Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Bilet Barcelona - Lyon

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
RedArmy

RedArmy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2018
Poate este cineva interesat.
Probabil unul din cele doua bilete la meciul din UCL dintre Barcelona si Lyon de pe 13 martie voi fi nevoit sa-l vand.
Probabil, pentru ca inca astept sa vad, daca cineva din cunoscutii mei pot sa vina la meci si, normal, ei au intietate.Cel tarziu cu 1 saptamna inainte de meci voi sti, ce si cum.
Locurile( voi fi si eu prezent la meci) sunt in zona de actiune a lui Messi, pe partea dreapta, opusa bancii de rezerve, in apropierea coltului terenului.
Biletul va fi vandut la acelasi pret, cu care a fost achizitionat, adica 120 de euro.
O zi buna.

#2
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Pai si repriza a doua tot in zona de actiune a lui Messi vor fi?

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Sa de-a cine vrea 120 euro să vadă pe unu care dă cu piciorul într-o bucată de piele rotunda.

#4
2jacks

2jacks

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.03.2017

View Postzzhunt, on 26 februarie 2019 - 08:12, said:

Sa de-a cine vrea 120 euro să vadă pe unu care dă cu piciorul într-o bucată de piele rotunda.


banuiesc ca tu nu ai hobby-uri. stai si muncesti toata ziua.

#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu merg cu cursiera.
Asta e hobbiul meu

#6
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postzzhunt, on 26 februarie 2019 - 08:14, said:

Eu merg cu cursiera.
Asta e hobbiul meu

Sa dea cineva mii de euro pe o cursiera ca sa dea toata ziua din pedale, cand cu cateva milioane ai o bicicleta fixa acasa Posted Image) Si in plus iti mai rupi si fundul pe scaunele alea.

Suna bine, ha?

120€ nu e o suma neobisnuita pentru un meci jucat de o echipa mare mai ales in UCL.

Edited by giuliani, 26 February 2019 - 08:34.


#7
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Probabil in repriza a doua Messi va juca fundas stanga special pentru doi suporteri din RO.
Nu e cam din scurt cu o saptamana inainte? Adica cam cat or sa fie biletele de avion? Si eventual si o cazare? Sau poate dormiti in aeroport...

Edited by Seteh, 26 February 2019 - 08:56.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mai scump o sa fie transportul... Oricum pentru pasionati (si sunt destui) merita si dublul banilor :) Distractie placuta!

Edited by MembruAnonim, 26 February 2019 - 08:57.


#9
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Eu sunt fan AC Milan, si cheltuiesc aprox. 1500-2000 de euro / an pe mers la meciuri. Pe 17 merg la derby, biletul si acolo e 100 de euro.
Am luat la viata mea si bilete de fotbal de 150 de euro.

PS. Initiator, vinde-l pe Viagogo, eu mi-am vandut acolo 2 bilete si mi-am primit banii la 5-6 zile dupa eveniment.

Attached Files



#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
cum trimiti biletul la cumparator, pe curier?

#11
RedArmy

RedArmy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2018

View Postalbnegru55, on 26 februarie 2019 - 09:51, said:

Eu sunt fan AC Milan, si cheltuiesc aprox. 1500-2000 de euro / an pe mers la meciuri. Pe 17 merg la derby, biletul si acolo e 100 de euro.
Am luat la viata mea si bilete de fotbal de 150 de euro.

PS. Initiator, vinde-l pe Viagogo, eu mi-am vandut acolo 2 bilete si mi-am primit banii la 5-6 zile dupa eveniment.

Am vandut odata 2 bilete pe Viagogo, de fapt "relistat", ca sa diminuez din pierderile initiale.Cred, ca tot ei le-au cumparat.
Viagogo este un scam de mare anvergura.
As putea si posibil as reusi sa vand biletul la vreo 300 de euro, insa nu am intentia de a sustine bisnita.



View PostMembruAnonim, on 26 februarie 2019 - 10:09, said:

cum trimiti biletul la cumparator, pe curier?

Incerc si eu, plin de speranta, sa gasesc pe cineva, care poate va fi in Barcelona la acea vreme.

#12
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

View PostMembruAnonim, on 26 februarie 2019 - 10:09, said:

cum trimiti biletul la cumparator, pe curier?
Daca e e-tiket sau pkpass il incarci pe site la viagogo dupa ce s-a produs cumpararea.
Am mai vandut bilet de festival pe Ticketswap si aia is buni si ala e 100% sigur, doar ca aia se axeaza mai mult pe concerte / festivaluri si mai putin pe chestii sportive.

Poti incerca sa intri si pe grupuri de facebook : romani in spania, sau romani in barcelona, etc.

#13
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

View PostRedArmy, on 26 februarie 2019 - 07:48, said:

Biletul va fi vandut la acelasi pret, cu care a fost achizitionat, adica 120 de euro.
O zi buna.

Doar 120 de euro în Optimi de Liga Campionilor ? Eu anul trecut în Martie am cumpărat cu 195 de euro tot pentru Optimile Ligii Campionilor, pe Camp Nou, la meciul FC Barcelona - Chelsea.

Când scriu acum, îmi amintesc "cu durere" de meciul dintre FC Barcelona şi PSG, din urmă cu doi sau trei ani, nici nu mai ştiu, când în tur la Paris, catalanii au pierdut cu 0-4, iar în retur, aveam aşa: cumpărat bilet le meci, bilet de avion, şi rezervare la hotel pe La Rambla, dar, neavând încredere că ar putea răsturna scorul, n-am mers ! Au mers doar amicii mei ! Posted Image

Atunci a fost "răsturnarea de scor a secolului": FC Barcelona - PSG...6-1, după ce în minutul 87 era 3-1.

Încă şi acum îmi mai vine să-mi dau cu o cărămidă-n cap !

Edited by lupini, 27 February 2019 - 18:17.


#14
vlad.

vlad.

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.03.2007
Poți sa dai câteva detalii despre cum ai cumpărat biletele? O sa fiu in Barcelona in perioada când se joaca turul semifinalei (vor juca acasă, dacă se califica) și tare as vrea sa merg la meci.

Pe site-ul lor, pentru meciul din sferturi cu Manchester am intrat cam la o ora după ce s-au tras meciurile si apărea Let Me Know When Tickets Become available.

Oare chiar vor mai fi disponibile sau pentru fazele superioare nu este nicio șansa sa le cumperi de la ei?

#15
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

View Postvlad., on 16 martie 2019 - 13:58, said:

Poți sa dai câteva detalii despre cum ai cumpărat biletele? O sa fiu in Barcelona in perioada când se joaca turul semifinalei (vor juca acasă, dacă se califica) și tare as vrea sa merg la meci.

Pe site-ul lor, pentru meciul din sferturi cu Manchester am intrat cam la o ora după ce s-au tras meciurile si apărea Let Me Know When Tickets Become available.

Oare chiar vor mai fi disponibile sau pentru fazele superioare nu este nicio șansa sa le cumperi de la ei?


Se pot cumpăra bilete şi de pe site-ul clubului FC Barcelona, şi de pe alte site-uri. Am văzut că la ei încă nu sunt disponibile dar, dacă laşi adresa de e-mail, trimit mesaj când au intrat biletele pe tejghea. Am făcut şi eu aşa.

Eu cumpăr şi online dar şi direct de la ei de la stadion, când sunt "prin oraş", de acolo de unde se vând şi biletele pentru a vizita stadionul, muzeul sau...sala polivalentă. De obicei, la stadion mai sunt cu câteva zile înainte, însă numai "de obicei", nu tot timpul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate