Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Delonghi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
GoangaNebunu

GoangaNebunu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2019
Buna seara,sunt și eu noi pe forum și cu aceasta ocazie salut pe toată lumea,vreau și eu câteva răspunsuri in legătura cu aparatele Delonghi,mai exact am un Delonghi Magnifica și nu îmi place cum face cafeaua,este foarte slaba și ce am observat,ca grupul erogator nu arunca pastila in tăviță,macină foarte puțin,automat cantitatea de cafea este mică,după terminarea cafelei,pastila este doar puțin rasa,și rămână de 4-5mm in grup,nu își face cursa pana la capăt!
Nu prea înțeleg aparatele Delonghi,așa ca doresc sa ma luminati și pe mine!
Va mulțumesc anticipat!

#2
Alin1me

Alin1me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 14.02.2013
Salut am lucrat la ei sunt facute in serie si nu sunt prea bune. Angajati care si-au luat aparate la pret de un sfert leau dus pe toate inapoi ca erau foarte rele

#3
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 22.12.2006
cauta un manual, la toate espresoarele poti regla taria cafelei / cantitatea de apa

#4
GoangaNebunu

GoangaNebunu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2019
Eu am ceva cunoștințe,pe gama Saeco,Franke etc!
Dar Delonghi nu le-am înțeles,am 2 același model și una face cafeaua perfect,in schimb aceasta care o scoate ceai,rasnita merge doar 3-4 secunde,ceea ce este puțin,dacă este cineva care știe mai multe,a-și fi recunoscător!

#5
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 09.09.2010

View PostGoangaNebunu, on 20 ianuarie 2019 - 18:55, said:

Buna seara,sunt și eu noi pe forum și cu aceasta ocazie salut pe toată lumea,vreau și eu câteva răspunsuri in legătura cu aparatele Delonghi,mai exact am un Delonghi Magnifica și nu îmi place cum face cafeaua,este foarte slaba și ce am observat,ca grupul erogator nu arunca pastila in tăviță,macină foarte puțin,automat cantitatea de cafea este mică,după terminarea cafelei,pastila este doar puțin rasa,și rămână de 4-5mm in grup,nu își face cursa pana la capăt!
Nu prea înțeleg aparatele Delonghi,așa ca doresc sa ma luminati și pe mine!
Va mulțumesc anticipat!
Nu stiu ce model ai. Eu am modelul ECAM 23.420.SB care te lasa sa iti alegi cantitatea de cafea din care sa faca. Deci poate trebuie sa ii dedici un pic de timp ca sa faci niste probe. Eu am observat ca trebuie sa schimbi valori de macinat in functie de cafeaua ce o folosesti.
Mai scria Alin1me ca is facute in serie si de aia nu is bune. Imi vine sa rad, O fi cafetiera delonghi, dar nu o fi ferrariul cafetierelor sa o faca aia manual.

Edited by nico99900, 20 January 2019 - 20:26.


#6
GoangaNebunu

GoangaNebunu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2019
Nu știu dacă pot pune poze aici,este modelul fără display,cel cu pictograme luminate,chestia este ca ii ciudat ca nu duce pistonul pana in poziția maxima de finalizare,altfel nu îmi explic de ce mai rade din pastila de zaț și jumătate o arunca in tava și jumătate rămâne in grup!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate