Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Sunteti frustrati din cauza inaltimii?

  • Please log in to reply
99 replies to this topic

Poll: Sunteti frustrati din cauza inaltimii? (66 member(s) have cast votes)

Sunteti frustrati din cauza inaltimii?

  1. Ma consider scund, dar nu sunt frustrat, e ok. (15 votes [22.73%])

    Percentage of vote: 22.73%

  2. Ma consider scund, insa sunt frustrat, mi-as fi dorit sa fiu mai inalt. (4 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  3. Ma consider inalt, dar nu sunt frustrat. (34 votes [51.52%])

    Percentage of vote: 51.52%

  4. Ma consider inalt, dar mi-as fi dorit sa fiu mai inalt. (13 votes [19.70%])

    Percentage of vote: 19.70%

Vote Guests cannot vote

#91
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
https://img-9gag-fun...LOX_700bwp.webp

#92
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
http://img-9gag-fun....VLOX_700bwp.jpg

#93
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007
Se uitau la fund, nu avea treaba cu inaltimea.

#94
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005
Am 1,83 înălțime și în colectiv sunt cel mai înalt. Asta până îmi vin colegii din delegație... Un coleg are 1,94 și când vorbesc cu el mă doare gâtul de stat cu capul în sus. Mai este un băiat de la service care are 2,05 m înălțime și este căsătorit cu blondină de 1,55, practic se apleacă ca să o sărute. Le merge bine, nu au probleme din câte am observat.
Cred că complexele apar la fetele foarte înalte și băieții scunzi. Din toate colegele am una cu înălțimea de 1,8 care culmea, este măritată cu unul de 1,7. Din cauza asta suferă că nu poate niciodată să poarte tocuri la o petrecere. Am observat că fetele în general își calculează înălțimea tocului viitoarelor articole de încălțăminte astfel încât să nu își depășească soții în înălțime. Se pare că asta este o problemă în unele cupluri.
Eu am noroc că nevastă-mea este cu 10 cm sub mine, așa că nu are nicio problemă.

#95
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007
Cel mai frustrat sunt cand dau cu capu'! Atunci compun niste injuraturi, de nu ma recunosc, as putea fi  profesor pe stadion , (de injuraturi).
Odata la servici,  i-am zis cateva la o colega , care proiectase " sistemul de climatizare" din parcare si cand i-am tras  un cap la cornierul pe care statea unitatea , am vazut rosu. Defapt nu mai vedeam de sangele care imi curgea in ochi. "Decat" 3 copci, dupa radiografie..  
Se gandeau aia, daca ma baga sau nu la accident de munca.

Persoanele inalte incap incomod in masinile de fițe, d'alea sport.

#96
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Stiti vorba aia ca cei mici de statura isi iau masina mare ca sa compenseze alte lipsuri? E adevarata. Aveam un patron, mare mahar, ce facea afaceri cu statul, dar mic de statura. Avea un Porsche Cayenne. De fiecare data cand voia sa inchida usa portbagajului, se ridica pe varfuri.
Spoiler


#97
Jon97

Jon97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 12.11.2018
Eu ce-ar trebui sa iau ca sa compensez lipsa lungimii?

#98
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Ar trebui sa deschizi subiecte pe Softpedia cu fiecare problema care te intereseaza.

#99
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

View PostJon97, on 13 aprilie 2019 - 22:08, said:

Eu ce-ar trebui sa iau ca sa compensez lipsa lungimii?
La ce te referi?

#100
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,223
  • Înscris: 13.06.2004

View Postcraciuncostel, on 13 aprilie 2019 - 17:23, said:

Am 1,83 înălțime și în colectiv sunt cel mai înalt. Asta până îmi vin colegii din delegație... Un coleg are 1,94 și când vorbesc cu el mă doare gâtul de stat cu capul în sus. Mai este un băiat de la service care are 2,05 m înălțime și este căsătorit cu blondină de 1,55, practic se apleacă ca să o sărute. Le merge bine, nu au probleme din câte am observat.
Cred că complexele apar la fetele foarte înalte și băieții scunzi. Din toate colegele am una cu înălțimea de 1,8 care culmea, este măritată cu unul de 1,7. Din cauza asta suferă că nu poate niciodată să poarte tocuri la o petrecere. Am observat că fetele în general își calculează înălțimea tocului viitoarelor articole de încălțăminte astfel încât să nu își depășească soții în înălțime. Se pare că asta este o problemă în unele cupluri.
Eu am noroc că nevastă-mea este cu 10 cm sub mine, așa că nu are nicio problemă.

Ce norocos ăla de 1,70.
Şi eu tot 1,70 am şi tare mi-ar plăcea una de 1,80     Posted Image     Şi nu m-ar supăra dacă şi-ar pune tocuri      Posted Image     Fete şi femei înalte... auuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Edited by djl, 02 May 2019 - 13:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate