Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Michael Jackson și pedofilia - HBO - Leaving Neverland

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
ArthurMorgan

ArthurMorgan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.03.2019
Tocmai am terminat de vizionat documentarul HBO, Leaving Neverland (durează patru ore și are două părți). Sincer rămâi marcat de o stare de revoltă și dezamăgire.

Un individ fără scrupule, care profitând de poziția socială și avere, și-a bătut joc în cel mai josnic mod de niște copii și familiile acestora. Folosea metode extrem de cinice, prima oară îi „cucerea” pe părinți, după care urmau copiii.

E trist să vezi încă un mit spulberat.

Deja înțeleg că BBC Radio și multe posturi de radio din America de Nord i-au scos muzica definitiv din playlist-uri.

The Telegraph: The parent trap: Leaving Neverland highlights how paedophiles can groom the grown-ups first

https://www.telegrap...rown-ups-first/

https://www.vanityfa...aving-neverland

Edited by ArthurMorgan, 07 March 2019 - 14:55.


#2
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Ce a fost nu mai poate fi schimbat, inlcusiv Biserica Catolica a avut un megascandal.

Dar in prezent cati parinti fac educatie sexuala copiilor sa nu cada victime ? Ca daca parintii sunt incuiati, ce stiu sau ce pot face copii de gradinita ?

Edited by PlatonX, 07 March 2019 - 15:02.


#3
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
pai atunci sa nu te urci niciodata intr-un bmw sau mercedes doarece l-au sustinut pe Hitler.
de asemeni aruncat-ti telefonul mobil la cos doarece satelitii sunt lansati cu ajutorul rachetelor proiectate de Wernher von Braun care a lucrat pt al treilea reich a lui Hitler.

Cat despre faptul ca unele statii radio nu mai dau muzica lui MJ, este din cauza faptului ca detinatorul licentelor lui MJ cere si mai multi bani pt fiecare melodie probabil.
Este vorba doar de business.Move along.

Edited by BraviaAmpero, 07 March 2019 - 15:05.


#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Fiecare vede ce vrea.
Eu prefer artistul Michael Jackson, nu omul Michael Jackson. O fi avand parti rele? Sigur. O fi facut destule la viata lui. Dar muzica lui tot ramane buna.

#5
ArthurMorgan

ArthurMorgan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.03.2019
În cazul meu e puțin mai nasoală chestiunea. Am fost un admirator înrăit al lui MJ când eram copil, la începutul anilor '90.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Parca unu cand a implinit 18 ani a marturisit ca a fost constrans de parinti sa minta la tribunal.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
mortii cu mortii, vii cu vii...
MJ e oale si ulcele...pe el nu-l mai afecteaza nimic acum...

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Daca ne uitam la piesele lui, vedem ca MJ era in limba dupa Diana Ross, nicidecum dupa copii si mai ales baietei.

Edited by Bursul, 07 March 2019 - 15:17.


#9
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View Postbai3tzash, on 07 martie 2019 - 15:05, said:

Fiecare vede ce vrea.
Eu prefer artistul Michael Jackson, nu omul Michael Jackson. O fi avand parti rele? Sigur. O fi facut destule la viata lui. Dar muzica lui tot ramane buna.
fiecare vede ce vor producatorii documentarului.

mj a fost achitat de toate acuzatiile din acea vreme.
deci nu au existat dovezi pt asa-zisele acte de pedofilie.
au fost doar declaratiile unora contra ale altora.
sunt care au si mintit pe fata la proces pt ca dupa aia si-au schimbat declaratiile la 180 de grade..

mj era o fire copilaroasa si ii placea sa isi petreaca timpul printre copii.
avea bani si era o victima sigura pentru unii care au profitat de ocazie pt a se imbogati.
asta e opinia mea despre ce s-a intamplat.

#10
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
la fel si R Kelly. Si chiar si Trump era, de fapt, un baiat bun, drept dovada c-a fost ales presedinte si n-a fost inchis, asa cum au vrut 'autorii casetei in care el e surprins laudandu-se ca le trage de pasaroi'.
Pe bune? Marturiile unor copii nu tin locul pentru ca 'MJ facea muzica buna' sau 'a filmat un clip cu Diana Ross' (?! ironie?!), sau 'ii placea sa se joace, fiind copilaros'?


Sa ceri 'dovezi' pt acuzatii de pedofilie, mai ales in era lu' 'no-gadgets' in locul "marturiei lu' X vs Y" imi pare pueril, cel putin, si sunt chiar curios ce fel de parinti ajung oameni cu astfel de concepte...in ciuda faptului ca, astazi, au acces la TOATA informatia posibila si imposibila.

Edited by Immortal, 07 March 2019 - 15:25.


#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Noah, numai bine, se ieftinesc CD-urile. Ar trebui sa imi cumpar toata colectia si asa vroiam demult sa am toata discografia.

#12
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
marturia unor copii este egala cu 0, mai ales cand ea se schimba de pe o zi pe alta.
copiii sunt cei mai influentabili si vor zice orice vor parintii lor sa zica.

#13
ArthurMorgan

ArthurMorgan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.03.2019

View Postalx42, on 07 martie 2019 - 15:21, said:

mj era o fire copilaroasa si ii placea sa isi petreaca timpul printre copii.
Ți se pare normal ca un bărbat de 35 de ani să doarmă zeci de zile în pat cu băieței de 7 ani sau să se plimbe zilnic, ținându-se de mână cu ei? Ceva e putred rău de tot în Danemarca. Cred că așa zic toți pedofilii, că ei sunt o fire mai copilăroasă.

#14
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
@initiator: Tare username-ul ;)

Referitor la MJ...asemenea, am fost si sunt in continuare fan muzica lui. Daca a facut ce se spune ca a facut, urat. (eu unul nu cred)
Clar individul nu era cel mai "exemplar" specimen din specia asta. Dar cine sunt eu sa defineasca normalitatea?! Posted Image

Insa stiu sigur ca fiecare dintre noi are o parte intunecata. Unii au si posibilitatea (financiara sau de alta natura) sa si-o exploateze. Altii se pricep mai bine sa inhibe acest aspect.
Csf, n-ai csf.

#15
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostArthurMorgan, on 07 martie 2019 - 15:31, said:

Ți se pare normal ca un bărbat de 35 de ani să doarmă zeci de zile în pat cu băieței de 7 ani sau să se plimbe zilnic, ținându-se de mână cu ei?
Am si 2 intrebari obiective - incercati sa judecati la rece, ca s-ar putea sa va inflamati la prima citire:

Ai un copil - infiat sau biologic - dormi cu el, imbratisari, sarutari, magaieri.

1. Ceea ce deranjeaza este gestul sau persoana care face gestul ?
2. Care este diferenta ca aceleasi gesturi le face un parinte adoptiv sau biolgic sau le face Michael Jackson ?

#16
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View PostArthurMorgan, on 07 martie 2019 - 15:31, said:

Ți se pare normal ca un bărbat de 35 de ani să doarmă zeci de zile în pat cu băieței de 7 ani sau să se plimbe zilnic, ținându-se de mână cu ei? Ceva e putred rău de tot în Danemarca. Cred că așa zic toți pedofilii, că ei sunt o fire mai copilăroasă.
omul avea mintea unui copil de 10 ani. in aceste conditii nu poti sa aplici logica unui barbat in toata regula.
raman la opinia ca omul era nevinovat cat timp nu exista dovezi ca a abuzat de copii

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Michael Jackson a avut cei mai buni ingineri de sunet în studio, mi se pare că a fost chiar premiat pentru faptul că piesele sale sunt cel mai bine procesate din toată istoria muzicii pop.

#18
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postbai3tzash, on 07 martie 2019 - 15:05, said:

Fiecare vede ce vrea.
Eu prefer artistul Michael Jackson, nu omul Michael Jackson. O fi avand parti rele? Sigur. O fi facut destule la viata lui. Dar muzica lui tot ramane buna.
In general marii artisti au scheletele lor in dulap, eu insa incerc sa vad doar partea artistica, prea putin ma intereseaza ce fac ei in dormitor.
Adica sa nu mai ascult o opera de Verdi doar pt.faptul ca tenorul este gay? Sa fim seriosi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate