Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Ati auzit de Hyundai Elantra GT ?

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#1
s_scat

s_scat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.02.2016
Salut.
Ati auzi de modelul asta de la Hyundai ?
Daca exista pasionati de asemenea masina, astept sa vorbim. Eu detin modelul din 2016 si este o masina exceptionala...

Este identica cu i30, doar ca are motor de 2 litri, GDI si 173 cai putere. Nu o gasesti decat in America de Nord sau Asia.
Are cel mai bun motor aspirat de la Hyundai, cu o cutie manuala in 6 trepte.
Este o masina sportiva daca o tii peste 4000 de turatii si te impresioneaza puterea datorita sistemul DCVVT...dar altfel sub 3000 de turatii este o masina economica si calma.
Motorul este extrem de silentios.

Attached Files



#2
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Pai in poze vad ca e I30 botezat Elantra.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Sefu, stii ca nu exista 173 de caluti (turbo sau naturali), care sa nu manance carburant cat jumatate din chenzina proprietatului?
De aceea nici nu se gaseste aceasta motorizare decat in zone unde combustibilul e ieftin.


In rest... am dubii ca exista club al pasionatilor de Elantra, asa cum nu exista niciun club al pasionatilor de Logan.

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Exista si versiunea 2019! Nu in Europa!

Vrei sa o cumperi?

Edited by arab, 14 March 2019 - 07:51.


#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postmariovrs, on 14 martie 2019 - 07:01, said:

Pai in poze vad ca e I30 botezat Elantra.
Prin state multe modele de masini sunt botezate diferit de cele vandute pe continentul european. De ex. VW Bora vanduta oficial in State se numea Jetta, si mai sunt multe alte exemple.
Americanii au alte norme de poluare, siguranta, etc. fata de noi.

Edited by Hider141, 14 March 2019 - 08:12.


#6
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

Sefu, stii ca nu exista 173 de caluti (turbo sau naturali), care sa nu manance carburant cat jumatate din chenzina proprietatului?
De aceea nici nu se gaseste aceasta motorizare decat in zone unde combustibilul e ieftin.


In rest... am dubii ca exista club al pasionatilor de Elantra, asa cum nu exista niciun club al pasionatilor de Logan.
?

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ala este un simplu forum, asa cum sunt multe altele (ford, Opel, Renault forum.soferii), insa nu ceva fizic format din oameni care se strang si modifica autoturismele, schimba impresii etc.

#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,106
  • Înscris: 05.06.2002

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

In rest... am dubii ca exista club al pasionatilor de Elantra, asa cum nu exista niciun club al pasionatilor de Logan.
loganclub.ro

#9
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

Sefu, stii ca nu exista 173 de caluti (turbo sau naturali), care sa nu manance carburant cat jumatate din chenzina proprietatului?
De aceea nici nu se gaseste aceasta motorizare decat in zone unde combustibilul e ieftin.


In rest... am dubii ca exista club al pasionatilor de Elantra, asa cum nu exista niciun club al pasionatilor de Logan.
Te inseli, la un an dupa aparitia pe piata a primului model de Logan a aparut si clubul, care este si in ziua de azi. In orasul meu, cand am cumparat eu Loganul In 2007 am fost membru fondator al clubului. Eram invitati la evenimente organizate de Reprezentanta Dacia Renault ( lansari auto, prezentari de produse si servicii). Membrii clubului erau invitati sa faca trasee prin tara si nu numai, cu costuri suportate de fabrica de la Mionveni, cu conditia ca feedback-ul sa fie pe masura. Completam formulare si filmam tot. In 10 ani cat am avut masina nu am avut nici o defectiune si nici gram de rugina. Am lasa-o in familie, acum are 230.000 km si in afara de o planetara, o bascula si ambreiajul totul este original pe ea.

On Topic: Initiator, membrii Hyundai Club, cred, te vor primii cu bratele deschise, avand un model deosebit. Toti sunt curiosi sa vada cum se fabrica un model pentru alta piata. Noi am primit la vremea respectiva, un model "Logan" fabricat in India.

P.S. Si cei mai modesti, (pot fi)/(sunt mai) pasionati de masinile lor, nu doar posesorii de masini puternice si/sau scumpe.

Edited by costin001, 14 March 2019 - 09:09.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
@Fane Tocmai am scris in postul anterior despre asta.

Edited by MembruAnonim93, 14 March 2019 - 09:08.


#11
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

View PostMembruAnonim93, on 14 martie 2019 - 08:46, said:

Ala este un simplu forum, asa cum sunt multe altele (ford, Opel, Renault forum.soferii), insa nu ceva fizic format din oameni care se strang si modifica autoturismele, schimba impresii etc.
Chiar sunt si intalniri si modificari. Stiu pe unul care are Lambodoors pe Logan si venea la intalnire, altul cu turbina la 1.6 MPI...etc.

#12
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

Sefu, stii ca nu exista 173 de caluti (turbo sau naturali), care sa nu manance carburant cat jumatate din chenzina proprietatului?
Pai consuma mai mult de 14-15 l/100 in oras? Cam mica chenzina aia, daca nu face fata la consumul asta...

#13
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,106
  • Înscris: 05.06.2002
honda cu vtec-ul de la ei reusea sa faca motoare aspirate relativ economice si in acelasi timp puternice. acu au facut si ei pact cu diavolul si au trecut pe turbo si injectie directa.

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

asa cum nu exista niciun club al pasionatilor de Logan.

As zice sa mai verifici...

#15
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostKarhu, on 14 martie 2019 - 09:15, said:

Pai consuma mai mult de 14-15 l/100 in oras? Cam mica chenzina aia, daca nu face fata la consumul asta...
Mai mult nu cred da nici mai putin :). Mie cel mai mult imi consuma 17/100 da vorbim de 2.5 de la Toyota

#16
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

Sefu, stii ca nu exista 173 de caluti (turbo sau naturali), care sa nu manance carburant cat jumatate din chenzina proprietatului?
De aceea nici nu se gaseste aceasta motorizare decat in zone unde combustibilul e ieftin.
Nimic neobișnuit în ceea ce privește consumul

#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 07:32, said:

In rest... am dubii ca exista club al pasionatilor de Elantra, asa cum nu exista niciun club al pasionatilor de Logan.

Mare greșeală ai făcut. Nici ăi mai ai dracu jihadiști nu sunt așa de pasionați cum sunt Loganiștii.

Veneam de la o intervenție într-o sâmbătă, am oprit să bag benzină, și apoi așteptam un amic, am parcat 10 minute vis-a-vis de un Lidl din Craiova.
Aici.

Attached File  loganisti.png   2.19MB   48 downloads

Ei bine, eu eram parcat unde e cercu roșu. Arată altfel zona, poza din unghiul ăsta e veche. E o benzinărie acolo.
Loganiștii se adunaseră unde e careul ăla cu roșu făcut în parcare. (evident că autobuzul din poză nu era parcat acolo.)

Ce m-a frapat e faptul că era o vreme de tot rahatul. Ploua, frig, un pic de vânt cât să fie și mai nașpa, era pustiu pe stradă.
Cei 5-6 loganiști care se adunaseră probabil la întâlnirea lor săptămânală, zgribuliți vai mama lor, se dăduseră jos din cele 5-6 Loganuri stock ( băi oameni erau stock - nimic altfel decât cum sunt ele din fabrică.) - se uitau la ele și discutau.
Una avea niște pleoape manelistice peste faruri și ceva țigăneli pe la ștergătoare, în rest erau ca de la mama lor.

Ei bine pe vremea aia oribilă ei discutau și explicau și se uitau la mașinile lor de le sclipeau ochii.

Așa că mare grijă cu posesorii de Logan.

#18
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
GT,GT....,da GPL merge pus pe ea?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate