Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Anul acesta vom avea încă o televiziune 4K. C.N.A. a aprobat Travel Mix 4K.

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
wiwwwau

wiwwwau

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.07.2018
Au lansat 4K-ul?

#20
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Daca te duci pe pagina precedenta o sa vezi ca au zis ca transmisia efectiva o sa inceapa peste cateva luni.

Cateva luni poate sa insemne si luna mai 2019 sau iunie 2019. In concluzie, nu au lansat nimic.

#21
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Era vorba de 21 februarie, acum scrie În Curând: https://www.travelmi.../travel-mix-4k/

#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
In stirea postata de tine pe pagina precedenta, in ultimul rand apare urmatarea informatie:

CNA a aprobat în ședința de astăzi modificarea licenței televiziunii Travel Mix, care poate astfel să transmită și în rezoluție 4K, urmând ca emisia în Ultra HD sa înceapă peste câteva luni, cu program diferit de grila televiziunii Travel Mix actuale.

#23
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Știrea de pe HD Satelit e din noiembrie iar cei de la Travel Mix au anunțat după că îl vor lansa în februarie, așa era trecut și pe pagina lor. :D

#24
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Daca TravelMix 4K va fi macar 25% din ce e TravelXP 4K, ar merita o extraoptiune de 5 lei.

#25
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Au inceput testele cu HDR pe Ines. Momentan nu sunt publice.

#26
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Exista sanse mari sa intre intr-o retea la nivel national , dar si in Rep. Moldova

https://www.hdsateli...a-ines.html?m=1

#27
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 07.01.2009
Sper sa fie si la digi, prin august imi iau si eu un 4K, am pus ochii pe un Samsung de 138 cm, ca fara o diagonala corespunzatoare cred ca nu se vede mare diferenta fata de HD.

#28
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Nu ai sa vezi la digi TravelMix în 4K,poate HD

#29
majestyx5

majestyx5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 21.08.2012

View Postmariusica24k, on 28 martie 2019 - 12:59, said:

Nu ai sa vezi la digi TravelMix în 4K,poate HD

Daca la DIGI nu vei vedea Travel Mix 4K, care are deja un canal 4K, atunci sigur nu vei avea nici la alti operatori Travel Mix 4K, care nu au niciun canal 4K. Daca va apare la INES, atunci e ca si cum nu ar fi, INES are o acoperire de 0.001 % in Romania, adica din punct de vedere comercial ar fi zero barat !!!

#30
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
O sa fie la Digi in extraoptiunea aia de 5 lei... de asta o sa intre si Travel Mix HD.

#31
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
@ronuquet: De unde ai aflat?
S-a comunicat undeva ceva in legatura cu acest lucru?

Edited by testing1b, 28 March 2019 - 23:48.


#32
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View Postronuquet, on 28 martie 2019 - 21:02, said:

O sa fie la Digi in extraoptiunea aia de 5 lei... de asta o sa intre si Travel Mix HD.


....de obicei erai mai critic,cu diji,ronule:))))....sper ca nu esti bolnav:)))))...glumesc desigur....dar de data asta iti spun eu...visezi nene:)))))))

#33
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

View Postprimuministru, on 21 februarie 2019 - 16:53, said:

Bine mă, nu e fake, e upscaling ! Omul zice clar : "Echipamente de distribuție 4K' E vorba de un emițător, nicidecum de camere. Și mi-e greu sa cred că au bani de altceva in condițiile in care atât la TravelMix cât și București Tv sau la cele din Ploiesti, salariile se dau cu țârâita când vrea patronul (L.M) sau când îți arde buza. Și asta nu e de acum, ci de câțiva ani.
Om trăi și om vedea daca am.avut dreptate sau nu.

Ai avut multa dreptate (: spor la treaba!  https://www.bucurest...-din-bucuresti/

#34
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
@bestfm ai putea sa ne spui care retele au cele mai mari sanse sa retransmita si Travel Mix 4K ? in afara de INES, bineinteles

#35
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View Posthariseldon01, on 29 martie 2019 - 00:48, said:

....de obicei erai mai critic,cu diji,ronule:))))....sper ca nu esti bolnav:)))))...glumesc desigur....dar de data asta iti spun eu...visezi nene:)))))))

Pai sunt si acum, dar acum DIGI are interes, vrea sa isi mareasca publicitatea in legatura cu 4K, si vrea sa faca si mai multi abonati sa se aboneze la acea extraoptiune. Cel mai ieftin 4K e sigur Travel Mix 4K, de asta l-ar lua, iar la pachet ar veni si Travel Mix HD.

@Fly_85 : din cate am inteles cei de la Nextgen sunt deschisi pt asta.

Edited by ronuquet, 03 April 2019 - 20:26.


#36
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

View PostFly_85, on 03 aprilie 2019 - 20:20, said:

@bestfm ai putea sa ne spui care retele au cele mai mari sanse sa retransmita si Travel Mix 4K ? in afara de INES, bineinteles
Prima solcitare este din Republica Moldova si sunt cateva retele mai mici si din RO. Sunt sanse sa ajunga si la Orange, Telekom, Next Gen, UPC, RCS si AKTA, o sa fie de durata insa noi suntem de drum lung :) Sa se poata mai repede trebuie sa se mai renunte la cateva canale in analogic si noi ne propunem sa facem o petitie ON-LINE pentru a incuraja operatorii si abonatii catre posturi HD si 4K.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate