Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Voi beti dupa altii?

  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
Jon97

Jon97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 12.11.2018
Daca aveti o sticla cu apa la voi si un prieten sau cineva cunoscut va cere apa, ii dati sa bea, dar voi mai beti dupa din acea sticla?

Eu am acest obicei, sa nu beau dupa nimeni, chiar din clasa  a 1-a, cand ne-a învățat invatatoarea la a școală.

Eu nu mai cunosc pe nimeni cu acest obicei.

Edited by Jon97, 16 March 2019 - 17:11.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Educatoarea este putin la gradinita nu la scoalaPosted Image

Ia sa lucrezi matale in Africa la vreo 45 de grade, sa crapi de sete iar apa ... mai putin
O sa bei apa si din troaca porcului

#3
hvz

hvz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 10.02.2014
NICIODATA!
Adevarul e ca nici nu prea ne vine sa mai scriem dupa tine, tu oricum esti un ciudat de dinaintea clasei I...

#4
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Bun subiectul ala, asa beam dupa toata lumea pana un prieten vine asa flegmatic, ia un pahar, bea, sta cuminte si incepe sa ne povesteasca cum are candidoza bucala, scoate limba si nasol.
De atunci prietene nu mai beau dupa alte persoane.

#5
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Igienic nu e indicat, dar...
Dintre cele 3 ipostaze de mai jos, care zici că e perfect igienica?
- limba-n amigdalele iubitei,
- botu' pe savarina iubitei,
- bei apă din sticla din care a băut iubita.
Ar trebui să nu practici niciuna, dar eu sunt sigur că nu-i așa. Posted Image Evident, dacă e "vecinul" în locul "iubitei", treaba se schimbă dramatic.

Edited by ursamajor, 16 March 2019 - 17:15.


#6
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Doar cand n-am incotro si nu-mi face nicio placere. Si acasa fiecare membru al familiei are cana/paharul lui.

#7
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009
Apa da, ii dau toata sticla, din sticla de țuica insa, nu dau nimanui sa bea, o fi țuica alcool si alcoolul stim ca dezinfecteaza, da' cu virusii astia din ziua de azi nu poti risca.

#8
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Vorbesti din locul in care apa curge pe toate santurile. Daca crezi ca ai un castig in igena , ma cam indoiesc , cind erai mic bagai  in gura tot ce apucai in mana chiar si fecale .
Ne place sa ne dam isteti , nu cumva sa ne contaminam din botul unuia caruia ii e sete , dar majoritatea au animale de companie si schimba la limbi cu ele grupa mare.

Eu stiu ca un sistem imunitar pe faza trebuie sa cunoasca absolut toate tipurile de germeni  la care e expusa omenirea

Edited by ciine, 16 March 2019 - 17:20.


#9
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View PostArgent, on 16 martie 2019 - 17:12, said:

Bun subiectul ala, asa beam dupa toata lumea pana un prieten vine asa flegmatic, ia un pahar, bea, sta cuminte si incepe sa ne povesteasca cum are candidoza bucala, scoate limba si nasol.
De atunci prietene nu mai beau dupa alte persoane.
Credeam ca o sa ne spui , cum vine prietenul si va povesteste ce face el cu gura.....:)))


#10
melcmiop

melcmiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 29.08.2006

View Postursamajor, on 16 martie 2019 - 17:12, said:

Igienic nu e indicat, dar...
Dintre cele 3 ipostaze de mai jos, care zici că e perfect igienica?
- limba-n amigdalele iubitei,
- botu' pe savarina iubitei,
- bei apă din sticla din care a băut iubita.
Ar trebui să nu practici niciuna, dar eu sunt sigur că nu-i așa. Posted Image Evident, dacă e "vecinul" în locul "iubitei", treaba se schimbă dramatic.
DOAR CU IUBITA merge la mine. Nu beau dupa nimeni daca nu e stare de razboi.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostJon97, on 16 martie 2019 - 17:05, said:

Daca aveti o sticla cu apa la voi si un prieten sau cineva cunoscut va cere apa, ii dati sa bea, dar voi mai beti dupa din acea sticla?

Eu am acest obicei, sa nu beau dupa nimeni, chiar din clasa  a 1-a, cand ne-a învățat invatatoarea la a școală.

Eu nu mai cunosc pe nimeni cu acest obicei.

Pai, sunt doua chestii.. in primul rand nu stii ce a facut persoana respectiva cu gura seara trecuta (se spune ca rolul mustatii la barbat este sa se obisnuiasca limba cu parul...) apoi e un semn de saracie sa sorbi din sticle vecine... lumea ar putea intelege ca n-ai 8 lei de-o bere..

#12
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postrosix, on 16 martie 2019 - 17:20, said:

Pai, sunt doua chestii.. in primul rand nu stii ce a facut persoana respectiva cu gura seara trecuta (se spune ca rolul mustatii la barbat este sa se obisnuiasca limba cu parul...) apoi e un semn de saracie sa sorbi din sticle vecine... lumea ar putea intelege ca n-ai 8 lei de-o bere..
Daca recoltezi probe din gura si din fund  s-ar putea sa nu vezi mari diferente, din aceasta cauza secretia gastrica e puternic acida
Principalele contaminari cu risc sunt mononucleoza , HPV, herpes simplex 1 si 2, hepatita A si B , eventual sifilis .
O parte din ele au vaccin , pt cei inteligenti (hpv, hepatita a si b) sifilisul se trateaza , mononucleoza  o are toata lumea  , herpesul e mai problematic , uneori chiar nasol

Edited by ciine, 16 March 2019 - 17:33.


#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Cata lume sensibila dom'le ...
Am crescut pe strazi cu cheia de gat
Daca cine stie cum aveam 2 lei, fugeam la aprozar sa iau o sticla de CICO pe care o imparteam cu alti 3-4 prieteni

N-am murit Posted Image

Botu' la savarina l-am descoperit un pic mai tarziu
Nici de la asta n-am crapat Posted Image

#14
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Când bei bere la halbă nu bei după altul,sau când mergi să te împărtășești la biserică cum este?

#15
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
S-a inventat paiul, si daca bei din aceiasi sticla sau pahar cu iubita, folosesti un pai si se elimina riscul de transmis germeni.
[ https://image1.masterfile.com/getImage/NjQxLTAzNzYxMTM4ZW4uMDAwMDAwMDA=ALpMws/641-03761138en_Masterfile.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Acum hai ca cu gagica ta tot te pupi, va luati limbile in gura, acuma sa nu imi zici ca o pupi dar nu bei apa dupa sotie sau gagica.

#17
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
LOL
Pe asta cu biserica am uitat-o

Cum faceti ? Veniti cu lingurita de acasa ? Posted Image

#18
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
hahaha!
Stiu nu e igienic .. nu e recomadabil ... insa ..insa erau si grupuri de cafea .. Adica cafelele la mijloc si beai din cana care iti era la indemana..  3 cani la 5 .. Sau 3 si o cana (in cazul asta fiecare facea o cafea - unu la 7, altu la 11 si altul la 13 )
Intr-un caz extrem .. 11 s-au dus laspitallaanalize (unu din grup fusese mdiagnosticat cu hepatita) ...

Dar ca sa fii primit dintai declarai cate cruci  ai (3! ca si voi [aluzie la Wasserman]) si trebuia ca oamenii sa te cunoasca ...Bine-ntels ca daca erai racit te autoexcludeai .... Era vorba de oameni care traiau sa zic asa asemanator si preuspus de bun simt. Adica riscurole erau reduse (existau .. insa sansele de a fi primul infestat cu boalaX erau egale.. si minime). Cum am zis daca erai racit .. nu. Daca toti erau raciti "hai sa facem schi9mb de virusi!" si ala sanatos era alungat "da ce ba vrei sa iti dau virusii mei pe gratis?!").
A da.. in grupoeledecafea erau si femei .. ca o curizitate  nu tin minte grupuri de femei insa grouri strict mascluline da. Dar erau si grupe mixte ...

A! Cu voi nu as bea din aceiasi stical nici tarie de 40 grade .. Nu va cunosc .... adica nu stiu cxe riscuri imi asum

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate