Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Protestul elevilor #FoaiaGoala

  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu ma bazez pe ceva.Pe trecut.Niste studenti tare idioti au mai iesit in drum.Erau elementele negative.

Edited by ionutz_joe2009, 18 March 2019 - 18:48.


#20
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu unu refuz sa cred ca un elev prost poate da coala alba la testare.

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

View Postdjl, on 18 martie 2019 - 18:26, said:

Unii sunt leneşi, dar cu toate astea trebuie să recunoaştem că sistemul de învăţământ din România e depăşit.
BăiatulFanatic are dreptate cu "toţi aţi fost elevi silitori, genii".

View Postmyshyk, on 18 martie 2019 - 18:41, said:

Nu vreau sa fiu rau tocmai cu tine, dar sa stii aia au terminat totusi niste scoli, chiar daca nu primii pe lista. Iar faptul ca tii partea unor dobitoci, nu  prea iti face cinste.Pentru ca aici despre asta e vorba, ca niste dobitoci care n-au chef de invatat, sau nu-i duce capul, vor sa profite de credulitatea altora. Si au impresia ca au gasit si motivatia.

Eu nu sunt contra culturii, contra educaţiei, ci contra modului în care sunt făcute.
Ar trebui să fie mai interactiv, mai atrăgător sistemul de predare
Ce, eu nu am urât şcoala? Nu au urât să ştiu unele chestii, dar nu mi-a plăcut sistemul. Iar elevii din ziua de azi au mai multe tentaţii la dispoziţie, aşa că trebuie să-i tentezi un pic mai mult   :)

View Postglobaleuro, on 18 martie 2019 - 18:43, said:

Ok, sa zicem ca istoria e buna, dar cum se face ca tu care ai doua mastere  in istorie  si 80 000 de posturi pe forum despre vechituri nu ti-ai gasit de lucru in tara asta?
Dupa cum vezi, la muzee nu se mai fac angajari, ci se da afara.
La institutiile de diplomatie si in armata nu intra oricine.
In jurnalism se moare de foame.  

Eu nu-mi amintesc ca la ultimul interviu sa-mi fi cerut sa stiu bataliile lui Stefan cel Mare, nici despre regulamentul organic....poate la birouri notariale sa stii eventual constitutia, dar aia actuala!  


Cat despre geografie, s-a inventat Google Maps.
E deja o materie inutila!

Dar cultura generală te poate ajuta să porţi o conversaţie iar unor clienţi le place asta   :)
Totuşi mie îmi place să mă orientez în spaţiu şi prin propriile forţe  :)

#22
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostAnihilatorul, on 18 martie 2019 - 18:50, said:

Va pot insiruii nume intregi de elevi , fosti colegi care au ramas corigenti/note de 3 si 4 pe linie si acum sunt afaceristi, se descurca au vile/masini.
Sa fii infractor si sa te descurci facand infractiuni nu iti trebuie scoala. Vezi clanurile Becali, Borcea, Turcu, Hagi, etc...

#23
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBaiatuFanatic, on 18 martie 2019 - 18:34, said:

Nu am auzit de tine, esti lafel ca toti ceilalti elevi silitori pe salariu de 20-30 de milioane
Tyson nu a fost elev silitor, il stie tot mapamondul sta bine si la capitolul avere!

Nu-i atâta "salariul". Posted Image

Mulţi nu au fost elevi silitori şi au bani. Munca e de trei feluri: 1) de subzistenţă; 2) de fală; 3) de creaţie. Am scris despre asta aici.

Edited by lupini, 18 March 2019 - 18:56.


#24
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Hai sa ne calmam ca nu ai nevoie de scoala, nici de examene, nici de nimic, ca sa-ti faci vacante prin Dubai. Tot ceea ce trebuie sa ai este: smecherie si scoala vietii. Si sa pui sclavii la treaba sa-ti munceasca pe 1000 de lei salariu. V-am zis-o !!!!! Si cu foaia goala, si fara foaia goala, semintele aceleasi gust are. Si cu bac si fara bac, vacanta prin Dubai e aceeasi. Trebuie doar sa ai Money, Money, Money. Iar pentru asta, nu ai nevoie de nicio scoala si de nicio aberatie inutila care o inveti la scoala, este doar timp pierdut care nu te ajuta cu nimic in viata.

Edited by hwplanet, 18 March 2019 - 18:59.


#25
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cred ca "bosorogii" cu mai mult de 10 postari ar trebui sa se retraga de aici, sa-i lase pe astia tineri cu 2-3 postari si inscrisi in ultimele 10 minute sa se desfasoare. Ca iar o dam pe "lupta intre generatii"!Posted Image Posted Image

#26
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Ba stii ce imi place? ca aia care dau foaia goala sunt mai destepti decat toti. Nu vor sa fie indobitociti cu mizerii. Practic v-a dat umilinta totala, si-a batut joc de sistem in cel mai frumos mod cu putinta. Pentru asta ii apreciez! Asta inseamna sa fi smecher adevarat, sa-ti bagi joc de sistemul actual, pana sa isi bata el joc de tine. Iar cine nu e de acord cu mine... sa nu fie, ca nu-mi pasa... =)

#27
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postmyshyk, on 18 martie 2019 - 18:59, said:

Cred ca "bosorogii" cu mai mult de 10 postari ar trebui sa se retraga de aici, sa-i lase pe astia tineri cu 2-3 postari si inscrisi in ultimele 10 minute sa se desfasoare. Ca iar o dam pe "lupta intre generatii"!Posted Image Posted Image
Astea sunt clonele ăștia de a deschis topicul
Are mai multe clone făcute și postează de.pe ele

#28
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Psihologii sunt o idiotenie inventata de stat sa justifice sifonari de bani aiurea catre membri de partid... si pe langa asta au mai obligat si populatia sa contribuie la ei si cand vor sa treaca strada.

#29
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View Postglobaleuro, on 18 martie 2019 - 18:58, said:

Din cauza lor, 1 milion de tineri  absolventi  figureaza ca someri.
Si cei mai multi ajung la munca de jos.
Dupa ce au tocit in liceu literatura romaneasca si au facut ceva facultate inutila de socio-uman.


Fiecare face ce facultate vrea. Fiecare e responsabil de drumul pe care merge în viaţă. Eu sunt responsabil de drumul meu şi al celor dragi mie, alţii...de drumul lor.

Nu toţi care absolvă o facultate, fie ea şi de litere, are garantat succesul în viaţă. Pentru succes e nevoie de inteligenţă în primul rând, înţelepciune, şi noroc. Iar definiţia norocului care îmi place mie cel mai mult e...intersecţia dintre faptele noastre şi faptele din lumea înconjurătoare nouă.

#30
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View PostBaiatuFanatic, on 18 martie 2019 - 18:24, said:

Sunt sigur ca toti cei care comentati sunteti  fosti elevi silitori, genii! Si aveti salarii de 3000 de euro fiindca ati fost elevi silitori ! Si vacante in Hawai, Dubai.

Ai nimerit-o la fix, fără glumă. Și n-am făcut niciun protest.
În climatul social de astăzi, în care e cool să fii protestatar de weekend, unii uită ce-i mai important - să-ți vezi de treaba ta.

#31
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Ai spus si tu o chestie desteapta!
Eventual sa fii o prostituata cu 8 clase terminate.

Nu conteaza clasele. Si prostituatele merita sa fie apreciate, ca oricare alta femeie. Fiindca nu are cum sa isi castige traiul altfel, fiindca sistemul este de cacat, din cauza asta. Ai ceva impotriva? Ne prefacem ca totul este ok, dar nu-i ok nimic. Sistemul isi spune cuvantul de fiecare data, si doar cativa vor reusi sa scape si sa evadeze. Dar in niciun caz sclavii care inca mai cred ca daca inveti aberatiile de la scoala, vei avea suficienti bani ca sa traiesti asa cum ti-ai dori. Scoala nu face decat sa te pregateasca pentru acest moment inevitabil, sclavia. Nimeni nu te poate invata cum sa faci bani, cei mai multi bani se fac pe seama prostilor. Iar prosti si sclavi sunt destui.

Edited by hwplanet, 18 March 2019 - 19:09.


#32
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Sa o dea alaba. Si sa continuie si la vac la fel.
In definitivmai trebuie si niste slugi sa faca pantofii ....

Si oricum pe piata muncii se cer badigarzi nu ... intelectuali! Ptr badigarzi   trebe muschi si ceafa groasa ..

Su ttr astia o dedicatie :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZxTVru79k9Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si va fi bine in tara camd Moni va fi fecioara ...

#33
Anihilatorul

Anihilatorul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.03.2019

View PostpexCom, on 18 martie 2019 - 19:07, said:

Ai nimerit-o la fix, fără glumă. Și n-am făcut niciun protest.
În climatul social de astăzi, în care e cool să fii protestatar de weekend, unii uită ce-i mai important - să-ți vezi de treaba ta.
Glumesti? Esti pe principiul rabda chiar daca totul este distrus, cum poti sa spui asa ceva in sistemul in care te afli ? Ai invatat de la cei mai buni este?

Edited by Anihilatorul, 18 March 2019 - 19:08.


#34
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Sa o dea alaba. Si sa continuie si la vac la fel.
In definitivmai trebuie si niste slugi sa faca pantofii ....

Si oricum pe piata muncii se cer badigarzi nu ... intelectuali! Ptr badigarzi   trebe muschi si ceafa groasa ..

Su ttr astia o dedicatie :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZxTVru79k9Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si va fi bine in tara camd Moni va fi fecioara ...

#35
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAnihilatorul, on 18 martie 2019 - 18:58, said:

Tocmai, scoala/bacul/facultatea nu iti garanteaza bani, repet bani ( Peste 20-30de milioane)

Evident că nu, dar ne asfaltează anumite drumuri pline de gropi. Asta e valabil pentru oamenii cu un anumit nivel de inteligenţă, că doar ştim bine vorba aia populară ce spune că "mintea nu se poate turna în cap cu pâlnia". :)

#36
Anihilatorul

Anihilatorul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.03.2019

View PostGhita_Bizonu, on 18 martie 2019 - 19:08, said:

Sa o dea alaba. Si sa continuie si la vac la fel.
In definitivmai trebuie si niste slugi sa faca pantofii ....

Si oricum pe piata muncii se cer badigarzi nu ... intelectuali! Ptr badigarzi   trebe muschi si ceafa groasa ..

Su ttr astia o dedicatie :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZxTVru79k9Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si va fi bine in tara camd Moni va fi fecioara ...
Ce lucrezi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate