Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Xperia 1

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Cei de la Sony fac niste experimente ciudate cu asemenea lansari desi nu ar trebui sa isi permita un asemenea lux.

#20
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 04.05.2017
Incerc sa ma risc sa iau un sony Xperia 10 , pare un experiment bun , totusi daca 1 este mai lung deja intrece masura ,zic .
Nu stiu ce vanzari va avea,  pretul pentru 10 este bun , dar pentru 1 nici nu vreau sa mai stiu Posted Image .
Daca esueaza si anu asta cu vanzariile inchid ca la divizia pentru laptopuri si telefonia mobila. Si oare ma intreb se mai lanseaza si XZ4 sau ramane Xperia 1? Posted Image

Edited by Cristy0007, 31 March 2019 - 12:59.


#21
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 04.05.2017
update: tocmai ce am riscat , am luat un Xperia 10 , pana acum camera si diagonala display ului sunt un plus forte pentru pretul de 1500ron ...
Sunet bun, poze reusite, baterie decenta in conditiile unui display de 6 inchi, ceva mai deosebit,fiind compact in mana , foarte lat , deci nu iti da impresia de un 6 inchi sau cati inchi ar avea exact , te cam baga in deruta.. In rest inca in teste ....

Edited by Cristy0007, 03 April 2019 - 23:49.


#22
Giovy92

Giovy92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 06.11.2007
Cristy0007, felicitari pentru achizitie. Am aruncat si eu o privire si am pipait Xperia 10, si intr-adevar formatul alungit e ciudat, pentru ca este ingust, insa cred ca e mai ok decat Plus. Referitor la XZ4, acesta a devenit Xperia 1, XA3 a devenit Xperia 10, XA3 Plus a devenit Xperia 10 Plus.
Eu inca am un Xperia Z3 Compact de care nu prea as vrea sa ma dezlipesc, insa el continua sa se dezlipeasca (nu de mine, ci ecranul sau, si sunt la al doilea set de capacele). Poate l-as schimba cu un XZ1/XZ1C, dar e cam tarziu acum pentru asta.
Pana nu vor scoate un smartphone pe placul meu (jack 3,5mm, IP68, camera (cel putin) duala (indiferent de sistemul de stabilizare) si senzor de amprenta (amplasat decent - fie pe spate sau lateral), voi ramane la Z3C si poate voi investi intr-un smartwatch; pentru ca eu un telefon tin la el ca la o bijuterie si-l schimb foarte rar.

#23
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Tocmai ce l-am comandat. Pe la inceputul lunii iunie o sa soseasca. L-am prins la pachet " Sony Xperia 1 Black + WH-1000XM3" la 845 euro aici in Finlanda. Sa vedem  "ce poate" Avand in vedere ca am cam mers "pe mana" terminalelor Sony(Sony Ericsson) ,recent am avut un Z2 si acum am un XZ(de care am fost multumit pana acum) ,cred ca nu ma poate dezamagi. Revin cu impresii! Spor!

#24
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Uau, 850 de euro avand in vedere ca primesti si castile alea de 250-300 de euro e super. 850 e pretul normal acolo sau ai avut tu ceva reducere de l-ai adus la 850 de euro?
Sunt curios in Romania care va fi pretul.
Sa il folosesti sanatos! :D

#25
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Este o oferta a unei retele de telefonie mobila(folosesc un sim de la ei) si este un telefon "la liber".Din cand in cand mai apar oferte destul de atragatoare. Si da,si castile sunt ceva!Acum,nah,am picat in plasa :D . Sa fiu sincer,nu aveam neaparata nevoie de un telefon nou(XZ-ul isi face inca treaba) dar imi place noul....
Multumesc!

#26
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Foarte bun pret, sa vina si la noi cu oferta asta

#27
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Da.Am avut noroc ieri. Azi este un picut mai scump pachetul. Cel putin asa vad eu acum.
https://elisa.fi/kau...ck WH-1000XM3
Sau:
https://kauppa4.dna....nufacturer:Sony

Edited by Bebeluka, 16 May 2019 - 18:20.


#28
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
E listat si la noi de catre cea mai certificata retea 5G, reteaua retelelor Maxymyia! Power to them:

[ https://s2.vodafonestatic.ro/images/v542136.png.pagespeed.ce.6tyfwEWCci.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.vodafone...al-sim-negru-4g

Costa "doar" 1259,00 € la liber si 0,00€ impreuna super abonamentul promotional Pachet 57 pe 24 de luni.

#29
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Mda...Poate cu Tv-ul ala la pachet..mai merge....Nu pot crede ca nu au gasit o solutie sa propuna o oferta rentabila..Probabil Sony nu "se lupta" pentru piata din tara...:( ...
In fine...
Eu astept cu nerabdare sa inceapa sa livreze...Cica dupa data de 3 iunie 2019 incep .Citisem undeva ca astaza s-a lansat in China Xperia 1. Am citit prin cateva articole despre existenta incarcarii wireless.....Dar eu stiam ca nu are,si parca regret lispa aceste optiuni...

#30
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Tv-ul e "cadou" asadar pretul telefonului e cel de sus.

#31
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
4000 la precomanda evomag alaturi de niste casti. Eu unul o sa-l comand mai spre toamna-iarna, sa mai scada putin pretul. La Vodafone a disparut telefonul de pe site
https://www.evomag.r...RjsnMIWGKelyqjE

Edited by omegaa, 23 May 2019 - 13:43.


#32
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
840 de euro, nu-i rau pretul. Vand castile si ajung la pret de OP7 Pro.
Hmm, decizii, decizii.

#33
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
La vdf pretul era nesimtit de mare..

#34
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
Este lung cat o telecomanda TV... Au înnebunit oamenii ăștia?

#35
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
A aparut si la Orange Sony Xperia 1 128GB Dual SIM Black la  895 € la liber. Presupun ca la precomanda vine cu acelasi televizor Sony Bravia  KDL32WE615.

#36
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Eu am dat precomanda la EvoMag. Sa vedem daca nu apare intre timp si la altcineva la precomanda cu castile 1000XM3, altfel las comanda la evomag.
Abia astept! Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate