Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Grupul VAG locul 1 la vanzari in 2018-2020

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
916 replies to this topic

#901
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Sa se faca un alt topic despre Toyota. Cum sa modifici o asemena frumusete de titlu? Posted Image

#902
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postcata, on 28 ianuarie 2021 - 11:25, said:

Toyota a redevenit lider mondial la vânzările auto după ce a scăzut mai puțin decât Volkswagen în anul pandemiei. Ambele companii au scăzut la sub 10 milioane de mașini, dar au fost mărci din cadrul VW unde scăderea a fost mai mare de 20%.
...
In sfarsit, o stire buna! Ceea ce e imbucurator, dpmdv, este faptul ca TOTI producatorii au anuntat scaderi destul de mari la vanzari. Poate le vine mintea la cap si vor umbla la preturile alea prohibitive.  Sa auda si Dacia, care a pus 15k la Sandero stepway...

#903
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007

View PostFord4, on 27 ianuarie 2021 - 23:51, said:


Iar aia cu cartelul si aliantele ca sunt totuna te defineste in modul tau de-a gandi. Nu spun cum ca oricum nu ai pricepe acolo in lumea in care traiesti.
Ma las-o, tu nu stii ce e aia norma si cum un motor se incadreaza intr-una.
Si din nou maimuta arunca in stanga si in dreapta cu rahat.
Iar lumea mea e fix asta a producatorilor auto, asa ca stiu perfect ce inseamna alianta si cartel, asta asa, la prima mana, ca tu nu esti in stare sa te desprinzi de dictionar e problema ta, sef, nu a altora.
Oricum, ocolesti intrebarile jenante intr-un mod minunat.
Mai zi-ne cu dispozitive si furat.

Edited by _-livio-_, 28 January 2021 - 16:25.


#904
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 13.11.2017
Imi place cum te dai mare ca lumea ta e fix a producatorilor auto desi inselaciunea tine de legalitate nu de producatorii auto. La fel ca si cartelurile pe care vad ca le sustii cu foc.
Eu nu ocolesc intrebarile jenante, ocolesc doar trolii pe care-i intrebi despre trisarea normelor de emisii si ei iti raspund ca toti depasesc emisiile. Cam asa cum ai facut si tu.
Ar trebui sa-ti fie jena sa spui ca faci parte din lumea producatorilor auto si prin raspunsurile tale sa arati ca faci parte poate doar din lumea trisorilor auto.

Si stai linistit ca atata vreme cat exista VW o sa existe si stiri despre furat. E politica lor de firma.

Edited by Ford4, 28 January 2021 - 16:53.


#905
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007
Ma sef eu ma retrag, vad ca te incadrezi cu brio in aia 44% si nu intelegi ce citesti, dar tragi concluzii.
Multa bafta la consumat energie cu ura impotriva unei companii.

#906
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 13.11.2017
Sper sa te retragi si din postura de avocat al hoților  Posted Image

#907
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

View PostMicroEdge, on 28 ianuarie 2021 - 15:18, said:

Oare nu e cazul ca un moderator sa modifice titlul?

Clar nu.
Cine vrea deschide un subiect nou, despre Toyota.
Ăsta se închide la cerere, sau rămîne deschis, să mai bănănăie fanii pe el.

Edited by crisstonne, 29 January 2021 - 00:23.


#908
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKiloW, on 28 ianuarie 2021 - 14:27, said:

Eu astept cu interes ca VW sa inventeze dispozitivele de trisat si la masinile electrice. Gen un magnet de pus pe contoar cand iti incarci ID3-ul Posted Image
Contor.
Contoar e cu totul altceva.

#909
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,179
  • Înscris: 08.01.2021
Magnetii mei ii pun unde vreau eu, nu unde vrei tu :P  Daca vreau pot sa mi-i pun si pe coclender!  Fiecare cu magnetii lui...

#910
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Eu i-am pus pe lada ca mi-au adus-o deja zgariata...

#911
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Răducule, am văzut azi hidoșenia secolului.
Un T-Roc cabrio!
Nici nu am știut că există.
S-or fi luat după hidoșenia aia de Evoque cabrio?

Chiar îmi pare rău de lada ta.

#912
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Ești bătrân, bre, tu nu știi d-astea... Întreabă-l pă fi-tu... Volzvagin cabriolet - mașină pentru tineret... :P

#913
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nici o sansa sa scada preturile. De crescut, sigur da! Euroii se devalorizeaza, altfel cum sa iesi cu economia la liman din pandemie?

#914
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Noi tot trăim cu speranța...

#915
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Post_R_A_D_U, on 29 ianuarie 2021 - 19:31, said:

Ești bătrân, bre, tu nu știi d-astea... Întreabă-l pă fi-tu... Volzvagin cabriolet - mașină pentru tineret... Posted Image
Fiu-miu n-are treabă, el visează la Camaro, deci vise.
Nu știe că banii se câștigă prin muncă, iar munca e ceva încă străin pentru el.

Numai mâine nu-i poimâine! Posted Image

#916
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,551
  • Înscris: 12.10.2005

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2021 - 22:17, said:

Segmentul compact cam moare in SUA dupa ce ala sub-compact a cam murit in 2019/2020
...

Americanii prefera sedan fata de hatchback si cumpara Jetta de 10 ori mai mult in loc de Golf (care e sub la calitate).

Americanii inca sunt ancorati in anii in care toate masinile erau niste barci lungi si late, cu suspensii ca mamaliga si confortabile la drum drept (dar la ei majoritatea sunt serpentina-less, mai putin prin zonele muntoase). Nu-i poti acuza, fiecare natie cu preferintele proprii dar oricum ultimii dupa care m-as lua mergand pe considerente de logica ar fi americanii, popor mai influentabil si cu spirit de turma mai rar am vazut.

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2021 - 22:17, said:

Eu m-am incapatant cand am luat compact hatchback si cred ca o sa mi-o fur rau la revanzare (am zis ca e mai usoara, aerodinamica mai buna ca un SUV, consum mai bun si automat poluare mai putina atat la productie cat si la utilizare); urmatoarea va fi probabil SUV ca nu-mi place sa fiu contra vantului.

Cum contra vantului, cedezi la peer pressure? Posted Image Eu am chiar 2 compacte, un Golf din 2016 si un Merc din 2020, nu mi se pare deloc ca am facut o greseala ramanand pe segmentul asta. Nu am nimic impotriva SUV-urilor dar majoritatea chestiilor pe care le vad pe strada sunt sub-compacte inaltate, cu motoare de 1L si tractiune 4x2, daca e sa imi iau SUV va fi unul cum trebuie, adica macar pe platforma de compacta, 4x4 si cu motor de minim 2L. Daca trebuie neaparat sa fie electric, Cyber Truck Posted Image Back to the future.

#917
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e vorba de peer-pressure; eu am mers pe ideea sa nu-mi iau mai mult decat am nevoie doar ca in caz de accident cu o masina de 2t, ies eu ala sifonat (si astea de 2t+ sunt majoritatea).
Am avut un GTI facut dauna totala de un SUV de 2t+ (m-a izbit din spate si el n-a avut nimic, nici macar bara crapata).

(eu am o compacta cu motor mai mare de 2l, AWD asa ca din punctul asta de vedere e ok)

Edited by MembruAnonim, 31 January 2021 - 00:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate