Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum pot gasi toate link-urile catre un anumit sait?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Am schimbat de curand domeniul. Sa zicem ca aveam exemplu1.ro si acum am exemplu2.ro. Cum fac sa modific toate link-urile care exista de la exemplu1.ro si sa pun exemplu2.ro? Cum gasesc toate link-urile pe Google? Ma intereseaza, in special, cele cu follow.
Vreau sa vand domeniul vechi si nu as vrea sa se bucure altul de munca mea.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Google Webmaster Tools - Domeniu - Links to your site.
https://www.google.c...ools/home?hl=en

Asta daca ai cont deja, altfel trebuie sa iti faci, sa adaugi vechiu si nou domeniu si sa astepti sa apara informatiile.

Ideea e proasta, cel mais afe este sa faci redirect 301 pt toate paginile, dar sa le faci match corect.

#3
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Am cont, dar nu gasesc "links to your site". Ma ajuti, te rog?
Redirect nu fac, ca nu mai vreau saitul vechi. Daca nu-l vand, il las sa expire.

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Pai si ce te face sa crezi ca ii convingi pe respectivii ce au link catre tine sa piarda timpul modificand link-urile? Posted Image Cel mai bine pastrezi domeniul vechi si faci redirect 301, nu cred ca e un efort financiar urias 50 lei pe an taxa anuala de domeniu daca acele link-uri merita.

Edited by LensFlare, 30 January 2019 - 08:30.


#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
când se vinde un domeniu,cel care dă banii de aceea-l cumpără că este cât de cât cunoscut că altfel face unul nou necunoscut.tu când ai cumpărat ceva vânzătorul i-a tras un ciocan calculatorului de ciudă să nu-l ai tu?foarte interesant să nu cumva să te audă cumpărătorul de ideea ta.poate caută pe internet și-ți găsește ideile

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostSEPTEMBER9, on 30 ianuarie 2019 - 06:44, said:

Am schimbat de curand domeniul. Sa zicem ca aveam exemplu1.ro si acum am exemplu2.ro. Cum fac sa modific toate link-urile care exista de la exemplu1.ro si sa pun exemplu2.ro? Cum gasesc toate link-urile pe Google? Ma intereseaza, in special, cele cu follow.
Vreau sa vand domeniul vechi si nu as vrea sa se bucure altul de munca mea.
Acele link-uri ii dau valoarea de vanzare domeniului.

Fara acele link-uri nici nu are rost sa incerci sa-l vinzi.

#7
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,128
  • Înscris: 27.02.2018
Baga-ti siteul aici

https://www.openlinkprofiler.org/

#8
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018

View Postmishuletzu, on 30 ianuarie 2019 - 11:01, said:

Imi cere sa platesc ca sa intru pe link-uri.

#9
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Dar nu are nici un rost! Este ca si cum te-ai scarpina invers! Treaba nu prea asa merge si mai exact nu a mers nicodata cel putin nu la Goolge!
Poveseta cu link-urile este mult mai complicata decat ... lasa ca imi iau ei link-urile si "plec acasa"
Probabil o sa faci rau mare siteului numarul 1 dar la fel la siteul nr. 2
Link-urile pentru Google au ceva valoare mai ales cand vin de pe siteuri de nisa asemanatoare cu a ta dar ele au o anumita popagare si numai asa devin valoroase.
Inainte cand conta doar link-ul in sine poate se mai putea ceva de ce zici tu dar astazi este pierdere de timp!
Astazi content-ul este regele, fa un content mai bun decat pe siteul 1, culmea, fai niste linkuri si mai bune si sigur in maxim 1 an o sa fi peste el!
Apoi nu uita de treburi deastea juridice, daca ai vandut siteul 1 cu un contract ceva este posibil sa fi dat in judecata!

Edited by adistroe21, 04 March 2019 - 15:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate