Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Si voi furati din magazine?

  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View PostJon97, on 18 martie 2019 - 23:29, said:

... sunt mai timid.

Haaai, hai lasă timiditatea :console: :roflmaofast:

#38
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

View PostJon97, on 18 martie 2019 - 22:34, said:

dar ei baga si ceva prin buzunare, plicuri de ness, ceva mic acolo.

Si nu sunt cleptomani,




Nu, deloc chiar. Mai ales daca se baga la niste amarate de nesuri de maxim 60 bani bucata. Posted Image

Daca ar sti ca dosar penal se face si pentru furtul unui plic de zahar, si pentru furtul unui camion probabil s-ar lasa de obicei.

#39
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 23.08.2012
s-a inchis tpu?

#40
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
mai dar, voi chiar nu "furati" din magazine?

#41
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
E ok, toata lumea fura din magazine.

Tot timpul tre'sa verific cand cumpar chestii daca nu e muscat/baut din produsul respectiv.

#42
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,879
  • Înscris: 14.08.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GOJ-mtPAIVA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5aftKC0Xpzs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,262
  • Înscris: 06.01.2007
Bai dar tu chiar semeni cu baiatul ala cu +12, sigur nu esti el?

#44
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostJon97, on 18 martie 2019 - 22:34, said:

Am rude mai îndepărtate, care merg rar la magazin, dar cand se duc fac cumparaturi mari, in jur de 900+ lei, pana aici poate suna normal, dar ei baga si ceva prin buzunare, plicuri de ness, ceva mic acolo.
Si nu sunt cleptomani, fac asta pt ca asa li se pare lor corect.

sunt pesedisti, nu?

View Postjimi91, on 18 martie 2019 - 22:54, said:

Doar biscuitii ii incerc...acum, na, daca asta e furt, asta e
pai na, ca din avutul obstesc
ca tot ce e al chiaburilor e la liber

#45
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Eu imi scanez si platesc singur cumparaturile, pe telefon in principiu. Mi se pare normal sa platesc pt ce beneficiez.

Desi pot sa ciordesc usor ceva nu am facut-o niciodata. Chiar zilele trecute nu mergea scanat un produs si desi am platit restul si puteam sa plec, m-am dus la receptie si am platit si aia.

Desi am auzit de (studenti mai saraci) oameni care mai "gresesc" cand scaneaza cateva produse. :lol:

#46
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016

View PostJon97, on 18 martie 2019 - 22:34, said:

Am rude mai îndepărtate, care merg rar la magazin, dar cand se duc fac cumparaturi mari, in jur de 900+ lei, pana aici poate suna normal, dar ei baga si ceva prin buzunare, plicuri de ness, ceva mic acolo.
Si nu sunt cleptomani, fac asta pt ca asa li se pare lor corect.
Se mai întâmplă sa.i prindă, dar o baga pe aia "v-am cumparat de 9 meleoane"

Cica se mai întâmplă sa.ti bage casierul mai multe produse pe bon, dar mai putine niciodata.
Poate e un fel de razbunare

Voi faceți asa?
Eu am vazut reactii ale vanzatoarelor, vizavi de clientii care cheltuie mult sau iau multe produse de acelasi fel, de maxima invidie, cu intrebarile aferente: ce faceti cu atatea ?, etc. Nu stiu daca fac intentionat sau nu mai sunt atente la scanat si adauga alte cantitati  pe bon.
Daca nu-ti dai seama pe loc, nu-ti da nimeni banii inapoi, daca nu au camere de luat vederi la fiecare casa. La Mega Image au si ti se returneaza banii, dar in termen de 24 ore a reclamatiei.
Pe Oana Zavoranu am auzit-o, ca bea suc, gusta zacusca, etc. fiindca le considera ca fiind cadou la 4 carucioare de cumparaturi. Ptr clientii speciali.
Acum nu stiu, daca i le plateste insotitorul, fara ca ea sa stie, sau cei de la supermarket se fac ca nu vad.

Edited by light1, 19 March 2019 - 01:02.


#47
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

View PostJon97, on 18 martie 2019 - 22:34, said:

(...)
Voi faceți asa?
Da, ma! Toti facem asa. Mai o boaba de strugure, mai o cireasa (cand le-o veni timpul). Da' de pofta, de test sa nu fie dreacu' acre, nu de cleptomani ca rubedeniile tale.
Cre' ca dai si mobila pe razatoare s-o scoti in buzunare din magazin, ha?

#48
hpavictor

hpavictor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 27.02.2008
Da' pe LCK când a furat texte pentru lucrarea de doctorat de pe clopoțelul.ro de ce nu au băgat-o la pușcărie ?
Nu e tot furt ?

Vă legați de rudele " justițiare " ale unui user de rând ...
Da , acei oameni ar putea fi justițiari , dacă supermarketu' vieții îți vinde mâncare cancerigenă la preț de speculă , de ce să nu încerce să echilibreze balanța comercială  :) ?

Nu îndemn pe nimeni să consume ness , dar , dimineața ,  o cafea bună e binevenită .


#49
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017
Ieri am furat un ou, pun la barza sa faca pui.

#50
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View PostOpelAstra2002, on 18 martie 2019 - 22:42, said:

Am vazut la stiri sefi de politie prinsi ca furau din magazine si tu te ei de un candidat Posted Image !!
Io am vazut om politic ce conduce o tzara, ce-a furat 30 meleoane euro, am vazut primari votati direct din puscarii, am vazut ministrul justitiei care face legislatie proinfractionalitate.......ce relevanta mai au o lama, o guma, un plic de nes,,,,,, , neamurile tale sunt eroi din benzile desenate.

View Posthpavictor, on 19 martie 2019 - 01:48, said:

Da' pe LCK când a furat texte pentru lucrarea de doctorat de pe clopoțelul.ro de ce nu au băgat-o la pușcărie ?
Nu e tot furt ?

Vă legați de rudele " justițiare " ale unui user de rând ...
Da , acei oameni ar putea fi justițiari , dacă supermarketu' vieții îți vinde mâncare cancerigenă la preț de speculă , de ce să nu încerce să echilibreze balanța comercială  Posted Image ?

Nu îndemn pe nimeni să consume ness , dar , dimineața ,  o cafea bună e binevenită .
Vezi ca ai uitat de Nana, casele lui Iohannis, copiii vanduti de Iohannis prin targuri.

#51
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostJon97, on 18 martie 2019 - 22:34, said:

Cica se mai întâmplă sa.ti bage casierul mai multe produse pe bon, dar mai putine niciodata.


Sunt curios, sta casierul cu produse in plus in buzunar si le scaneaa pe ascuns? Ca altfel nu vad cum ar scana mai multe produse.

#52
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Nu știu cum , dar am luat 2 pungi de spaghete și pe hârtie aveam 3.
M-am uitat asa, din greșeală la ieșirea din supermarket.
De obicei nu fac asta.
M-am întors la casa, cu coșul și parcă nu vroia sa recunoască, de parcă am ascuns eu unul.


#53
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

View PostLex404, on 19 martie 2019 - 06:08, said:


Sunt curios, sta casierul cu produse in plus in buzunar si le scaneaa pe ascuns? Ca altfel nu vad cum ar scana mai multe produse.

Daca iei mai multe produse de acelasi fel tasteaza manual cantitatea si scaneaza codul de bare de pe unul singur. E posibil sa greseasca acolo.

#54
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

View Postericmario, on 18 martie 2019 - 22:43, said:

Am și eu niște rude mai îndepărtate care de fiecare dată când intră în DM, ies cu o carcasă de porc furată.
Experți!

ps. O dată au furat vreo 10 kg de pastramă de oaie dintr-o farmacie naturistă. Șah mat!!!
Eu is dadeam in gat la politie...neamuri sau nu. Si la fel pe neamurile lui OP.

Edited by 77777-7, 19 March 2019 - 07:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate