Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Deplasare in Bordeaux

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Tocmai am aflat ca in luna mai, in perioada 13-17.05, trebuie sa fiu la Bordeaux, o deplasare in interes de serviciu. Desi stiam ca Blue Air are zboruri directe, am constatat ca nu sunt disponibile in luna mai, ci doar din iunie. De asemenea, oricat am cautat, nu am gasit zboruri directe spre localitati din Franta aflate relativ aproape, singura varianta parand a fi Parisul, de unde sa iau apoi trenul.

Cineva care a mers mai des in directia asta, imi poate spune care ar fi varianta cea mai buna de transport? M-ar interesa fie variante cu avionul (evident, cu escala), fie avion+tren. As vrea sa nu petrec foarte multe ore intre zboruri, sa nu schimb aeroportul in Paris, sa ajung la o ora decenta in Bordeaux (adica nu dupa miezul noptii) si la fel pentru returul in Bucuresti.

Daca e de combinat avionul cu trenul, care ar fi o varianta buna? As putea ramane o zi in orasul in care aterizez, profit sa mai vizitez cate ceva, si apoi sa plec spre Bordeaux.

Datele sunt flexibile, adica nu e musai sa fie 12 si 18.05, as putea pleca in per. 10-12, cu revenire 18-20.

Ca si pret, ideal ar fi sa ma incadrez in 400 euro, dus-intors.

Apreciez orice sugestii. Multumesc.

Imi poate confirmat cineva daca site-ul https://www.sncf.com/fr este cel oficial al Cailor ferate franceze?

Si, nu in ultimul rand, idei de vizitat cate ceva in jurul orasului? Poate am timp de o calatorie de o zi, in functie de transport :)

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Vola.ro, eSký. ro, cotrobaie pe aici. "bilete ieftine de avion"

Edited by myshyk, 18 March 2019 - 21:23.


#3
Menela0s

Menela0s

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 193
  • Înscris: 18.03.2019
Pai daca e in interes de serviciu, ce-ti bati capul? Nu se ocupa angajatorul de transport si cazare?

#4
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
da, ala e site-ul sncf
pai cred ca escala in bergamo. din bergamo ai ryanair.
saint emilion.

#5
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,016
  • Înscris: 01.05.2004
Skyscanner.net

Îți alegi tu ora la care vrei sa ajungi.

#6
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 20.05.2013
Depinde unde aterizezi. Ai de ales intre Zbor Romania - CDG /Orly/Beauvais sau Lyon . Din Orly si Lyon ai zbor la Bordeaux. Din CDG sau Beauvais trebuie sa te deplasezi in Paris pt a lua trenul, lau la Orly pt Avion.

Timpul Avion -tren e la fel, datoritam timpuliu de imbarcare/Debarcare + transportul de la Aeroportul Bordeaux in centru.

De vizitat: ai de ales intre podgorii si litoral ( Arcachon, Duna lui Pylat etc) . Ai ce vedea, timp sa ai.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cu Ryanair ai la 99 euro dus intors ( 10 mai-18 mai). Cu siguranta mai sunt si alte variante.

Attached File  bilete.png   24.97K   20 downloads

Edited by pasilla, 18 March 2019 - 21:55.


#8
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
Site oficial SNCF

#9
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004

View Postpasilla, on 18 martie 2019 - 21:52, said:

Cu Ryanair ai la 99 euro dus intors ( 10 mai-18 mai). Cu siguranta mai sunt si alte variante.

Attachment bilete.png
:lol:   cum ma sa dai ex cu 13 ore si ceva, pana la bordeaux?

si e peste noapte, adica ajungi la escala pe la miezul noptii, si o arzi aiurea prin aeroport pana a doua zi dimineata. numai ryan air poate oferi combinatii de-astea    :lol:     7 ani la rand cea mai proasta companie aeriana, si nu pierde deloc din avans.

Edited by born2lose, 18 March 2019 - 23:43.


#10
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Multumesc pentru sugestii, inclusiv pentru vizitele propuse. Pe astea le gasisem si eu la o prima cautare, dar e bine sa confirme cineva ca ar fi o alegere buna.

#11
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Kiwi.com e cel mai bun in situatii de-astea, e mult mai flexibil.

Ai Ryanair 10-18 mai cu escala de vreo 3h la Bruxelles. E cu 2 zile inainte, insa asa mai ai timp si de vizitat orasul.

Sau de duminica 12 pana sambata 16 cu escala la Londra.

Attached Files

  • Attached File  abc.PNG   54.56K   5 downloads
  • Attached File  bca.PNG   36.6K   6 downloads


#12
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
wizz sau ryan pana la bergamo pe 10 mai - 20/30 euro + ryan bergamo bordeaux pe 11 mai - 10 euro. total+30/40 euro fara bagaje. cheltuieli suplimentare -  o noapte cazare bergamo, 5 euro card de transport de 24 h.
ryan bordeaux - bergamo 18 mai- 10 euro,  bergamo bucuresti 19 sau 20 mai-  9/15 euro. total  19/25 euro.
asadar, un total de 50/65 euro, fara bagaj!
poti combina cu bari, bologna roma,etc.

#13
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Multumesc, giuliani, kiwi chiar nu foloseam, o sa-l incerc. Deci am invatat ceva :) Multumesc, dariuscha, pentru variante.

#14
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
TGV ul face 3 ore si jumatate de la CDG la Bordeaux. Costa cam 100 de euro one way.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate