Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Cum este apa de lux voss?

  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007

View Postutopias, on 24 februarie 2019 - 21:45, said:

Ce urmeaza? Cum sunt icrele de manciuria ...

lasati, lasati, ca deja au aparut ...
caviarul din oo de melc zis si iepure de mare .. astia ar fi in stare sa spuna caviar si la mazlinele de capra, doar sa gaseasca intelectokani care sa le cumpere.

Attached Files



#38
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmyshyk, on 24 februarie 2019 - 15:56, said:

Ca de-aia nu vor rusii sa renunte la Moldova, e cea mai bun apa care se poate bea dupa betia cu votca.
"in vin, e adevarul,
in bere e putere
si-n apa se pisa pestii".
Și-n răchie-i veselie!

#39
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Tot Borsec e cea mai bună și Bucovina,restul marketing.Daca n-aveti ce face cu banii,dati-i pe Voss,Perrier sau Evian.Au ajuns toți "cercetătorii" făcuți la apelul de seara,sa arunce cu noroi in mărcile noastre și să spuna că tot ce vine de la străini e bun,nu conteaza prețul,iar ce producem noi,sunt de o calitate slabă.

View PostAdm, on 24 februarie 2019 - 17:02, said:

https://en.wikipedia...iki/Voss_(water)



Eram la Tokio, la o expozitie, iar Voss dadeau gratuit aceasta apa, la pret de hAUR.
Pe atunci nu imi spunea nimic brandul, iar la gust nu m-a impresionat cu nimic, dimpotriva, avea o usoara tenta de praf, ca atunci cand mananci zapada.
Pai la fraierachis de romanes,nu ai o chifla in burta,și trebuie să ai impresii de om cu un statut social,ce mai.Pai nu se poate sa bei nu știu ce apa românească,ca toți saracii,că doar tu ești om bine,deși la tara ești cu totul alta persoana,dar mno,macar prin aparente sa pari ceea ce nu ești.

View Postdoxan, on 24 februarie 2019 - 17:06, said:

In viitor ...
Nu stiu de ce,dar nu m-ar mira să scoată pe piata așa ceva.

View Postradunic, on 24 februarie 2019 - 18:21, said:


Făcut din ce au adunat ăia de pe tălpi după ce au călcat strugurii. Bio, ce mai...

Altfel  - cu apa sĂźnt de acord. Îi batem pe mulți la fund cu ce curge prin munții locali.
Confirm,si la gust.Vecinii nostri au niste ape de te doare capul.Probabil ne batem și cu binecunoscutele mărci de apa autohtone,dar mama,Borsec n-are parte de atât marketing.

Edited by Vlad_22, 18 March 2019 - 22:34.


#40
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
^ Mie imi place cel mai mult Tusnad. Borsec e mult supraevaluata (singurul merit e ca are CO2 natural si nu adaugat la imbuteliere), iar Dorna si mai ales Poiana Negri sunt prea alcaline (de-a dreptul salcii), nu pot sa le beau.

Dar fiecare bea ce apa vrea. Si "apa Cabala" pe care o promova Madonna acum ceva ani). Daca iti permiti, poti sa bei si apa adusa de pe Marte (sunt sigur ca se va gasi vreunul sa vanda asa ceva). Nu inteleg ce-aveti cu oamenii care nu au aceleasi preferinte ca si voi...

#41
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postpufonel, on 18 martie 2019 - 23:23, said:

^ Mie imi place cel mai mult Tusnad. Borsec e mult supraevaluata (singurul merit e ca are CO2 natural si nu adaugat la imbuteliere), iar Dorna si mai ales Poiana Negri sunt prea alcaline (de-a dreptul salcii), nu pot sa le beau.

Dar fiecare bea ce apa vrea. Si "apa Cabala" pe care o promova Madonna acum ceva ani). Daca iti permiti, poti sa bei si apa adusa de pe Marte (sunt sigur ca se va gasi vreunul sa vanda asa ceva). Nu inteleg ce-aveti cu oamenii care nu au aceleasi preferinte ca si voi...


Ciudat este ca mie imi place Poiana Negri, mi se pare mai "dulceaga" daca imi permiti sa spun asta, fata de Borsec, de fapt astea doua impreuna cu Bucovina sunt apele mele preferate, altele nu am nevoie, ma batea gandul sa imi iau niste filtre bune si un aparat de carbogatare, sau cum naiba le zice, sa imi fac un sifon filtrat si bun

#42
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Si eu am vrut sa iau Sodastream, dar sunt nesimtit de scumpe rezervele.

PS Cuvantul e care-l cauti e "carbonatare".

#43
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Probabil și apele astea ieftine sub eticheta propriului magazin,gen Auchan,Kaufland etc. sunt tot din izvoarele noastre,dar acea sticla e mai ieftina+ambalaj mai ieftin și care nu îți atrage privirile+marca proprie=o apa mai ieftina.Asta nu înseamnă neapărat că e și de o calitate mai inferioara sau daca e,e insesizabil.Sunt strategii de marketing bine puse la punct.Mi-a spus și taica-meu,care a lucrat destul de multi ani la o fabrică de ulei din Iași,și a spus că brand-urile de ulei mai scumpe,nu sunt neapărat mai bune,ci au parte de o prezentare mai buna,ambalaj care îți iese mai ușor în ochi și arată mai bine,capacul etc.La brand-urile mai puțin cunoscute și care nu sunt promovate deloc,e fix invers.Deci,diferența de preț consta și în aceste lucruri mici,dar care primează in ochii cumpărătorului.

Edited by Vlad_22, 19 March 2019 - 00:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate