Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Facturi in format PDF

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
corrnelb

corrnelb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.01.2012
Salut,

Imi puteti recomanda careva un plugin wordpress (woocommerce) care sa trimita facturi in format PDF catre clienti? Caut un plugin care sa fie valabil pt. Romania si sa coste pana in 100 euro.

Multumesc!

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
https://ro.wordpress...-packing-slips/
Te-ai uitat peste asta?

#3
corrnelb

corrnelb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.01.2012

View Posttigerheart, on 09 martie 2019 - 23:23, said:


Da, am testat versiunea gratuita. Versiunea gratuita nu trimite factura catre client si nu stiu daca merita sa cumpar versiunea platita (costa 72 $ impreuna cu WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips Premium Templates). Am mai gasit un plugin aici https://codecanyon.n...invoice/5951088 , despre care cei care l-au cumparat zic ca este foarte bun. Printre comentarii am gasit si unul postat de un client roman care zicea ca nu este valabil pt. Romania (https://codecanyon.n...er_by=relevance), asa ca nu stiu care ar fi mai bun pt. noi.

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Parca trimite si asta, eu asa imi amintesc....
Vezi atunci asta: https://booster.io/f...-packing-slips/
E si versiunea free, poti face un template pentru factura si alte optiuni folositoare... plus si alte optiuni pentru Woo.

#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
72$ < 100euro din câte știu eu... Dacă nu ești sigur că au funcționalitatea dorită, dă-le un mail.

#6
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
ala de pe codecanyon foloseste tcpdf. e o librarie cu care poti crea pdf-uri si nu e prea grozava. defapt formatul pdf in sine este greoi. nu a fost gandit in asa fel incat sa poti pozitiona elemente relativ la alte elemente. pana si un banal "float" din css nu este usor de reprodus in pdf.

ala de pe wp.org foloseste dompdf. e o librarie care face conversie din html/css in pdf. cat timp css-ul e simplu si nu faci uz de chestii mai complexe rezultatele sunt ok. avantajul e ca e mult mai usor de lucrat cu html/css decat cu pdf direct. dezavantajul este ca pdf-ul produs nu este optim, dar nu cred ca deranjeaza pe cineva asta. poate doar pe profa mea de latex care ne punea sa editam pdfuri in Notepad Posted Image

eu mi-as scrie propriul plugin si as face uz ori de dompdf, ori de functiile pdf din chromium (puppeteer). si mailurile le-as trimite prin gmail ca sa nu ajunga prin spam

Edited by alx42, 10 March 2019 - 10:02.


#7
corrnelb

corrnelb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.01.2012
Multumesc mult pt. ajutor. Pt. ca nu stiu sa-l fac eu, o sa-l cumpar pe cel de pe wordpress.org.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate