Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Google messages (RCS) Digi Mobil

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 24 aprilie 2019 - 22:13, said:

Link-ul respectiv l-am trecut si eu daca dai click pe Telekom, ma refeream ca nu au scris nicaieri nimic, inca, cum ca ar fi integrata functia respectiva in Android Messages, cum au specificat intr-un fel sau altul ceilalti.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ideea e ca s-a renuntat si acum Vodafone, Orange si Telekom au RCS activ si partea cea mai buna e ca sunt interconectati intre ei, deci clientii acestor retele pot comunica nelimitat si gratuit, cat timp au acces la o conexiune de net.

Ca sa implementeze asta, Digi tre' sa mai scoata niste bani, ceea ce nu par dispusi sa faca acuma.

#21
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Digi să bage SMs național nelimitat, apoi altele

RCS fără SMS național e periculos.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu te contrazic, se mai intampla din varii motive ca chat-ul sa ''devina'' SMS clasic. Sau, daca are atasament, MMS. :D

#23
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Digi nici așa ceva nu are. Posted Image
Nici măcar server de MMS nu are. Dacă trimite cineva către Digi un MMS îi dă eroare

#24
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
MMS? Really? Și ce ai mai dori din trecut? Edge? 😂

#25
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Sunt telefoane care după 3 pagini îl transferă la MMS.

#26
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
So? :o

#27
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
Hai că astăzi mi-a venit pe chelie sa instalez RCS pe RDS . In special pentru că mă enervează faptul că pe Volte nu îmi pleacă SMS . Sau pleacă însă numai cand vrea el. Așa că m-am gândit că RCS ar mai rezolva problema pt că pe Samsung e implicit . Cum multa lume are Samsung am rezolvat problema in 50 % din cazuri . Asta ca sa nu zic că ies cu 20 centi pe luna mai ieftin :)

https://www.xda-deve...ny-carrier/amp/

Ce sa vezi ...merge . Pe Xiaomi și pe RDS . Adică s-a mers pe ieftin.

#28
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Dacă RDS a rămas blocat în istorie, ce să-i faci?
La mine e aplicația preinstalată și nu prea aș vrea să o modific.

Poate, poate Digi va evolua.

#29
draand28

draand28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 22.04.2015

View Postrama, on 27 octombrie 2019 - 22:58, said:

Hai că astăzi mi-a venit pe chelie sa instalez RCS pe RDS . In special pentru că mă enervează faptul că pe Volte nu îmi pleacă SMS . Sau pleacă însă numai cand vrea el. Așa că m-am gândit că RCS ar mai rezolva problema pt că pe Samsung e implicit . Cum multa lume are Samsung am rezolvat problema in 50 % din cazuri . Asta ca sa nu zic că ies cu 20 centi pe luna mai ieftin Posted Image

https://www.xda-deve...ny-carrier/amp/

Ce sa vezi ...merge . Pe Xiaomi și pe RDS . Adică s-a mers pe ieftin.
Poti sa ne spui si noua cum ai reusit sa folosesti RCS pe digi? Eu am un MIX 2S cu Xiaomi EU Beta (android 10, miui 11) si nu reusesc sa adaug optiunea de RCS in app, desi am efectuat procedura cu activity launcher.

#30
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
După procedura dai restart la telefon.

#31
draand28

draand28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 22.04.2015
Am dat, și deși îmi arata connected in meniul de chat features, orice sms as da rămâne pe Sending si dupa un timp da mesaj failed. Folosești cumva un server de RCS al digi? Eu l-am setat pe cel de la google.

#32
draand28

draand28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 22.04.2015
Am reusit pana la urma pe 2 telefoane: Mix 2S si Zuk Z2. Intre ele am si read, sent, received si se trimit instant mesajele. Acum pacat ca nu mai pot trimite mesaje persoanelor fara RCS google, dar pot primi. Mi-ar trebui adresa de RCS de la Digi, dar ei nici nu cred ca au server de RCS.

#33
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Care-i smecheria cu mesajele RCS?

#34
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
Eu folosesc serverul google și merg foarte bine . Daca celălalt are RCS ( cam toți cei cu Samsung și Voda/ Orange ) îmi merge prin RCS ( și scrie enter chat ) daca respectivul nu are RCS îmi scrie enter text. Deci appul știe direct .

Eu am făcut asta pt că așa cum se știe pe Xiaomi și Volte SMS pleacă când vrea el. Acum văd că merge bine . Probabil știe appul cum să îl trimită habar nu am . Eu am rezolvat problema de fapt legata de Volte și SMS . Nu știu tu de ce nu primești . Eu primesc , merge sa trimit inclusiv poze ...

#35
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Digi nu are SMS prin IMS

#36
chanyi

chanyi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 16.12.2007
Pot confirma ca merge mesageria RCS pe Moto G7 Power. Singura problema e ca o sa trebuiasca sa o activezi si pe telefoanele altora mai mult ca sigur, din moment ce sunt pasii respectivi de urmat care o sa descurajeze 99% dintre utilizatori. Nici nu prea are sens sa activezi serviciul, din moment ce exista Telegram/Whatsapp etc., cu encryption. E mai mult o chestie de test si de curiozitate ca sa vezi cum merge.
[ https://i.imgur.com/K2OiVpD.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate