Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Protestul elevilor #FoaiaGoala

  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
BaiatuFanatic

BaiatuFanatic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.03.2019
https://www.g4media....-apostoaia.html


Din ce am citit, elevi din peste 30 de unitati de invatamant vor da foaia alba la simularea de bac , ca un semn de protest impotriva materiei inutile.
Eu unul il consider un lucru bun, nu se poate continua pe acelasi sistem ruginit si inutil.
Pareri?

Edited by BaiatuFanatic, 18 March 2019 - 18:22.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Daca invatau nu le mai ardea de proteste...

#3
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Eu propun sa ramana corigenti cei care nu abordeaza subiectele... tot asa, in forma de protest.
Daca au chef de politica in loc de scoala, sa se duca la partid si sa se lase de scoala.

#4
BaiatuFanatic

BaiatuFanatic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.03.2019
Sunt sigur ca toti cei care comentati sunteti  fosti elevi silitori, genii! Si aveti salarii de 3000 de euro fiindca ati fost elevi silitori ! Si vacante in Hawai, Dubai.

Edited by BaiatuFanatic, 18 March 2019 - 18:24.


#5
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Daca aveau chef de protest adevarat, invatau si luau toti 10... dar ei in realitate stiu ca sunt prosti facuti gramada si oricum dadeau foaia goala ca sunt prea prosti sa scrie ceva... asa ca se ascund sub "protest" sa zica ca n-au dat foaia goala de prosti ce sunt ci pentru ca protesteaza.
Astia o sa ajunga niste slugi ministri si sefi de institutii peste ceva ani ce vor ajuta clanurile interlope sa fure banii publici cu sacul.

#6
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,224
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBaiatuFanatic, on 18 martie 2019 - 18:20, said:

Din ce am citit, elevi din peste 30 de unitati de invatamant vor da foaia alba la simularea de bac , ca un semn de protest impotriva materiei inutile.

Pentru foaia goală se ia nota 1, ştiu eu. Aşa era pe vremea mea.

Sunt "tari" elevii ăia. Dacă vor persevera, şi vor da foaia goală şi la BAC, atunci vor fi şi mai tari ! Posted Image

Aceştia sunt cei care vor protesta că..."mor de foame" din cauză că statul nu le asigură loc de muncă în cele mai mari institute de cercetare. Posted Image

Edited by lupini, 18 March 2019 - 18:29.


#7
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004

View Postandreic, on 18 martie 2019 - 18:23, said:

Daca invatau nu le mai ardea de proteste...

Unii sunt leneşi, dar cu toate astea trebuie să recunoaştem că sistemul de învăţământ din România e depăşit.
BăiatulFanatic are dreptate cu "toţi aţi fost elevi silitori, genii".

Edited by djl, 18 March 2019 - 18:27.


#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBaiatuFanatic, on 18 martie 2019 - 18:20, said:

https://www.g4media....-apostoaia.html


Din ce am citit, elevi din peste 30 de unitati de invatamant vor da foaia alba la simularea de bac , ca un semn de protest impotriva materiei inutile.
Eu unul il consider un lucru bun, nu se poate continua pe acelasi sistem ruginit si inutil.
Pareri?


Da, vor da foaia alba pentru ca "protestul" ii va salva de tampeniile pe care le-ar scrie daca foaia n-ar fi alba

#9
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Sa se faca ceva. Macar e o voce auzita.

#10
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Sa protesteze , sa dea foaia goala . Profesorii isi fac datoria , asa ca vor fi punctati la " foaie goala " .
Nu exista notiunea de iertare , intelegere ... dar exista posibilitatea sa stai mai multi ani intr-o clasa ( an )

#11
BaiatuFanatic

BaiatuFanatic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.03.2019

View Postlupini, on 18 martie 2019 - 18:30, said:

Eu nu dau foaia goală. Nu mă plâng. Mi-am construit drumul. Posted Image
Nu am auzit de tine, esti lafel ca toti ceilalti elevi silitori pe salariu de 20-30 de milioane
Tyson nu a fost elev silitor, il stie tot mapamondul sta bine si la capitolul avere!

Edited by BaiatuFanatic, 18 March 2019 - 18:35.


#12
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View Postandreic, on 18 martie 2019 - 18:23, said:

Daca invatau nu le mai ardea de proteste...

Din contra.E cam invers.

#13
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,486
  • Înscris: 13.06.2004

View Postglobaleuro, on 18 martie 2019 - 18:34, said:

Literatura romana , istoria, geografia, mamematica  predate in scoli  sunt niste cacaturi ambulante  cu programe si manuale depasite.
Ma mir ca elevii  inca se mai complica sa invete in loc sa boicoteze examinarile.

Ar trebui la BAC sa se dea probe doar pe ce se cere pe piata muncii- networking, marketing, publicitate,   vanzari, limbaje de programare,  design, fiecaruia ce-i place sa lucreze!
O prostie mare a facut  Abramburica de  a desfiintat liceele de arte si meserii.

Mă întreb totuşi cu ce sunt depăşite matematica şi geografia. Istorie e bună, dar trebuie să tragi nişte concluzii din ea. La real nu se mai face istorie în clasa a XII-a.

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postdjl, on 18 martie 2019 - 18:26, said:

Unii sunt leneşi, dar cu toate astea trebuie să recunoaştem că sistemul de învăţământ din România e depăşit.
BăiatulFanatic are dreptate cu "toţi aţi fost elevi silitori, genii".
Nu vreau sa fiu rau tocmai cu tine, dar sa stii aia au terminat totusi niste scoli, chiar daca nu primii pe lista. Iar faptul ca tii partea unor dobitoci, nu  prea iti face cinste.Pentru ca aici despre asta e vorba, ca niste dobitoci care n-au chef de invatat, sau nu-i duce capul, vor sa profite de credulitatea altora. Si au impresia ca au gasit si motivatia.

#15
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Bravo lor, intr-o mare de prostalai conformisti si retardati care nici nu inteleg de ce "invata" ce "invata"(oricum uita aproape totul in scurt timp), in sfarsit s-a trezit o generatie sa protesteze! Trebuia sa se intample de mult timp!

#16
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Nu sunt de acord ca elevii protestatari sa repete anul.

E pedeapsa prea mica. Nu.

Trebuie sa fie trimisi la munca in folosul comunitatii ca sa acopere costurile repetitiei anului. Si sa repete anul din propriile buzunare. Sa simta responsabilitatea civica pe care cica o au pe propria lor piele.

Edited by OriginalCopy, 18 March 2019 - 18:44.


#17
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Si cum se face ca tu, dupa 2 postari stii cate are djl?

View Postglobaleuro, on 18 martie 2019 - 18:43, said:

Ok, sa zicem ca istoria e buna, dar cum se face ca tu care ai doua mastere  in istorie  si 80 000 de posturi pe forum despre vechituri nu ti-ai gasit de lucru in tara asta?
Dupa cum vezi, la muzee nu se mai fac angajari, ci se da afara.
La institutiile de diplomatie si in armata nu intra oricine.
In jurnalism se moare de foame.  

Eu nu-mi amintesc ca la ultimul interviu sa-mi fi cerut sa stiu bataliile lui Stefan cel Mare, nici despre regulamentul organic....poate la birouri notariale sa stii eventual constitutia, dar aia actuala!  


Cat despre geografie, s-a inventat Google Maps.
E deja o materie inutila!

Edited by myshyk, 18 March 2019 - 18:45.


#18
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Sa vezi la vara prostii ce nu iau bacalaureatul o sa zica: Boss eu luam 10 la BAC fara stres, dar am protestat si d-aia n-am luat BAC-ul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate