Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Notificare schimbare solutie tehnica telefonie fixa

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
VoIP de la RCS & RDS. Am fost mega fan VoIP din 2006 de cand am de la RDS la magazin. Acasa din 2012, pana atunci la vile era monopol Romtelecom pe net fix si voce fixa (doar 6 mbps ADSL) si RDS dadea doar TV, m-am luptat cu RDS sa aduca fibra si din mai 2012 sunt toti vecinii la RDS, iar acum fratele meu si-a facut casa in zona si a avut fibra la botul calului, toti mie sa-mi multumeasca. Posted Image

Revenind, am VoIP de la RDS, care a fost VoIP clasic MGCP pana in 2018, se auzea identic cu clasicul Romtelecom la tonuri, din 2018 e pe IMS si parca nu mai are acelasi farmec ca suna la fel orice destinatie apelezi. Dar am trecut si mobilul Digi pe IMS, adica Vo-Wi-Fi si VoLTE. Posted Image

Ca raspuns la intrebarea ta, pentru ca acum vad ca ai intrebat daca sunt pentru, nu daca sunt pe, as vrea sa fie toti trecuti pe fibra si VoIP, cine vrea sa mearga fara curent, sa-si puna UPS si gata, mie imi place fara UPS si ador sa se opreasca tot cand pica curentul, sa fie cat mai multe elemente care sa indice daca reteaua electrica merge sau e picata, acasa verific doar cu fixul, la magazin verific cu camerele de supraveghere si fixul (acolo am 2 linii).

Dar raman pe FTTB la magazin pana se desfiinteaza, cand pica si fixul, arata clar ca nu e curent nici pe casa scarii, nu doar la mine in birouri.

#38
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă credeţi că numai "RomTelecom/Telekom" a avut sau are aberaţii: http://videokarma.or...t=271250&page=3

#39
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Fara formare de tip ton, fara identitate apelant, fara apel in asteptare, in 2019, si costa 70 de dolari lunar. :D

#40
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Telefonia fixa functioneaza, in continuare, pe infrastructura clasica. Poate ma vor lasa, totusi, asa, mai ales daca nu le va veni ideea geniala sa desfiinteze centrala din cartier.

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Pai la Slatina au bagat fibra tocmai pentru desfiintarea centralelor, aproape toti abonatii au plecat si au devenit nerentabile.

Primariile si Spitalele sunt demult pe RDS, au ramas doar Tribunalul (desi Curtea de Apel Craiova e pe RDS), ITM-ul, Finantele Publice si Politia/Permisele de Conducere, precum si AJOFM-ul pe linii clasice de cupru Telekom.

Primaria Slatioara e pe IMS fibra de Telekom, Primaria Piatra Olt trecuta recent pe RDS.

Liniile clasice de cupru inca domina primariile din rural.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate