Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cum pot gasi toate link-urile catre un anumit sait?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Am schimbat de curand domeniul. Sa zicem ca aveam exemplu1.ro si acum am exemplu2.ro. Cum fac sa modific toate link-urile care exista de la exemplu1.ro si sa pun exemplu2.ro? Cum gasesc toate link-urile pe Google? Ma intereseaza, in special, cele cu follow.
Vreau sa vand domeniul vechi si nu as vrea sa se bucure altul de munca mea.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Google Webmaster Tools - Domeniu - Links to your site.
https://www.google.c...ools/home?hl=en

Asta daca ai cont deja, altfel trebuie sa iti faci, sa adaugi vechiu si nou domeniu si sa astepti sa apara informatiile.

Ideea e proasta, cel mais afe este sa faci redirect 301 pt toate paginile, dar sa le faci match corect.

#3
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Am cont, dar nu gasesc "links to your site". Ma ajuti, te rog?
Redirect nu fac, ca nu mai vreau saitul vechi. Daca nu-l vand, il las sa expire.

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Pai si ce te face sa crezi ca ii convingi pe respectivii ce au link catre tine sa piarda timpul modificand link-urile? Posted Image Cel mai bine pastrezi domeniul vechi si faci redirect 301, nu cred ca e un efort financiar urias 50 lei pe an taxa anuala de domeniu daca acele link-uri merita.

Edited by LensFlare, 30 January 2019 - 08:30.


#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
când se vinde un domeniu,cel care dă banii de aceea-l cumpără că este cât de cât cunoscut că altfel face unul nou necunoscut.tu când ai cumpărat ceva vânzătorul i-a tras un ciocan calculatorului de ciudă să nu-l ai tu?foarte interesant să nu cumva să te audă cumpărătorul de ideea ta.poate caută pe internet și-ți găsește ideile

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostSEPTEMBER9, on 30 ianuarie 2019 - 06:44, said:

Am schimbat de curand domeniul. Sa zicem ca aveam exemplu1.ro si acum am exemplu2.ro. Cum fac sa modific toate link-urile care exista de la exemplu1.ro si sa pun exemplu2.ro? Cum gasesc toate link-urile pe Google? Ma intereseaza, in special, cele cu follow.
Vreau sa vand domeniul vechi si nu as vrea sa se bucure altul de munca mea.
Acele link-uri ii dau valoarea de vanzare domeniului.

Fara acele link-uri nici nu are rost sa incerci sa-l vinzi.

#7
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 27.02.2018
Baga-ti siteul aici

https://www.openlinkprofiler.org/

#8
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018

View Postmishuletzu, on 30 ianuarie 2019 - 11:01, said:

Imi cere sa platesc ca sa intru pe link-uri.

#9
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Dar nu are nici un rost! Este ca si cum te-ai scarpina invers! Treaba nu prea asa merge si mai exact nu a mers nicodata cel putin nu la Goolge!
Poveseta cu link-urile este mult mai complicata decat ... lasa ca imi iau ei link-urile si "plec acasa"
Probabil o sa faci rau mare siteului numarul 1 dar la fel la siteul nr. 2
Link-urile pentru Google au ceva valoare mai ales cand vin de pe siteuri de nisa asemanatoare cu a ta dar ele au o anumita popagare si numai asa devin valoroase.
Inainte cand conta doar link-ul in sine poate se mai putea ceva de ce zici tu dar astazi este pierdere de timp!
Astazi content-ul este regele, fa un content mai bun decat pe siteul 1, culmea, fai niste linkuri si mai bune si sigur in maxim 1 an o sa fi peste el!
Apoi nu uita de treburi deastea juridice, daca ai vandut siteul 1 cu un contract ceva este posibil sa fi dat in judecata!

Edited by adistroe21, 04 March 2019 - 15:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate