Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Soarele si luna

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#19
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Puteam dar cateodata eram offtopic rau.cam ca aseara.oamenii acolo doresc informatii despre viitoarele ferestre.daca vad ce se intampla nu mai pune nici naiba ferestre 🤣

#20
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
De la un timp am început să scot toate foliile de pe exterior, cel puțin la balcoane, mereu. Am pățit și eu în trecut să le mai foliile, din grabă.

#21
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 19 februarie 2019 - 12:33, said:

Vezi coane ca e bun topicul asta.mai vedem si noi chestii pe care nu credeam ca le vedem
Sa nu zici ca te-ai nascut invatat :P , toti mai  avem de invatat.

#22
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
nu am spus niciodata ca le stiu pe toate, invatam pana murim...

#23
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009
Stati sa vedeti ce am meșterit azi.

#24
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Uimeste-ne 🤣

#25
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 19 februarie 2019 - 13:52, said:

Uimeste-ne 🤣
Încă nu am terminat.


#26
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Restul de folie a impins inclusiv siliconul acrilic pus pt estetica imbinarii. Are viata proprie.

Attached Files



#27
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009

View Postmmiclaus, on 19 februarie 2019 - 14:00, said:

Încă nu am terminat.
Uite am terminat ascuzatoarea unde imi voi duce amantele.

https://imgur.com/a/zlYZbU6

Edited by mmiclaus, 19 February 2019 - 16:58.


#28
scurt_pe_2

scurt_pe_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 23.06.2008
Hai sa va zic si eu un banc, de când eram tanar fecior, care - paradoxal sau nu - este pe "ghiers" cu titlul topicului acesta minunat.

Cica doi drojdieri, fiecare cu cate un clondir in mana, din care mai trageau cate-o dusca, se balangane pe trotuar, in jurul unui stalp cu felinar, la drum de seara, uitandu-se in sus la acesta.

- Ba, asta e Luna, baaaa! Nu vezi ca straluceste asa, o lumina galbuie?! Sigur e Luna, baaa! Hac!
- Ba, da` prost esti! Hac! Este Soarele, baaaaa! Ca uite ce straluceste, de lumineaza ca ziua! Si e galbena lumina, ca asa e Soarele, galben! Hac! Soarele ma-sii, ca era sa cad! Soarele e baaaa! El e! Hac!

In timp ce astia doi se contraziceau de mama focului, fiecare cu parerea sa, iaca trece pe strada un militian. Observandu-l, unul din ei, ca sa puna capat disputei, il abordeaza.

- Toar`su militian, zi bre matale ce e acolo, Soarele sau Luna? Hac!  

Se opreste militianul, se uita in sus încotro arata cu degetul betivanul, sta in cumpana cateva secunde, semn ca probabil gandea profund, apoi raspunde:

- Ba baieti, sa mor daca stiu! Ca eu locuiesc in alt cartier...

Edited by scurt_pe_2, 19 February 2019 - 17:00.


#29
NiKuLiCiRO

NiKuLiCiRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.03.2014
mmiclaus nu merg imaginile..

#30
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009

View PostNiKuLiCiRO, on 19 februarie 2019 - 16:58, said:

mmiclaus nu merg imaginile..
Mie imi merg.


#31
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009

View Postmmiclaus, on 19 februarie 2019 - 16:55, said:


Uite am terminat ascuzatoarea unde imi voi duce amantele.

https://imgur.com/a/zlYZbU6
Bi-ju-te-ri-e.bine ca e din petice si culori diferite nu conteaza.Sper ca amantele sa arate ma bine

#32
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
a treia casa masurata saptamana asta si mai urmeaza inca doua cel putin de acelasi fel. diferenta la sapa de 11 cm pe parter. pleaca cu sapa de 11 si ajunge in partea cealalta la 22. la etaj/e este ok.

Attached Files



#33
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Daca ''clentul'' are nevoie de consiliere si mai departe ii poti recomanda acest stil.

ps minunatia asta se afla la 200 de metri de locuinta mea.Din pacate nu am avut nici un aport acolo

Attached Files



#34
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009

View Postconu71, on 19 februarie 2019 - 17:43, said:

a treia casa masurata saptamana asta si mai urmeaza inca doua cel putin de acelasi fel. diferenta la sapa de 11 cm pe parter. pleaca cu sapa de 11 si ajunge in partea cealalta la 22. la etaj/e este ok.
Cam marisoara diferenta..... ati impartit-o in 2 :).

View Postbogumilandia, on 19 februarie 2019 - 17:54, said:

Daca ''clentul'' are nevoie de consiliere si mai departe ii poti recomanda acest stil.

ps minunatia asta se afla la 200 de metri de locuinta mea.Din pacate nu am avut nici un aport acolo
Nu e tarziu niciodată sa contribui cu ceva... uite un exemplu sa faci gardul din sticla. Cu prima ocazie am sa postez gard din sticla.

#35
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
nope ca nu facem omului trepte in casa. surprinzator, era interesat daca de la parchet la tavan are aceeasi inaltime in casa. are aceeasi inaltime pana la tavan pe fiecare nivel.

bogule nici o sticla bombata?:)) cjientii nostri vor cam 40 bucati pe fiecare casa. cate 5 bucati stanga/dreapta si la mijloc panel decorativ. la prima casa sunt 4 usi identice pe fatada principala.

#36
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 19 februarie 2019 - 17:54, said:

Daca ''clentul'' are nevoie de consiliere si mai departe ii poti recomanda acest stil.

ps minunatia asta se afla la 200 de metri de locuinta mea.Din pacate nu am avut nici un aport acolo
Nu e tarziu niciodată sa contribui cu ceva... uite un exemplu sa faci gardul din sticla. Cu prima ocazie am sa postez gard din sticla.

LE. S-a dublat acest post.

Intrebare pe aici numai "termoplane" stim sa facem, la altceva nu va mai băgați sau sunteti bătrâni? ex. montat mobila la prieteni,schimbat sticla simpla(ieri a venit la mine să tau o bucată de sticla si sa o pun in cercevea de lemn)... etc

View Postbogumilandia, on 19 februarie 2019 - 17:24, said:


Bi-ju-te-ri-e.bine ca e din petice si culori diferite nu conteaza.Sper ca amantele sa arate ma bine
Apropo mi-am amintit sa iti spun ce am pățit...ma pregătesc sa plec acasa si daca te uiti bine capacul este sprijinit de un gard cu sârmă ghimpată in el.... am pus maner cu cheita, nu stiu cum s-a agățat cheia in sârmă si am pierdut-o.Nu am putut să o caut ca vecinul are 2 dulai in curte. Mi-am si rupt putin hainele in incercarea sa caut cheile.

Edited by mmiclaus, 19 February 2019 - 18:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate