul la fiecare 2-3 ani. PS4 are deja 5 ani si jumatate.

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,516
  • Înscris: 16.12.2006
Nu este depasit, In primul rand ca dupa ce au lansat PS4 au lansat si PS4 Pro cu suport pentru jocuri in 4K. Asa ca mai duce lejer inca 2 ani.

Daca e sa apara PS5 ma astept sa apara abia in toamna-iarna anului 2021. Iar in Romania o sa fie disponibil undeva la inceputul lui 2022.

#8
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

 Ion_de_la_Raion, on 24 martie 2019 - 17:36, said:

PS4 are deja 5 ani si jumatate.

Si ce ? Nu mai ruleaza ultimele jocuri aparute ??

#9
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 Ion_de_la_Raion, on 24 martie 2019 - 17:36, said:

Ar cam trebui sa fie. Nu e depasit moral PS4-ul ? La PC-uri schimbi placa video si procesorul la fiecare 2-3 ani. PS4 are deja 5 ani si jumatate.
Si ce ar trebui sa aiba in plus PS5, ca in 5 ani jumate, nu prea a mai evoluat tehnologia, nu mai e ca in anii '90 sau '2000 cand puterea de calcul, RAM-ul si capacitatea de stocare, cresteau masiv de la an la an.

#10
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Sony au deja pe piata serviciul de streaming contra cost. Poti juca jocurile de pe consolele vechi de pe serverele companiei. Vor fi nevoiti sa vina cu o consola noua cat mai devreme. Concurenta nu doarme.

#11
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019
Eu zic ca va aparea mai devreme.Am eu o presimtire ca la anu va aparea.Asa sa intamplat si cu ps2.L-au anuntat cu un an inainte,in 1999 si l-au lansat in 2000.

#12
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
PS 5 va avea norma AX la net si va reda probabil si 8K adica daca nu are ceva wow fata de PS4 PRO nu se va inghesui nimeni...

#13
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Taman ce mi-a picat în fața ochilor articolul ăsta https://m.ign.com/ar...mbined-gdc-2019

#14
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019

 primuministru, on 24 martie 2019 - 22:46, said:

Taman ce mi-a picat Ăźn fața ochilor articolul ăsta https://m.ign.com/ar...mbined-gdc-2019
Era de asteptat sa fie mai puternica.Gandeste-te ca PS4 si Xbox  One s-au lansat in 2013.Dar si cei de la IGN exagereaza cred eu.Oricum, cand vor aparea PS5 si Xbox Two o sa-i spulbere pe cei de la Google.......

Cum suna asta?

Attached Files


Edited by The1st_brawler, 25 March 2019 - 06:55.


#15
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
In viitorul foarte apropiat bazele se pun pe jocurile on-line
MS deja a anuntat ca va scoate mai multe tipuri de console , una dintre ele fiind dedicata jocurilor on-line
Deocamdata doar niste stirii de dragul stitiilor si nimic concret , insa nici odata nu se stie
Sony daca ramane doar la un singur tip de consola s-ar putea sa...... , chiar daca si ei au jocuri on-line
E vorba si de costurile consolei , un pret este pt o consola all-in-one si de regula e destul de mare si alta e pretul sa zic pt o consola dedicata doar pt jocurile on-line si care in mod sigur va fi mai mic
In plus cu cat ai o gama mai variata de console cu atat vei impaca mai repede fanii , fiindca fiecare isi va cumpara in functie de doleante si nu va fi obligat sa cumpere o singura consola chiar daca el nu o va folosi la intreaga capacitate

#16
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Ce e cu controllerul ala fake dupa xbox?

Edited by spe_ripper, 25 March 2019 - 09:09.


#17
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019

 spe_ripper, on 25 martie 2019 - 09:08, said:

Ce e cu controllerul ala fake dupa xbox?
Care controller ?

#18
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Din poza initiatorului, pe gri.

Edited by spe_ripper, 25 March 2019 - 14:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate