Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ce vama sa aleg la intrarea in turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
bgmmihai

bgmmihai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 14.01.2019
in august 2019

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Hamzabeily.

Edited by daniMMM, 14 January 2019 - 20:20.


#3
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 11.09.2017
Depinde de unde pleci.
Daca iesi pe Giurgiu, Hamzabeyli.
Dacă treci prin Constanta, Derekoy.

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,502
  • Înscris: 20.10.2015
Maliko Tarnovo - Derekoy
https://goo.gl/maps/5cFbB26CyqF2

Soseaua in turcia e ca un vis iar vama e destul de usoara

#5
bgmmihai

bgmmihai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 14.01.2019
din bucuresti plec.anul trecut in august cand plec si eu anul acesta pe 27 sau stat si 9 ore in vama,de asta intreb,ma interesa si daca exista o ora mai buna de ajuns in vama.multumesc! plec pentru prima data si ma intereseaza ori si ce informatie,merg in didim aquasis

Edited by bgmmihai, 14 January 2019 - 22:14.


#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,502
  • Înscris: 20.10.2015
Omu, bucura-te de drum ca e fantastic.
As trece cu bacu la Silistra, treci Dunarea, inspiri aerul de acolo.., apoi Dobrich - Varna - Burgas, pe coasta e foarte misto, muntos, la vama e super.
Chiar daca ai vreun autocar ceva, mere repede

Am fost si cu motorul de 2 ori.
Eu am mers in delegatie, avem un plant in Cerkeskoy, dar iti zic, soseaua de dupa vama turceasca face toti banii.

#7
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Daca pleci in jur de ora 3-4 dimineata din Bucuresti cred ca acesta e drumul cel mai bun: https://www.google.r...2d37.376094!3e0
  Eu l-am facut anul trecut. Cand am ajuns in vama la turci am trecut repede. Am scris in topicul "cu masina spre Turcia".  Trecera la Canakkale o poti face din Kilitbahir. Cea mai scurta si ieftina trecere ... 40TL pt masina si pasageri.

#8
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009
cea mai aglomerata, in general, este cea de la capitan andreevo/kapikule. este drumul de europa de vest. cauta pe google sa nu fie bairamuri, daca sunt evita-le, se sta zile intregi. se spune ca este cea mai aglomerata vama din europa, se spune.
cea mai lejera este cea de la derekoy.
hamzabeyli similar, dar am inceput sa vad tir-uri pe acolo, deci soseaua incepe sa fie circulata. am vazut in octombrie coada de tir-uri de 9 km. la kapikule era de 25 km. dar trecerea de automobile era decenta.
mai mult am asteptat la derekoy cand se duceau/intorceau turcii bulgari (adica cam vreo 40 minute).

Edited by avenirv, 15 January 2019 - 10:52.


#9
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
O varianta cu o vama Grecia-Turcia foarte libera (asa a scris cineva pe topicul cu masina spre Turcia);
https://www.google.r...9181437!1m0!3e0
dar apare o vama in plus : Bg - Gr

#10
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
hamzabeyli .  Punct !

#11
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008
De ceva vreme sambata dimineata e jale la intrarea in Turcia prin Hamzabeyli. Merg bulgarii la cumparaturi in Edirne!
In septembrie am stat o ora si jumatate in vama, coada de autoturisme incepea de la Lukoil.

#12
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 smecher1997, on 17 ianuarie 2019 - 21:04, said:

De ceva vreme sambata dimineata e jale la intrarea in Turcia prin Hamzabeyli. Merg bulgarii la cumparaturi in Edirne!
In septembrie am stat o ora si jumatate in vama, coada de autoturisme incepea de la Lukoil.
Creda ma sambata  dim, intrare la turcia  tot timp este jale. incerca sa intra inainte de 07 ,

#13
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 14.10.2018
@oztan
Poti, te rog, sa-mi spui daca a fost vreo sarbatoare turceasca pe 26.08.2017? Pentru ca vamile erau pline (la iesire din TR). Am incercat pe la Hamzabeyli si apoi am stat la Derekoy 14 ore. Multumesc!

#14
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008
Normal ca era/este coada, ...in luna august procentual Europa este in vacanta, deci la sfarsit de august atat turistii , dar in special turcii veniti acasa (in TR) in vacanta, pleaca inapoi spre Europa. In "oglinda" la inceput de august coada este pe intrarea in TR.
Cozi mari sunt si la fiecare inceput/sfarsit de Ramadan, anul acesta (2019) Ramadan-ul este in perioada: duminică 5 mai - marți 4 iunie.
La modul general, inclusiv in RO, in weekend la majoritatea punctelor de trecere a frontierei creste traficul, implicit coziile.

Edited by w140, 14 April 2019 - 19:26.


#15
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 w140, on 14 aprilie 2019 - 19:09, said:

Normal ca era/este coada, ...in luna august procentual Europa este in vacanta, deci la sfarsit de august atat turistii , dar in special turcii veniti acasa (in TR) in vacanta, pleaca inapoi spre Europa. In "oglinda" la inceput de august coada este pe intrarea in TR.
Cozi mari sunt si la fiecare inceput/sfarsit de Ramadan, anul acesta (2019) Ramadan-ul este in perioada: duminică 5 mai - marți 4 iunie.
La modul general, inclusiv in RO, in weekend la majoritatea punctelor de trecere a frontierei creste traficul, implicit coziile.
Confirm !

#16
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Salutare. Aveți idee cum se trece azi pe la EDIRNE??? Ieri se aștepta intre 2 si 3 ore la intrarea în Turcia??

#17
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Pentru informarea turistilor ce tranziteaza BG

Trecerea frontierei din BG in TR se poate face pe la unul din urmatoarele puncte de frontiera :

1. Kapitan Andreevo(BG) - Kapikule (TR)
2. Lesovo (BG) - Hamzabeyli(TR)
3. Malko Târnovo (BG) - Dereköy(TR)

Se poate folosi (cu incredere) a 4 a varianta (trecerea din BG / GR / TR) pe la Kipi Evros (GR) - Ipsala (TR) atunci cand prima varianta este blocata (sunt doar 38 de km in plus)

#18
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Cred ca o perioada de timp este de evitat vama Hamzabyeli. Se construieste o noua vama acolo si traficul prin cea existenta este ingrozitor. Sambata seara, 04.05, am fost a zecea masina si am stat doua ore doar sa intram in vama.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate